Išskirtinė kelionė į Gruziją – Sakartvelą

gegužės 25 – birželio 2
Kaina asmeniui 480€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinėje kelionėje kolektyvams vyksite į Gruziją. Tūkstančius metų prekybininkai ir nuotykių ieškotojai čia keliavo istoriniu Šilko keliu, o jų palikimas šiandien išlikęs valstybės kultūroje, paminkluose, įskaitant ir daugelį UNESCO paveldo objektų.


Išvykimas
2020 m. gegužės 25 d. 16:00

Kelionės programa

Tbilisis-fejerverkai-Ananuri-Gergeti-gruziniška užsatalė-Upliscihė-arbatos fabrikas-Mtsheta-Kahetijos regionas-Udžarma-vyno degustacija-A.Čavčavadzės muziejus-Bodbė-David Garedži-Borjomi-Rabati-Sieros vonios

2020 m. gegužės 25 d. (pirmadienio naktis)

prieš vidurnaktį skrydis Ryga- Tbilisis. Grupės pageidavimu už papildomą mokestį organizuosime paėmimą iš namų ir nuvežimą iki oro uosto.

2020 m. gegužės 26 d. (antradienis)

Atskrendame į Tbilisį 03.30 nakties. Keičiame pinigus ir vykstame trumpam poilsiui į viešbutį.

Apie 12:00 pietūs ir ekskursijos Tbilisyje pradžia. Tą dieną visoje Gruzijoje yra švenčiama Nepriklausomybės diena, kuri yra tradiciškai visada pažymima įvairiais renginiais, paradais, ir įvairiomis šou programomis, festivaliais. Mes tikrai aplankysime šias vietas, bet pirmiausia pasivaikščiosime po Senąją miesto dalį.

    Pradėsime nuo Europos aikštės ir Meidano aikštės - vienos iš centrinės senamiesčio aikštės. Tada funikulieriumi pakilsime ant kalno, kuriame yra Narikala tvirtovė, senoji citadelė ir pagrindinė tvirtovė. Čia atsiveria gražus vaizdas į miestą. Toliau einame žemyn pėsčiomis Abanotubani (unikalus sieros vonių rajonas) – kur vonios, pastatytos ant natūralaus karšto vandens. Sieros vonios minimos šaltiniuose  XVII – XIX a. Pasivaikščiosime Šardeni gatve, kur yra daugybė kavinių ir suvenyrų parduotuvių. Pasivaikščiosime viena iš senųjų gatvių - Leselidze, pajusime senamiesčio skonį. Aplankykite seniausią Tbilisio šventykla „ Anchiskhati Šv. Marijos baziliką “ ir „Sioni“ katedrą –XII a., Pastarojoje saugomas Šventosios Nino kryžius. Mes vaikščiosime Shavteli gatve senamiestyje, kur yra Mažasis lėlių teatras, kuriame yra tik 80 vietų. Jį pastatė Rezo Gabriadzė, 1981 m. Šios dienos ekskursijoje taip pat aplankysime ir Taikos tiltą – kuris yra tapęs ir miesto, ir šalies simboliu. Tilto simbolika – praeities ir dabarties sąsajos, kurios atsiskleidžia per išskirtinio grožio stiklinę architektūrą.

     Apžiūrėję senąją miesto dalį, pajudėsime į centrinę Avenue, laisvas laikas kur  stebėsime kaip gruzinai švenčia  Gruzijos Nepriklausomybės dieną, grožėsimės  vakaro fejerverkais. Sutartu laiku visus nuveš iki viešbučio.

Nakvynė Tbilisyje.

2020 m. gegužės 27 d. (trečiadienis)

Po pusryčių viešbutyje vyksime į kalnuotą Gruzijos regioną.

     Pagrindinis šios dienos akcentas bus Gergeti bažnyčia, esanti Kazbegi kalno papėdėje, o kelias link žavės mus vaizdingais vaizdais. Pakeliui aplankysime: Ananuri vienuolyno kompleksą, stabtelsime prie Žinvali vandens rezervuaro, grožėsimės vaizdais nuo Draugystės arkos, o nuvykę į Stepantsminda regioną, džipais vyksime į legendinį Gergeti vienuolyną, pastatytą XIV amžiuje vietinių vienuolių. Ši vieta yra viena iš pagrindinių Gruzijos lankytinų vietovių, kuris traukia ne tik stulbinančiais vaizdais, bet ir reikšmingumu krikščioniškąjam pasauliui. Gergeti bažnyčia patenka į gražiausių pasaulio bažnyčių sąrašą. Apžiūrėję šventyklą, važiuosime į prie Dariali vienuolyno -  vieno iš seniausių dvasinių centrų Gruzijoje. Privažiuosime ir gruznų pasididžiavimu laikomą Džiutos vietovę. Ekskursijos dienos pabaigoje važiuosime į mini viešbutį, esantį Aragvi upės krante, kuriame apsistosime nakčiai, čia bus Jūsų lauks gruziniška užstalė, hinkalių arba chačiapurių edukacija, gruziniško vyno ir čačos degustacija.

Nakvynė  kalnų viešbutyje.

2020 m. gegužės 28 d. (ketvirtadienis)

Po pusryčių viešbutyje, išvykimas į urvų miestą Upliscichė -   vienas iš pirmųjų miestų Gruzijoje. Upliscichė yra išskaptuotas uoloje. Vieta buvo įkurta vėlyvajame bronzos amžiuje, apie 1000 m. Pr. Kr., ir buvo apgyvendinta iki XIII a. Urvų miestą galima suskirstyti į apatinę, centrinę ir viršutinę zonas, užimančias beveik 40 000 kvadratinių metrų plotą.  

Šiandien apsilankysime arbatos fabrike. Per ekskursiją, susipažinsime su gruziniškos arbatos istorija, fabriko veikla, arbatų gamyba, degustuosite apie 5 skirtingas rūšis arbatos. O kas norės galės įsigyti.

Po to vyksime į pirmąją Gruzijos sostinę - Mtskhetą, aplankysime legendinę Svetitskhoveli šventyklą, laikomą antra Jeruzale, pasivaikščiokite asfaltuotomis siauromis gatvelėmis, mėgausimės ramybės atmosfera ir toliau eisime į Džvari šventyklą, garsią ne vieno poeto. Būtent iš čia atsiveria vienas įsimintiniausių savo grožiu peizažų - dviejų upių Aragvos ir Kuros santaka. Džvari - iš vertimo iš gruzinų kalbos reiškia „Kryžius“, iš šios vietos Krikščionybė gimė Gruzijoje.

Nakvynė Tbilisyje.

2020 m. gegužės 29 d. (penktadienis)

Po pusryčių viešbutyje, išvykstame į Gruzijos vyno regioną – Kahetiją. Mūsų kelias eis per Gombori kalnų perėją, kur atsivers puikūs rytinės šalies dalies peizažai. Pakeliui stabtelsime prie Udžarmos kaimo, kur susipažinsime su to paties pavadinimo Udžarmos tvirtove. Udžarma kadaise buvo vienas reikšmingų įtvirtininimų Kartilijos karalystėje. Dabar tai primena tik griuvėsiai. Nuo griuvėsiu atsiveria gražūs vaizdai į Lori upės tarpeklį ir Gomborį kalnagūbrį. Vienuolynai  yra Gruzijos kultūros, religijos dalis, jų istorija skaičiuoja šimtus metus. Vienas iš tokių Senasis Šuamtos vienuolynas. Jame yra  V amžiaus bazilika, vienas iš anksčiausių krikščioniškos architektūros pavyzdžių Gruzijoje. Po to aplankysime Nekresi ir Alaverdi vienuolynus ir karališkąją Gremi tvirtovę - XVI a.  architektūros paminklą. Ir vienas, ir kitas vienuolynas garsėja savo grožiu ir nuostabiais kraštovaizdžiais, atsiveriančiais iš jų panoraminių vietovių.

Po turiningos dienos tradicinė gruzinų vakarienė su vyno ir čačos degustacija.  

Nakvynė viešbutyje. Esant didelei grupei, dviejuose viešbučiuose.

2020 m. gegužės 30 d. (šeštadienis)

Po pusryčių tęsiame pažintį su Kahetijos regionu.  Pirmasis objektas, kurį aplankysime, bus gruzijos poeto, kilusio iš kunigaikščių giminės Aleksandro Čavčavadės muziejus, vėliau aplankysime vienuolyną Bodbė, kur saugomos Gruzijos šviesuolės - Šv. Nino - relikvijos ir mūsų kelias vingiuos į garsųjį meilės miestą Signagi, kur pasivaikščiojame siauru asfaltuotu grindiniu gatvėmis ir mėgaujamės nepamirštamais vaizdais į Alazani slėnį.

Pietūs vienoje iš gruzinų šeimų.

Po apsilankymo šiame meilės mieste keliausime link Azerbaidžiano sienos , kur 25 km išilgai dykumos driekiasi garsusi vienuolynų kompleksas – David Garedži. Tai VI amžiaus urvų vienuolynų kompleksas.  Vietiniai sako, jeigu neaplankei šios vietos, reiškias Gruzijoje nebuvai. Išskirtinio kraštovaizdžio apsuptyje esantį kompleksą sudaro 15 vienuolynų, tačiau dažniausiai lankytojams siūloma apžiūrėti du: Lavra ir Udabno. Pirmasis komplekso vienuolynas pradėtas statyti VI amžiuje. Jo įkūrėjas – klajojantis vienuolis, atkeliavęs į šią vietovę iš Sirijos.

Grįžtame į Tbilisį.

Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

2020 m. gegužės 31 d. (sekmadienis)

Po pusryčių vyksime į ramų Gruzijos miestelį - Borjomi, įsikūrusį žaliuojančių miškų apsuptyje. Borjomi, tai kurortinis miestelis įsikūręs prie Kuros upės, rytiniame Bordžomi-Charagauli nacionalinio parko krašte. Tai tarsi mūsiškiai Druskininkai – ramu, tylu ir sveikas oras bei mineralinio vandens versmės ir baseinai. Tiesa, šiltas ir negazuotas, bet tiesiai iš gręžinio bėgantis, „Borjomi“ įtiks ne kiekvienam, tačiau paragauti – verta. Aplankysime Mineralinio vandens parką, kur pamatysime vieną populiariausių pastatų – mėlynuosius rūmus „Firuza“, pastatyti 1892 m., atspindinčius Persijos, Gruzijos ir Europos stilių. Žavėsimės carinės Rusijos laikais statytomis vilomis, įdomiais architektūriniai sprendimai, veržliais, kaip ir gruziniška dvasia. Po malonių vaizdų, pasivaišinsime borjomi mineraliniu vandeniu.

Šiandien aplankysime ir Rabati tvirtovę- vieną iš Samche-Džavacheri srities įžymybių. Dabar tvirtovės teritorijoje yra viešbutis, muziejus, vyno ir suvenyrų parduotuvės, kavinė ir informacijos centras.  Rabat yra arabų kilmės žodis reiškiantis bet kokią įtvirtintą vietą. Įprastai taip vadinosi prekybinis kvartalas prie tvirtovės. Šioje vietoje pilis buvo pastatyta dar 13 amžiuje, tačiau visai neseniai ji buvo restauruota bei pristatyta naujų pastatų. 7 hektarų ploto teritorijoje yra ne tik pilis, tačiau taip ir bažnyčia, mečetė, minaretas, sinagoga, Gruzijos istorijos muziejus, o užlipus į pilies bokštus atsiveria pribloškianti panorama. Tai vieta, kurioje dera autentika bei šiuolaikinis turizmas, mat čia įsikūręs viešbutis, yra suvenyrų ir vyno parduotuvė, kavinė. Su šia vietove supažindins vietinis gidas.

Nakvynė viešbutyje. Esant didelei grupei, dviejuose viešbučiuose.

2020 m. birželio 1 d. (pirmadienis)

Po pusryčių viešbutyje grįžtame į Tbilisį. Kelionė truks apie 3 - 3,5 valandos. Šios dienos tikslas apsilankyti legendinėse Tbilisio sieros voniose.

 Šį malonumą paliksime vakarui.

Iki vakaro turėsime šiek tiek laisvo laiko - nusipirkti suvenyrams. Aplankysime Trejybės katedroje „Sameba“, kuri pastatyta tarp 1995 - 2004 metais, Ji yra trečia aukščiausia Rytų stačiatikių katedra pasaulyje ir vienas didžiausių religinių pastatų pasaulyje pagal plotą. „Samebos katedroje dominuoja tradiciniai stiliai, pabrėžiantys Gruzijos bažnyčių architektūrą  įvairiuose istorijos etapuose - sintezė, joje galim rasti ir Bizantijos atspalvį . Pasikelsime funikulieriumi iki Panteono (menininkų, rašytojų ir kitų garsių žmonių kapinės aplink Šv. Tėvo Davido cerkvę Mtacminda kalno šlaite. Tai viena iš žymesnių Tbilisio religinių ir kultūrinių vietų) arba pakilsime į pramogų parką, kur ir atrakcionai, ir apžvalgos ratas, televizijos bokštas ir aišku įspūdinga miesto panorama. Čia bus laisvas laikas pavalgymui, pasigrožėjimui.

Tada vyksime į garsiąsias Sieros vonias. Tai įdomi vieta, viena iš Tbilisio įžymybių. Pagal seną Gruzinų legendą, V a.Gruzinų karalius Vachtang Gorgasali (440-502), medžiodamas netoli senosios sostinės – Mtskhetos pastebėjo kaip sužeistas elnias gydosi savo žaizdas sieros vandens ežere. Įvertinęs sieringų šaltinių gydomąjį potencialą, karalius nusprendė šioje vietoje pastatyti miestą  su  totorišku pavadinimu Tepli-Sou (šiltas vanduo), arba gruziniškai Tviliso(šiltas miestas) nuo žodžio“ tbili“ (šiltas).

Vakarienė su folkroriniu šou.

Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

Birželio 2 d. (antradienis)

Labai ansktyvas pervežimas į Tbilisio oro uostą, skrydis 4.15 val.

Grupės pageidavimu už papildomą mokestį organizuosime pervežimą iš Rygos oro uosto iki namų.

 Kelionės kaina –  480 € asmeniui gyvenant dviese dviviečiame kambaryje

Vienviečio kambario priemoka apie 160 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Viešbučiai su pusryčiais.

Visi pervežimai Gruzijoje

Vietinio rusakalbio gido paslaugos.

Vykstant 14 asmenų ir daugiau -lydinčio iš Lietuvos vadovo paslaugos.

Pasikėlimas džipais prie Gergeti vienuolyno

Ekskursija A.Čevčavidzės muziejuje

Gruziniška vakarienė ir vyno bei čačos degustacija Telavyje

Ekskusija ir degustacija arbatos fabrike

Pietūs 05.30 dieną gruziniškuose namuose

Kelionės programos rengimas, derinimas

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Avia bilietai (tiesioginis skrydis Ryga-Tbilisis) su 20 kg. bagažu + 8 kg rankinio bagažo:

Kaina:  260 € asmeniui, perkant skrydžio bilietus iki 02.23 įskaitytinai

290 € asmeniui, perkant skrydžio bilietus 02.23 iki 04.01 įskaitytinai

300-310 € asmeniui, perkant skrydžio bilietus po 04.01

Medicininių išlaidų draudimas.

pietūs ir vakarienės nenumatyti programoje.

Vakarienė su folkloru -  25 € asmeniui

Asmeninės išlaidos

Sieros vonios, (trukmė numatyta 2 val). Kainos nuo 10 eurų (minimum 4 asmenys turi eiti). 

Įėjimai į lankytinus objektus+pasikėlimai+ funikulieriumi/lynu+edukacinė programa+vyno/čačos degustacija+vakarienė kalnų viešbutyje – apie 50 eurų.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas [email protected]. arba  [email protected]

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe