Pažintinė dienos kelionė: Baubliai - Girėno gimtinė - Medvėgalis

rugpjūčio 28
Kaina asmeniui 27€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Pažintinė dienos kelionė: Baubliai - Girėno gimtinė - Medvėgalis
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinės dienos kelionės autobusu metu apžiūrėsime kalbininko Kazimiero Jauniaus klėtelę-muziejų, aplankysime analogų neturintį kultūros paminką- D.Poškos Baublių muziejų, įkurtą išskaptuoto ąžuolo kamiene. Vyksime į lakūno S.Girėno gimtinę.  Užkopsime į aukščiausią Žemaitijos piliakalnį-Medvėgalį. Susipažinsime su Žemaitijos širdimi vadinamais Varniais.


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 28 d. 08:00

Kelionės programa

Pažintinėje dienos kelionėje autobusu, pirmiausia apsilankysime kalbininko profesoriaus K.Jauniaus klėtelėje-muziejuje. 1992 m. atstatytoje klėtelėje  įrengtas kraštotyros muziejus, su ekspozicija supažindins ir apie K.Jauniaus gyvenimą ir buitį papasakos muziejaus sergėtoja.  Muziejaus teritorijoje atkurtas šulinys, yra autentiškas tvarto-daržinės pastatas. Teritorija aptverta žiogrių bei pjautine tvora, būdinga šiam kaimui senovėje.

Pažintinėje dienos kelionėje autobusu vyksime į Vytogalą. Tai lakūno S. Girėno, 1933 m su S. Dariumi perskridusio Atlantą ir žuvusio Soldine, gimtinė. Sodybos teritorijoje esančioje klėtelėje ir atstatytame gyvenamajame name įkurtas memorialinis lakūno muziejus. Išgirsime  įdomių istorijų apie lakūno gyvenimą, stebėsime edukacinį filmą, pasigrožėsime sodyba. Memorialinė ekspozicija  papildyta Žemaitijos regiono etnografiniais eksponatais.

Vėliau pažintinėje dienos kelionėje autobusu, lankysimės ir įdomių vietinės gidės pasakojimų klausysimės Baublių muziejuje. Muziejų išskabtuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška. Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu. Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi, čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą  ir daugiau kaip 200 knygų biblioteką. Rašytojas įkūrė pirmąjį lietuvių kraštotyros muziejų.  Baubliai - tai neturintis analogo kultūros paminklas.

Vėliau pažintinėje kelionėje vyksime pietauti. Bus paruošta sriuba, karštas vištienos patiekalas ir gaivusis gėrimas. (Jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, registruojantis praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Po pietų pažintinėje dienos kelionėje autobusu suksime link aukščiausio Žemaitijos piliakalnio – Medvėgalio (234,6 m).  Medvėgalis - tai ne vienas piliakalnis, o net 7 kalvų kompleksas. Užlipę ant Medvėgalio, atsidursite aukščiausiame Žemaitijos taške, nuo kurio matyti net 14 bažnyčių bokštų.

Šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu važiuosime į Žemaitijos širdimi vadinamus – Varnius. Česlovas Kudaba rašė „Būtent šioje vietoje aptūpė mažą Varnelę Varniai. Seniai jau. Spėjo čia per tą laiką sugriūti kelios bažnyčios, miestas ne kartą degė ir vėl iškilo, medžiais sužaliavo. O Varnelė teka.” (...) Su vietiniu gidu aplankysime Žemaičių vyskupystės muziejų, įsikūrusiamebuvusiuose Varnių Žemaičių kunigų seminarijos rūmuose, pastatytuose 1770 metais vyskupo Jono Dominyko Lopacinskio pastangomis. Taip pat lankysimės Varnių katedroje (dabartinėje Šv.Petro ir Pauliaus parapinėje bažnyčioje), kurioje iki šių dienų yra išlikęs iš vyskupo M.Valančiaus laikų raudonu aksomu dengtas Vyskupo sostas-krėslas.

Pasigrožėję nuostabiais vaizdais ir pilni naujų žinių vyksime namo.

Pažintinės dienos kelionės autobusu kaina –  27 € asmeniui.

Į pažintinės dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinėje dienos kelionėje autobusu papildomiems mokamiems objektams:

 • Kazimiero Jauniaus klėtelė-muziejus - suaugusiesiems – 1.50 €, vaikams ir senjorams – 1.00 €;
 • Stasio Girėno muziejaus bilietai su ekskursija: suaugusiesiems – 3-4  €, vaikams ir senjorams – 2-2,50 € (kaina priklauso nuo žmonių skaičiaus);
 • Dionizo Poškos Baublių muziejaus bilietas ir ekskursija: suaugusiems - 4  €, vaikams, senjorams - 3  €;
 • Pietūs (sriuba+karštas vištienos patiekalas+gaivusis gėrimas)- 5-6  € asmeniui (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, informuokite bent savaitę prieš kelionę)
 • Žemaičių vyskupystės muziejaus įėjimas – 3,50 € suaugusiems,  2,5 € senjorams  + auka Varnių katedrai.  

Pastaba. Pažintinės dienos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę dienos kelionę autobusu: tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės dienos kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai prieš kelionę gali būti patikslinti:

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.50 val. iš Trevena, ties Rietavo-Kvėdarnos sankryža, autostrados 57km.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.