Pažintinė kelionė į Latviją: Kazdangos pilis - sapnų gaudyklės gamyba - šitakė grybų sriuba

rugpjūčio 6
Kaina asmeniui 35€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė į Latviją: Kazdangos pilis - sapnų gaudyklės gamyba - šitakė grybų sriuba
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje aplankysite seną pilį su nuostabiu parku. Su gidu pasivaikščiosite po muziejų ir parka. Vėliau turėsite edukacinį užsiėmimą, kurio metu gamisite sapnų gaudyklę. Taip pat degustuosite išskirtinę šitake grybų sriubą.


Išvykimas
2022 m. rugpjūčio 6 d. 08:00

Kelionės programa

Pažintinę savaitgalio kelionę autobusu pradėsite nuo Latvijos dvaro pilies. Ši dvaro pilis pastatyta apie 1800 metus. Jos projekto autorius yra Europoje žinomas architektas J. G. Berlicas.  Iki 1920 metų pilį ir dvaro rūmų kompleksą (Katzdangen) valdė turtingi ir politiškai įtakingi Kuržemės baronai – Manteifeļi. 1905 m. dvaro rūmai buvo sudeginti, o 1907–1914 m. savininkai juos atstatė pagal vokiečių architekto Paulo Schulce - Naumburgo projektą. Aplankysite pilyje įkurtą muziejų. Ekskursijos metu gidė jums daugiau papasakos apie šį nuostabų dvaro kompleksą.

Toliau pažintinėje kelionėje pasivaikščiosite po dvaro teritorijoje esantį 196 ha ploto parkas, kuris šiuo metu yra vienas didžiausių ir dendrologiškai turtingiausių Latvijos dvaro parkų. Jame auga daugiau nei 200 rūšių medžių ir krūmų. Iš jų 127 rūšys – nevietinės. Parkas driekiasi per visą kaimą, įskaitant ir dvaro pilį bei teritoriją į šiaurę nuo jos, kur yra baronų XX a. Manteifelių šeimos kripta. Po parka jus pavedžios ir daugiau papasakos parko gidė.

Po ekskursijos, Pažintinę vienos dienos kelionę tęsite, dalyvausite edukacijoje “Sapnų gaudyklės gamyba”. Manoma, kad sapnų gaudyklė išfiltruoja sapnus, jos „voratinklyje“ košmariški sapnai įsipainioja, o malonūs – pralenda. Išmoksite pasigaminti šį puošniai atrodantį talismaną savomis rankomis. Tai konstrukcija su žemyn nukarusiais siūlais ir plunksnomis. Ant apskrito karkaso – įtempti siūlai, susipynę į raštą, primenantį savotišką voratinklį.

Pažintinės-degustacinės kelionės autobusu pabaigoje apsilankysite ūkyje, kuris garsus šitake grybų auginimu. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Šiuos grybus galima valgyti žalius.  Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir chemoterapijos. Sužinosite grybų auginimo paslaptis, paragausime grybų sriubos.

Po pilnos įspūdžių dienos vyksite namo.

Patyriminės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 35 € asmeniui.

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės - Patyriminės kelionės autobusu papildomos išlaidos (priklausys nuo grupės dydžio):

  • Pilies ekskursija - 9 € asmeniui.
  • Pilies parko ekskursija – 3 € asmeniui.
  • Sapnų gaudyklės edukacija – 7 € asmeniui.
  • Šitake grybų ūkis bei sriubos degustavimas- 6 € asmeniui

PASTABOS:

  • Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
  • Lankomuose objektuose ekskursijos bus vedamos rusų kalba.
  • Šios savaitgalio kelionės metu – pietūs nėra numatyti. Įsidėkite užkąsti, atsigerti (vandenuko, kavos, arbatos).

SVARBI INFORMACIJA:

* Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

* Nuo 2022 m. balandžio 1 d. vykstant iš Lietuvos į Latviją nebelieka apribojimų. Kaukių devėjimas taip pat atšauktas šioje šalyje. Bet reikalavimai gali keistis.

* Būtinai prieš vykdami į kelionę pasiskaitykite apie keliamus reikalavimus: Informacija vykstantiems į Latviją

Patyriminės - pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę – patyrimine kelione autobusu tel.: +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

Išvykimas

Išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti):

8.00 val.  iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.30 val. iš Palangos (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a).

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 21:00 val.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė kelionė į Latviją: rododendrų žiedai – plaukimas Dauguvos upe Rygoje

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Kelionė į Gruziją: Tbilisis – Kachetijos regionas – Batumis 8 d. su kelionės vadove Ingrida iš Vilniaus ir Rygos