Pažintinė kelionė: slapta kratų įranga, ginklų istorija, karinė ekskursija, ekspozicija

spalio 16
Kaina asmeniui 32€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Pažintinė kelionė: slapta kratų įranga, ginklų istorija, karinė ekskursija, ekspozicija
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės kelionės autobusu metu gilinsimės į karo temą. Lankysime tokius objektus kur susipažinsime su slapta sekimo, pokalbių kodavimo, nuotolinio pasiklausymo įranga, karinės technikos ekspoziciją, kur pamatysime įvairias karo mašinas, dalyvausime ekskursijoje “Karinis Kaunas”, taip pat lankysime karo muziejų – vieną pirmųjų Lietuvos muziejų.


Išvykimas
2021 m. spalio 16 d. 07:00

Kelionės programa

Pirma, šiame pažintiniame dienos ture, aplankysime karinės technikos ekspoziciją. Ši ekspozicija atspindį laikotarpį nuo 1990 iki šių dienų. Ekspozicijoje pamatysite haubicą M-50 (M-101) – artilerijos pabūklą, skirtą šaudyti aukšta trajektorija, švedų gamybos 90 mm prieštankinius pabūklus PV1110, skirtus tankams ir šarvuotajai technikai naikinti. Taip pat minosvaidžius ,,Ehrhardt“, pagamintus Vokietijoje. 1919 metais per Nepriklausomybės kovas Lietuvos kariai juos atėmė iš bermontininkų prie Radviliškio. Visureigį „Land Rover M109″, pagamintą Didžiojoje Britanijoje, kurį Lietuvos karinės pajėgos naudojo misijos Irake metu.

Pietūs: sriuba + karštas mėsos patiekalas. Pageidaujantys vegetariško patiekalo būtina nurodyti registruojantis. (Jeigu pietų atsisakote registruojantis prašome tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Vėliau su karo istorijos žinovu leisimės į ekskursiją “Karinis Kaunas”. Kaunas – buvęs miestas tvirtovė. Nuo pat Kauno įkūrimo čia skambėjo kardai ir žvangėjo kalavijai. Senovės karus mena ir išlikę gynybiniai įtvirtinimai – Kauno fortai, kelis kartus sugriauta ir vėl atstatyta senoji Kauno pilis. Sužinosime šlovingą Lietuvos kariuomenės praeitį. Sužinosime, kaip buvo kuriama Lietuvos kariuomenė. Kas buvo pirmieji už Tėvynės laisvę kovoję ir žuvę didvyriai. Apsilankysime prie nežinomo kareivio kapo, kur dega amžinoji ugnis.

Toliau šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu vyksime į karo muziejų. Tai vienas seniausių Lietuvos muziejų. 1921 m. gen. ltn. Vlado Nagevičiaus iniciatyva Nepriklausomybės aikštėje esančiame sename mediniame carinės Rusijos kariuomenės 3-iojo Dono pėstininkų pulko manieže buvo įrengta Lietuvos nepriklausomybės kovas vaizduojanti pirmoji Karo muziejaus ekspozicija. Muziejus lankytojams buvo atidarytas 1921 m. vasario 16 d., švenčiant trejų metų Lietuvos nepriklausomybės sukaktį. Muziejuje veikia daug ekspozicijų supažindinančių su ginklų istorija Lietuvoje ir pasaulyje, naujųjų laikų karyba, antisovietinis ir antinacinis pasipriešinimas Lietuvoje, sukilimai, pirmasis pasaulinis karas.

Pažintinio turo pabaigoje aplankysime privačią unikalią kolekcija, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Iki šiol apie KGB naudotą sekimo techniką galėjome tik paskaityti knygose arba pamatyti kino filmuose apie Džeimsą Bondą. Muziejuje pamatysite slapto įsilaužimo ir slaptų kratų įrangą, KGB telefonus ir telefonų klausymosi bei pokalbių kodavimo įrangą, nešiojamų slapto radijo ryšio priemonių, radijo siųstuvų ir imtuvų, ryšio blokatorių, pelengatorių, nuotolinio pasiklausymo įrangos, pasiklausymo „blakių“ ir jų aptikimo prietaisų. Išgirsite istoriją apie unikalų slaptą metalo detektorių, skirtą aptikti pasiklausymo įrangą ar ginklą priėjus prie žmogaus ir jį apkabinus. Susipažinsite su izotopais pažymetų dokumentų, pinigų, žmonių, gyvūnų aptikimo įrangomis ir prietaisais. Pristatysime išorinio stebėjimo, naktinio matymo prietaisus, slaptus diktafonus ir magnetofonus, slapto fotografavimo minifotoaparatus, užmaskuotas slaptas video filmavimo kameras. Sužinosite, kokia slapta skanavimo, fotografavimo ir filmavimo technika buvo naudojama dokumentams kopijuoti paslapčia patekus į patalpą. Muziejuje eksponuojamas mikro objektų aptikimo ultravioletiniais ir infraraudonaisiais spinduliais prietaisas bei daugybė kitos intriguojančios ir nematytos technikos. 

Pažintinės  kelionės autobusu kaina – 32 € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams pažintinėje kelionėje autobusu (neprivalu į visus objektus eiti, valgyti pietus tik registruojantis būtina apie tai reikia pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka):

 • Bunkeris – 8-10 € suaugusiam ir senjorui, 6-8 € vaikams;
 • Karinės technikos ekspozicija ir ekskursija – 4 € suaugusiam asmeniui, 2 € vaikams ir moksleiviams, senjorams - nemokamai;
 • Karo muziejus ir gido paslauga – 5 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams ir moksleiviams, senjorams - 1 €;
 • Pietūs  – 10 € asmeniui;
 • Ekskursija “Karinis Kaunas” – apie 3 € asmeniui;

Pastaba. Pažintinės  kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės dienos kelionės išvykimo laikai gali keistis

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

8.20 val.  sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"