Pažintinė kelionė po Žemaitiją su vienuolių gira, bandelėmis su lašinukais, teatralizuota ekskursija ir dar visko įdomaus

rugpjūčio 7
Kaina asmeniui 29€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė po Žemaitiją su vienuolių gira, bandelėmis su lašinukais, teatralizuota ekskursija ir dar visko įdomaus
Atsiprašome, dėl COVID-19 apribojimų kelionė nėra galima.

 Šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu aplankysime vientintelę Lietuvoje  bažnyčią, kurios altorius pagamintas iš nužievinto ąžuolo. Degustuosite vienuolių giros, ragausite bandelių su lašinukais, dalyvausite teatralizuotoje ekskursijoje apie dvarą ir jo papročius. 


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 7 d. 08:00

Kelionės programa

Pirmiausia šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu vyksime pažiūrėti bažnyčios, garsėjančios originalumu ir unikalumu išsiskiriančiais šoniniais bažnyčios altoriais, padarytais iš natūralaus dydžio nužievintų ąžuolų kamienų ir šakų. Šakose įstatytos šventųjų statulėlės ir paveikslai. Tokia bažnyčia vienintelė Lietuvoje, pašvęsta Švč. Mergelės Marijos Snieginės garbei ir susieta tą patį titulą turinčia ketvirtąja pagal dydį Romos bazilika. Bažnyčioje kasmet, rugpjūčio 5 d. švenčiamas atlaidas- Snygena. Pagal legendą – atlaido šventėje vasaros metu iš dangaus krenta sniegas ( barstomi sniegą imituojantys balti popierėliai).

Pažintinę kelionę tęsime į Nemakščius, kur privataus muziejaus savininkas papasakos, kaip jam pavyko atkurti aštuonratį. Čia taip pat gausu įvairių eksponatų, susijusių su technika, su batsiuvystės amatu, siuvėjų amatu.  Muziejuje yra ir juokingų praėjusio šimtmečio eksponatų, kurie tuo metu buvo naudojami kasdieniniai rutinai. Pats muziejaus įkūrėjas papasakos tokių įdomybių,kad pasakosite ir kitiems. Tai vieta, nepaliekanti abejingų, mėgstama keliautojų.

Vėliau, šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu vyksime į Žalpius, kur susipažinsime su šio kaimo bendruomene ir dalyvausime edukacinėje programoje, kurios metu susipažinsime su Žalpių krašto istorija, papročiais, paskanausime žalpiškių šeimininkių paruoštų bandelių su lašinukais ir pagurkšnosime vaistažolių arbatos su medumi (Jeigu atsisakote šio maisto edukacijos būtina informuoti registruojantis, kitu porcija bus užsakoma bandra tvarka).  

Aplankysime Tytuvėnų vienuolyną, dalyvausime ekskursijoje su vietiniu gidu. Tai vienintelis Lietuvoje statinys kur šventoriaus tvoroje-arkadinėje galerijoje įrengtas procesijų koridorius su 39 Kryžiaus kelio stotimis, o kiemo viduryje Šventųjų Laiptų koplyčia. Iš šventoriaus įeisime į Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią-tai buvusi bernardinų vienuolyno bažnyčia, ją puošia devyni barokiniai altoriai, didžiajame aktoriuje XVII a. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Apžiūrėję vienuolyną išeisite į buvusį ūkinį kiemą kur pamatysite tarnų namą, svirną, vienuolyno sodą,

Vėliau, mūsų lauks skani gira, užduotys, linksmi ir profesionalūs edukatoriai. Bus pristatyta 4 skirtingų rūšių naminė gira, kuri išsiskiria skoniu, istorija ir edukacinės programos pravedimu. Lietuviai gamindavo ir vartodavo daug giros rūšių. Yra surinkta per 100 originalių girų receptų, kurie siekia net XVI amžių.

Pažintinės kelionės pabaigoje aplankysime dvarą, kurio pavadinimą, Jums reikės atspėti.  Dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje apie dvarą ir jo papročius. Jos metu XVIII amžiaus muzika, prabangiai apstatyta  dvaro rūmų salė mintimis perkels į baroko spindesio, manieringų papročių laikotarpį. Mus, pasitiks  „ponia“ ir „ponas“,, kurie pasiūlys  susipažinti  su  XVIII a. dvariškių apranga,  jos aksesuarais, papročiais bei  etiketu. Pakvies pažaisti  dvariškių tarpe populiarius  stalo žaidimus,  taip pat kai kurie keliautojai taps  surengtų „gyvųjų paveikslų“ herojais.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 29 € asmeniui.

Į pažintinės savaitgalio kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, nakvynė viešbutyje arba kaimo turizmo sodyboje su pusryčiais, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, išansktinė objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

  • Auka bažnyčiai – 1 € asmeniui;
  • Aštuonračio muziejus – 2 € asmeniui;
  • Edukacija kaimo bendruomenėje su lašinukais – 4 € asmeniui (jeigu atsisakote prašome parašyti registruojantis, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka);
  • Ekskursija Tytuvėnų vienuolyne – 4,5 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams ir senjorams, 
  • Giros edukacija – 4-5 € asmeniui
  • Teatralizuota ekskursija dvare – 5 € asmeniui

Pastaba. Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Rekomenduojama. Jeigu manote, kad bandelių bus mažokai, pasirūpinkite maistu ir vandenuku. Bus sutojimas degalinėje.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Tytuvėnų piligrimų centrui ir Kelmės turizmo ir verslo informacijos centrui, be autorių sutikimo nuotraukas naudoti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę autobusu,  tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Išvykimo laikai gali keistis

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Naktinė ekskursija su žibintais - Bandelės su lašinukais – Išskirtinė bažnyčia - Aštuonračio muziejus

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Pažintinė - degustacinė ekskursija „Prūsijos Karalių takais” su Memelietiškais pietumis

Pažintinė kelionė autobusu: Hortenzijų žiedai – dvarai -vienuolynas

Plaukimas baidarėmis - Partizanų žeminė - Žygis su gidu

PAŽINČIŲ kelionė: žygis – Alaus degustacija – “Nuodėmių miestas” – Karinis bunkeris su žaidimu – Europos parkas

Pažintinė dienos kelionė iš Klaipėdos: Vilkaviškio krašto įdomybės

Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda

Savaitgalio pažintinė kelionė po Visagino ir Zarasų kraštus

Pažintinė kelionė Panemunės (Rojaus) keliu su žiobrių kepimu

Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

Karinis-pažintinis turas: bunkeriai-partizanų žeminė-interaktyvus tardymo kambarys

Pažintinė dienos kelionė autobusu po Kaišiadorių rajoną

Savaitgalio kelionė po Dzūkiją su stabtelėjimu Suvalkijoje

Vienos dienos pažintinė kelionė po Kauno fortus

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Pažintinis - Karinis turas iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

Dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės – Kėdainiai – Vaišės

Pažintinė ekskursija „Po Klaipėdą šekelio keliu“ (I dalis)

Pažintinė kelionė autobusu Panemunės (Rojaus) keliu su grafiene Rozalija ir Sofijos virtukais

...