Kelionės kraunami

« All Kelionės

  • Kelionė jau baigėsi

Suitai Alsungoje-Sklandraušai- Smėlio urvai-Kuldiga

balandžio 20


Kaina: 25€

Išvykimas balandžio 20d.:

  1. 30 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (Išvykimo laikas gali keistis)

8.00  val. Palanga (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).

Jeigu keliautų daugiau kaip 10 asmenų iš Gargždų, butų išvykimas ir iš Gargždų.

 

Vyskime į nedidelį Alsungos miestelį, kuriame gyvena apie 1500 gyventojų. Kaip vietovė, pirmą kartą paminėta 1231 metais. Livonijos ordinas šiose žemėse gyvavo iki XVI amžiaus, vėliau kryžiuočių pilis perėjo Šverinų šeimai, kilusiai iš Pomeranijos. Šverino valdymo laikotarpiu buvo pastatyta akmeninė bažnyčia (cerkvė) šventam arkangelui Mykolui. Vietinė gidė papasakos įdomią miestelio istoriją, aprodys muziejų bei pilį.

Alsunga tapo katalikiškos bažnyčios centru Kuržemėje, o jos gyventojai suitai (Šverinų palyda). Alsunga jau daugiau nei 400 metų yra istorinis Suitų centras.  Ji žinoma savo išskirtinėmis dainomis, ryškiais kitoniškais kostiumais, kalbos dialiaktu. Suitų tradicijos, dainos yra įrašytos Unesco nematerialųjį kultūros paveldą. Paklausysime išskirtinių suitų dainų, paragausime sklandraušų. Tai senovinis Kuržemės gyventojų maistas – saldus pyragas, pagamintas iš neraugintų rugių tešlos ir įdarytas su kmynais, arba/ir bulvių ir morkų įdaru.

Vėliau aplankysime unikalius smėlius urvus Rėžupėje. Juos kasė trys kartos žmonių, visi labirintai yra žmogaus rankų darbas. Urvai yra privati nuosavybė, jų savininkė Inesa, yra ketvirtos kartos paveldėtoja. Oro temperatūra urvuose yra – + 8 laipsnių ištisus metus. Vietinis gidas papasakos šių urvų istoriją, pasibursite, gerų emocijų kupini vėl sugrįšite ant žemės.

Tada mūsų lauks pažintis su Latvijos Venecija – Kludiga. Palei daugelio pastatų pamatus teka Alekšupytė upelis, todėl Kuldyga vadinama Latvijos Venecija. Senamiesčio centre pastatai iš pradžių buvo statomi kaip Kuldygos pilies priemiestis. 1701 m. Šiaurės karo metu į Kuldygos pilį įsiveržė švedų karinės pajėgos, 1709 m. ji tapo negyvenama, o XIX a. pradžioje pilies griuvėsiai buvo perkelti. Viena iš svarbiausių miesto vertybių yra XIII a. nereguliarus miesto išplanavimas su siauromis gatvelėmis ir XVII-XIX a. senamiesčio užstatymu – tikra retenybe, neretai vadinama „paskutiniuoju miestelių perlu Baltijos šalyse“. Pasivaikščiosime po senamiestį, kuriame iki šiol filmuojamos viduramžių scenos.  Praeisime pro ilgiausią Europos plytinių arkų tiltą, statytą 1974 r yra ilgiausias (164 m) tokio tipo automobilių tiltas Europoje. Pastatytas pagal XIX a. kelių standartus – 500 pėdų ilgio ir 26 pėdų pločio, kad juo galėtų prasilenkti dvi karietos. Apžvalginė ekskursija Kuldijoje. Laisvas laikas apie 1,5 val.

Kelionės kaina – 25 € asmeniui.

Suitų bendruomenės dainų koncertas – 1,5-2 € asmeniui, priklausomai nuo grupės dydžio.

Ekskursija po Alsungą, taip pat aplankysite pilį bei muziejų + vietinis gidas – 3 € asmeniui.

Sklandraušai – 1,5 €

Smėlio urvai  5 € suaugusiam asmeniui, 4 € – senjorams, vaikams, moksleiviams.

TURĖKITE ŠILTESNĮ RŪBĄ, nes oro temperatūra urvuose yra  nuo – 8 iki + 8 laipsnių ištisus metus.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė (Ingrida tours).

Pasiteirauti apie kelionę tel. 865556313, 8677 27306, 868626261;  [email protected]  arba  [email protected],   Facebook – Ingrida tours, el.paštas – [email protected]

Pasidalinti:

Informacija

Data:
balandžio 20
Kaina:
25€

Vieta

Latvija

Organizatorius

Ingrida Pociutė

Šiai kelionei registruotis negalima