Kelionė iš Vilniaus po „Marso kanjonus“ - pažintinė savaitgalio kelionė autobusu

gegužės 21
Kaina asmeniui 39€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Kelionė iš Vilniaus po „Marso kanjonus“ - pažintinė savaitgalio kelionė autobusu
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Šios pažintinės savaitgalio kelionės metu apsilankysite moderniame baltų muziejuje, kuriame technologijų pagalba susipažinsite su baltų istorija. O kelionės pabaigoje sudalyvausite išskirtinėje ekskursijoje po nuostabaus grožio Menčių klinčių bei Šaltiškių molio karjerus, dėl savo reljefo dažnai vadinamais ,,Marso kanjonais‘‘.


Išvykimas
2022 m. gegužės 21 d. 07:30

Kelionės programa

Pažintinės-patyriminės kelionės autobusu metu aplankysite pirmąjį Lietuvoje ir Latvijoje interaktyvųjį baltų kultūros populiarinimo centrą. Šiuolaikinių technologijų bei eksponatų kopijų pagalba susipažinsite su baltų istorija, kultūra ir gyvensena. Ekspozicijos centrinė idėja - Saulė, viskas sukurta remiantis žiniomis apie baltų gyvenamas teritorijas, jų istorinę raidą, gyvenimo būdą, mitybą, sutartines, gamtą.

Sustosite papietauti kavinėje. Karštas patiekalas + sriuba (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, registruojantis pažymėkite, kitaip užsakoma bendra tvarka).

Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su vietiniu gidu aplankysite “Marso kanjonus” – taip dažnai dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų vadinami Naujojoje Akmenėje esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Pirmiausia vyksime į Menčių klinčių karjerą. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.  Ne mažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliks ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi: strėlės ilgis- 70 m, masė-688 t, kabinos aukštis- 9,6 m, kaušo tūris -10 m3.

Vėliau dienos patyriminėje - pažintinėje kelionėje su vietiniu gidu nuvažiuosite į Šaltiškių molio karjerą. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Molio sudėtyje yra silicio, aliuminio, magnio, kalcio oksidų, apie 5-8 proc. geležies. Molis ir jį dengiantis grunto sluoksnis kasami galingais žingsniuojančiais ir vikšriniais ekskavatoriai, o jam išvežti į karjerą atvestas geležinkelis. Įdomu tai, kad Šaltiškių molio karjere, rasti triaso geologiniame periode (prieš 250-200 mln. metų) gyvenusių roplių - fitozaurų fosilijos – du dantys ir dviejų žandikaulių liekanos.

Pilni įspūdžių keliausite namo.

 

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 39 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

  • Ekskursija po kanjonus su vietiniu gidu- 8 – 10 € asmeniui (priklausys nuo grupės dydžio).
  • Pietūs – 10 € asmeniui.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę autobusu tel.: +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

 

Išvykimas

Pažintinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

07:30 val. Vilnius, Lukiškių a. prie Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

8:40 val. Ukmergė, iš Kęstučio aikštės, prie savivaldybės.

9:50 val. Panevėžio, išvykimo vieta patikslinsime.

Numatomas grįžimas atgal į Vilnių apie 22:30 val.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Plaukimas Augustavo kanalu – Vilko guolis – Gdanskas - Sopotas – Malborko pilis – 3d./2n.

Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu

Pažintis su vyno kraštu: Mozelio slėnio vaizdai bei Koblenco ir Elco pilies lankymas