Aukštaitijos įdomybės: Kitokie Radvilos ir troškinys – Gamtinis žygis – Verkių rūmai

birželio 26 – birželio 27
Kaina asmeniui 112€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Aukštaitijos įdomybės: Kitokie Radvilos ir troškinys – Gamtinis žygis – Verkių rūmai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės savaitgalio kelionės autobusu metu susipažinsime su Aukštaitija. Aplankysime vienuolyno muziejų. Susipažinsime su ežerų žvejybos ypatumais Mindūnuose, apžiūrėsime eksponatus. Skanausime tautinio paveldo žuvies šutinio su daržovėmis ir bulvėmis, gaminto ant laužo. Dalyvausime naktinėje ekskursijoje su žibintais, kur sėdėdami prie laužo su arbata, klausysimės negirdėtų Radvilų istorijų. Leisimės į žygį Asvejos regioninio parko gamtai pažinti. Bei dalyvausime ekskursijoje, kurioje sužinosime visą Verkių rūmų, kitaip vadinamų, Vilniaus Versaliu, istoriją.


Išvykimas
2021 m. birželio 26 d. 07:00

Kelionės programa

Kelionę autobusu iš Klaipėdos pradėsime aplankydami Videniškių vienuolyno muziejų. Šis muziejus įkurtas 1754 m. statytame Regulinių atgailos kanauninkų vienuolyno vyresniųjų rezidencijoje. Šiame muziejuje atgyja garsių Lietuvos kunigaikščių Giedraičių istorija. Muziejų puošia po dažų sluoksniu daug metų slėptos vyresniųjų vienuolyno vienuolių freskos, kurios yra restauruotos. Vienuolyne tuo laikotarpiu buvo parašyta pirmoji grožinės literatūros knyga. Beje Jus tikrai sužavės tautodailininkės Vandos Giedraitytės ornamentais skutinėtų net 400 margučių rinkinys. Viską apžiūrėsime ir sužinosime ekskursijos su gidu metu.

Vėliau pažintinės kelionės metu lankysime Ežerų žvejybos muziejų. Šiame muziejuje susipažinsime su istoriniais žvejybos įrankiais. Seniausias muziejaus eksponatas yra įspūdingas 4 metrų ilgio XV a. luotas. Muziejuje eksponuojami senieji ungurių gaudymo prietaisai, senoviniai tinklai, automatinės meškerės ir kt. Eksponuojami linai ir kanapių pluoštas – pagrindinė žaliava tinklams megzti. Muziejuje įkurdinta įvairių gyvūnų iškamšų ir kailių kolekcija – net penkiuose žemynuose medžiojusio Antano Truskausko trofėjų ekspozicija. 120 skirtingų žvėrių ir paukščių iškamšų – tai tik trečdalis privačios kolekcijos, kurią jis padovanojo muziejui.

Kelionės metu visi būsime išalkę, o mūsų lauks sertifikuota amatininkė kuri vaišins žuvies šutiniu su daržovėmis, padažu ir bulvėmis su lupenomis, pelniusiu apdovanojimą maisto paveldo srityje. Parodys mums visa gaminimo procesą ant laužo, pasitiks ir išlydės su akordeono muzika.

Vyksime įsikurti viešbutyje gamtos apsuptyje. Turėsime laisvo laiko pasidžiaugti gamta, bei viešbučio siūlomomis pramogomis, taip pat pavakarieniauti viešbučio restorane.

Toliau leisimės į naktinę ekskuriją su žibintais “Kitokie Radvilos”. Pradžioje patys pasigaminsime šviečiančius žibintus ir leisimės į Dubingių piliavietę, čia apžiūrėsime Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją, susėsime prie laužo ir skanaudami parko žolelių arbatą susipažinsime su Radvilomis. Sužinosime, kuris Radvila buvo vadinamas lietuviškuoju Miunhauzenu, koks ir kodėl Radvila buvo demonizuojamas, kokias puotas keldavo Radvila Žuvelė. Po šių istorijų sužaisime neįprastą žaidimą.

Po ekskursijos nakvynė viešbutyje.

2 diena:

Po pusryčių viešbutyje leisimės į pažintį su Asvejos regioniniu parku. Mūsų laukia žygis Laumių keliukais. Keliaujant laumių pramintu miško keliuku aplankysime Dubingių miške plytinčią Gurakalnės pelkę. Joje įrengtas Gurakalnės pažintinis takas, kuris nuo Dubingių miestelio nutolęs apie 3 km. Pats pelkės takas neilgas, tik apie 0,7 km. Jį sudaro mediniai laiptai bei medinis takas per aukštapelkę. Toliau keliausime prie vieno įdomiausių, įspūdingiausių ir lankomiausių parko vietų. Iš kur atsivers puikus vaizdas į Asvejos ežerą. Šlaite įrengti laiptai, kuriais galima nusileisti prie Asvejos ežero. Žygiuosime apie 14 kilometrų, užtruksime apie 4 – 4,5 valandas, todėl rekomenduojame turėti patogią avalynę, bei vandens, bet vaizdams ir gamtai bei gido pasakojimams liksite neabejingi ir suprasite, kad tikrai buvo verta.

Po žygio skanausime garsųjį Radvilų troškinį. Kad šis troškinys būtų pristatytas nemažai teko pavargti, tiek parko darbuotojams, tiek istorikams, visi rinko informaciją apie tai, kaip jis buvo verdamas, kokie jo ingridientai. Ne tik paskanausime šio troškinio bet ir pasėdėsime prie laužo, pasmalsausime, koks troškinio gamybos procesas.

Toliau vyksime su gidu pasivaikščiosime Verkių rūmu parke. Verkiai – kitaip vadinami Vilniaus Versaliu. Tai vieni vertingiausių klasicizmo statinių Lietuvoje. Žinių apie Verkių dvarą yra jau nuo XIV amžiaus pabaigos. Tuo metu Verkių rūmai buvo didžiojo kunigaikščio nuosavybė. Archeologinių bei istorinių tyrimų medžiaga rodo, kad Verkiai buvo pagoniškojo kulto vieta, taip pat ši vieta laikoma krivių krivaičių sūnaus Lizdeikos gimtine. Daug žalos Verkių architektūriniam ansambliui buvo padaryta per pirmąjį pasaulinį karą. Tarpukariu jo pastatuose veikė pensionatas ir vasarnamiai, prieš antrąjį pasaulinį karą – gyvulininkystės mokykla, sovietmečiu – kolūkių pirmininkų mokykla, gyvulininkystės technikumas. Su gide leisimės į svaiginančią ekskursiją apie šiuos rūmus bei jų istoriją, pasivaikščiosime įspūdingo grožio parku. Rūmuose įsikūręs viešbutis ir restoranas, todėl į vidų neisime.

Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos, leisimės namo!

Savaitgalio kelionės autobusu  kaina –  112 € asmeniui (gyvenat dviese dviviečiame kambaryje)

Į savaitgalio kelionės autobusu kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės vadovo, vairuotojo nakvynės išlaidos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Savaitgalio kelionės papildomiems mokamiems objektams:

 • Vienuolyno muziejus – 4 € suaugusiems, 3 € senjorams ir vaikams;
 • Žuvies šutinys ant laužo – 8 € asmeniui (Jeigu atsisakote registruojantis informuokite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka)
 • Ežerų žvejybos muziejus su ekskursija – 5 € suaugusiam asmeniui; 3 € vaikams ir senjorams;
 • Naktinė ekskursija su žibintais “Kitokie Radvilos” – 6 € asmeniui;
 • Žygis po Dubingių kraštą – 9 € asmeniui;
 • Radvilų troškinys ant laužo – 7 – 8 € asmeniui (Troškinys yra su mėsa, kitų alternatyvų nėra, jeigu atsisakote prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka)
 • Ekskursija apie Verkių rūmus bei parką su vietiniu gidu – apie 6 € asmeniui;

Pastaba. Pažintinė – gamtinė savaitgalio kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinė – gamtinė savaitgalio kelionės autobusu kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu išvykimo laikai gali keistis

7.00 val. išvykimas iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

7.20 val. Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai,  tarp Kultūros namų ir banko).

7.50 val. Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą – Kvėdarną, automagistralės 57 kilometras.

8.15 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė,

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu