Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda

rugsėjo 4 – rugsėjo 5
Kaina asmeniui 73€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Kviečiame leistis į įspūdingą Gamtinę savaitgalio kelionę, kurios metu lankysime gamtinius objektus, pažinsime tylą miške, naktiniame žygyje. Ieškosime lobio, bei dalyvausime edukacijoje “Raganų kerai” ant Šatrijos kalno. Leisimės į neįprastą potyrį, kuris vyks pelkėmis – Sietuvos kūlgrindoje, dalyvausime žygyje po Žemaitijos piliakalnius su vietiniais gidais.


Išvykimas
2021 m. rugsėjo 4 d. 08:00

Kelionės programa

Pažintinę kelionę pradėsime lobio paieškomis nuostabiame dvare. Yra manoma, kad dvare paslėptas ypatingas lobis. Vietiniai sako, kad tai dvaro dvasios jį saugo, todėl niekas neįstengia jo rasti. Taigi, pabandysime ir mes, to lobio paieškoti. Turėsime atlikti įvairias kūrybines užduotis, kurių metu ne tik artėsime link lobio, bet ir pažinsime dvaro istoriją, architektūrą, pasimėgausime gamta ir žaidimu.

Toliau savaitgalio kelionę autobusu tęsime į Šatrijos kalną, čia dalyvausime edukacijoje “Raganų kerai”, kurios metu ne tik pasigrožėsime vaizdais atsiveriančiais nuo kalno, bet ir kūrensime laužą, garbinsime duoną, bei sočiai pavalgysime raganų kiunkės – tradicinis šiupinys.

Savaitgalio kelionę autobusu tęsime į Varnių regioninio parko lankytojų centrą. Čia susipažinsime su Varnių regioninio parko gamtos, kultūros paveldo vertybėmis, žemaitiška tarme, Lūksto ežero gintaru, gyvenančiais paukščiais ir jų skleidžiamais garsais.

Po ekskursijos įsikursime. Pasistatysime palapines. (Kas neturi savo palapinės – yra galimybė išsinuomoti, tik reikia informuoti registruojantis, kad norėsite palapinės už papildomą mokestį).

Pavakarieniausime stovyklavietėje. Vakarienė (sriuba + karštas mėsos patiekalas). Pageidaujantys vegetariško patiekalo būtina nurodyti registruojantis. (Jeigu vakarienės atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Šioje pažintinėje kelionėje mūsų laukia naktinis žygis, kurio metu tyrinėsime miško tylą. Ugdysime savo pastabumą ieškant gyvūnų pėdsakų ir paukščių lizdų. Turėsime įveikti kliūtis, dalyvausime orientaciniame žygyje.

Pilni naujų žinių grįšime į palapines nakvynei. (Nakvynės vietoje yra dušai ir tualetai)

2 diena:

Mūsų laukia pusryčiai stovyklavietėje (Jeigu pusryčių atsisakote registruojantis informuokite, kitaip užsakoma bendra tvarka). Po pusryčių susitvarkysime palapines ir tęsime kelionę.

Susitiksime su vietiniu gidu, su kuriuo leisimės į ispūdžių pilną žygį. Aplankysime dalį Žemaitijos  piliakalnių, vienas iš jų  pagal metraščių informaciją, manoma buvo žemaičių kunigaikščio Vykinto miesto teritorijoje, čia stovėjo pilies kompleksas, kuris buvo vienas stambiausių gynybinių objektų Žemaitijoje.

Vėliau basomis brisime per Kūlgrindą. Tai unikali vieta Lietuvoje, vienintelė pritaikyta turistams, čia pajausime XIV a. kurtą protėvių istoriją. Tai slaptas kelias po vandeniu. Žemaičiams tokie keliai buvo išgyvenimo garantas – kūlgrindas jie naudodavo pasprukti nuo kryžiuočių, jų buvimo vietą kruopščiai saugodavo, o už išdavimą bausdavo. Nutiesti kūlgrindą nebuvo lengva – pelkės gylis siekia 5–7 m, iš pradžių į ją reikėdavo primesti kelmų ir šakų, tik tada ant jų būdavo grindžiami akmenys. Konstrukcija iš šonų būdavo sutvirtinama degintais poliais (tokie poliai lėčiau pūva). Šiuo metu giliausia kūlgrinda gali siekti iki pilvo. Siūlysime batus bei drabužius palikti autobuse, geriausia apranga būtų maudymosi kostiumas arba šortai ir lengva maikutė. Pasiruošę leisimės su gidu bristi per kūlgrindą, (jeigu bristi bijote, arba nenorite – galėsite palaukti autobuse, arba gamtoje) smagumas neišpasakytas bristi per kūlgrindos dumblą, masažas kojytėms J po žygio rekomenduojame turėti rankšluostį nes prausimės dumblą, bei sausus drabužius.

Toliau pažintinį žygį su vietiniu gidu tęsime per Bilionių piliakalnį, kuris manoma gali turėti sąsajų su garsiaisiais Pilėnais. Toliau žygiuosime link Medvėgalio. Tai iškiliausias Žemaitijos kalnas, nes žymiausia tvirtovė gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių. Anot legendų, pilis buvo tokia tvirta, taip sumaniai apsaugota pylimais, kad ilgą laiką Žemaitiją nuolat puldinėjančių teutonų nebuvo įveikta. Pasakojama, kad net ir ją sudeginus tvirtovės ir jos gynėjų stiprybė perėjusi... į kalvą.

Po pažintinio žygio mūsų laukia pietūs: sriuba + karštas mėsos patiekalas + serbentų gėrimas. Pageidaujantys vegetariško patiekalo būtina nurodyti registruojantis. (Jeigu pietų atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Gamtinės savaitgalio kelionės autobusu kaina –  73 € asmeniui

Į gamtinės savaitgalio kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu mikroautobusu (iki 20 vietų), kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams gamtinėje kelionėje:

 • Lobio paieška – 4 € asmeniui;
 • Edukacija Šatrijos kalne su šiupiniu (privalgoma) – apie 10 € asmeniui (priklauso nuo grupės dydžio).
 • Regioninio parko lankytojų centras – 1 € asmeniui;
 • Vakarienė (sriuba + karštas mėsos patiekalas) – 5-7 € asmeniui; (Jeigu vakarienės atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).
 • Naktinis orientacinis žygis su vietiniu gidu ir pasakojimu  – 5-6 € asmeniui (priklauso nuo grupės dydžio).
 • Nakvynė su savo palapine ir miegmaišiu – 2 -3 € asmeniui arba nakvynė su nuomojama palapine ir miegmaišiu – 3 -4 € asmeniui (registruojantis prašome informuoti apie palapines ir miegmaišius)
 • Pusryčiai – apie 4-5 € asmeniui (Jeigu pusryčių atsisakote, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).
 • Žygis piliakalniais su gamtininku – apie 3 – 4 € asmeniui;
 • Ėjimas su vietiniu gidu per Kūlgrinda – 4 € asmeniui.
 • Pietūs antrą dieną (sriuba + karštas mėsos patiekalas + serbentų gėrimas) – 5 € asmeniui (Jeigu pietų atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

REKOMENDUOJAME ĮSIDĖTI:

 • Įsidėti užkandžių tinkamų valgyti gamtoje;
 • Repelentus nuo uodų (nes tai laukinė gamta ir gyvybės ten yra);
 • Maudymosi kostiumus arba šortus ir maikutę (bridimui kūlgrinda);
 • Rankšluostį, nes reikės nusiprausti;
 • Jeigu norėsite įspūdžius brendant kūlgrindoje filmuoti ar fotografuoti, rekomenduojame įsidėti apsaugas telefonui atsparias vandeniui;
 • Įdomių žaidimų, kuriuos galėtumėte žaisti stovyklavietėje;

Pastaba. Gamtinės kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Gamtinės savaitgalio kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie gamtinę kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Išvykimo laikai gali būti patikslinti

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"