Mažoji Lietuva: Edukacinė programa „Pasienis“ – Lietuvninkų valgiai – M. Jankaus muziejus – Plaukimas laivu Nemuno upe

liepos 25
Kaina asmeniui 26€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Mažoji Lietuva: Edukacinė programa „Pasienis“ – Lietuvninkų valgiai – M. Jankaus muziejus – Plaukimas laivu Nemuno upe
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. liepos 25 d. 08:00

Kelionės programa

Mažoji Lietuva, arba Prūsų Lietuva  – istorinis-etnografinis Prūsijos, o vėliau Rytprūsių regionas, apėmęs šiaurrytines Prūsijos provincijos dalis, kuriose gyveno lietuvninkai. Smalininkai prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo judrus pasienio miestas. Siauruku į Tilžę dardėjo traukinys, plaukė baržos ir sieliai, uoste knibždėjo darbininkų, keliauninkų ir žioplinėtojų, girdėjosi vokiška ir lietuviška šnekos. Dalyvausime linksmoje edukacinėje programoje "Pasienis“ – pasiruoškite susitikti su muitininku Fricu. Vėliau vyksime į sodybą, kur skanausime lietuvininkų valgių, išgirsime įdomių pasakojimų. Paskiau aplankysime  XIX a. pabaigos atstatytoje Mažosios Lietuvos spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Ir galiausiai pasiplaukiojimas laivu Nemuno upe iki Luizės tilto. Turininga-smagi-kupina žinių ir pokštų kelionė !!!!

 

8.00 val. išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės)

8.15 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.45 val. išvykimas nuo degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

9.15 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė

Vyksime į Smalininkus ir dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje „Smalininkai – amžinasis pasienis“ (čia buvo Lietuvos-Prūsijos pasienio punktas), kur nukeliausime daugiau kaip 100 metų atgal. Smalininkai – buvęs Rytų Prūsijos pasienio miestelis. Buvo vežami daugiausia grūdai, gyvuliai ir mediena iš Rusijos atokesnių vietovių. Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, frau Marta, Smalininkų burmistro žmona prancūzaite madmuazele le Kler ir kitais personažais. Ekskursijos metu teatrališkai perteikiama vietos istorija, gyvenimo pasienyje ypatumai,  Mažosios Lietuvos edukacinė klasė, žaisime, vykdysime užduotis….. 🙂

Vėliau keliausime ragauti tradicinio lietuvininkų maisto, sužinosite apie jo gaminimo ypatumus, skirtumus ir panašumus su žemaičių ir lietuvių patiekalais bei sočiai pavalgysite.  Valgysite: šiupinio+kafija+štrudelis.

Po sočių pietų apsilankysime Martyno Jankaus muziejuje įkurtą Mažosios Lietuvos buvusioje spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Jo vardo muziejuje susipažinsime su Martyno Jankaus gyvenimu ir veikla, Mažosios Lietuvos knygos istorija, spaustuvininkais, kultūros ir politikos veikėjais. Autentiški spaustuvininkų darbo įrankiai, raidžių kasa ir „literos“, iš kurių galima surinkti tekstą, veikianti rotorinė iškiliosios spaudos mašina sudomins kiekvieną. Šalia muziejaus įkurtas Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – galerija po atviru dangumi.

Vėliau pramoginiu laivu plauksime didžiausia Lietuvos upe Nemunu, maršrutu  Rambyno kalnas–Panemunė (pasienio su Rusija miestelis) –Plaškiai. Kelionės metu išgirsite legendų ir padavimų: apie laumes ir jų išdaigas, apie geraširdį valtininką, apie šventą Rambyno kalno akmenį, apie Bardėnų kaimo ūkininką Švarcą bei pasakojimų apie istorinę Pagėgių krašto praeitį, lietuvininkų gyvenimo būdą, verslus, amatus.

Kelionės kaina – 26 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Edukcija „Smalininkai – amžinasis pasienis“ 8 € asmeniui.

Lietuvninkų valgiai – 6 € asmeniui.

M. Jankaus muziejus 2,50 € asmeniui su gidu po muziejų ir paveikslų sodą.

Plaukimas laivu  – 6 -8  € asmeniui (tiek vaikams, tiek suaugusiems vienoda kaina). Kaina priklauso nuo keliaujančių skaičiaus.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė UAB Ingrida tours. 

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313 arba 867727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

PASTABA. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę. 

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė kelionė iš Vilniaus: Eglutės žaisliukų muziejus – Porceliano ekspozicija – J.Miltinio palikimų studija

Pažintinė kelionė: Telefonijos muziejus – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė kelionė autobusu: Siesikų dvaras – Antano Smetonos rezidencija – kugelis – Taujėnų dvaras

Pažintinė vienos dienos kelionė autobusu į Kalėdinį Vilnių

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su avienos degustacija ir girnų muziejumi

Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

Pažintinė vienos dienos kelionė į Anykščių Helovino labirintų parką

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą