Pažintinė vienos dienos kelionė po Kurtuvėnus ir Kelmę

birželio 5
Kaina asmeniui 30€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Leisimės į įspūdžių kupiną kelionę autobusu iš Klaipėdos po Kurtuvėnus ir Kelmę . Išgirsime dvaro istoriją,  sudalyvausime ekskursijoje. Dalyvausime žygyje su vietiniu gidu aplankant net 10 ežerų vienoje vietoje, ir skanausime 5 dienas brandinto kumpio – vienintelis toks autentiškas kumpis Lietuvoje.


Išvykimas
2021 m. birželio 5 d. 07:30

Kelionės programa

Šioje pažintinėje kelionėje autobusu aplankysime du dvarų kompleksus.  Vienas iš jų,  buvo vienas pirmųjų XV a. Lietuvoje susikūrusių dvarų. Dvaras ir parkas žinomas nuo 1495 m. Bajorų sodyba išaugo į turtingą dvarą, kuris daugiau nei 450 metų buvo regiono ekonominis ir kultūrinis centras. Iki šiol išliko tik svirnas ir tai – unikali Lietuvos medinio architektūros paveldo vertybė. Barokinių formų statinys stebina savo dydžiu, dviejų pakopų stogu su pusapvaliais stoglangiais, neįprastu įgilintu priesvirniu ir galerija, arkų pavidalo sijomis, kalvystės dirbiniais. Čia  mūsų laukia ekskursija, kurios metu susipažinsime su dvaro istorija, aplankysite vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų,  rūmų terasą, parką, lankytojų centrą.

Vėliau šioje kelionėje autobusu vyksime paragauti vienintelio Lietuvoje pagal kultūrinį paveldą gaminamo 5 dienas brandinto kumpio, kuris nuo seno būdavo ruošiamas per didžiąsias šventes. Gyventojai pasakoja, kad toks kumpis buvo patiekiamas ir patiems grafams Nagurskiams. Šis kumpis patiekiamas su karštomis bulvėmis, kastiniu ir kopūstais bei namine gira. Patiekalas tiekiamas su pristatymu. Prisivalgysite sočiai, kiek tik tilps į pilvą . (JEIGU nenorėsite šios edukacijos, būtina nurodyti registruojantis, kitu atveju bus užakoma ir Jums porcija).

Pasisotinę dalyvausime gamtiniame žygyje su vietiniu gidu. Tiek daug ežerų vienoje vietoje – retas dalykas Lietuvoje. Einant pažintiniu taku, per kelias valandas pamatysime net 10 ežerų: Bijotės, Geluvos, Kurtuvos, Šermukšnyno, Raudoniuko, Barsukyno, Dubuko, Širvos, Butiškės, Juodežerio, Niaukos. Ežerus skiria aukštos, miškais apaugusios kalvos.

Pažintinė vienos dienos kelionė po Kurtuvėnus ir Kelmę

Vėliau pažintinę dienos kelionę autobusu tęsime į Kelmę. Lankysime Kelmės dvarą, vertinamą kaip retai išlikusi baroko stiliaus Lietuvos provincijos dvaro sodybą. Iki šių dienų yra išlikę devyni šios sodybos dvaro laikotarpio pastatai. Daugiau kaip 300 metų Kelmės dvarą valdė lenkų kilmės bajorai Gruževskiai (Gruzewski). Kelmės dvaras – vieta, kur pirmiausiai Lietuvoje prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš carinę Rusiją. Dalyvausime ekskursijoje. Jos metu XVIII amžiaus muzika, prabangiai apstatyta  dvaro rūmų salė mintimis perkels į baroko spindesio, manieringų papročių laikotarpį. 

Pažintinės kelionės autobusu kaina –  30 € asmeniui.

Į vienos dienos pažintinės kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams pažintinėje kelionėje autobusu:

  • Ekskursija dvaro komplekse – apie  3 € asmeniui;
  • 5 dienas brandintas kumpis – apie 14 - 15 € asmeniui (priklauso nuo valgančių skaičiaus)
  • Gamtininis žygis su vietiniu gidu – 3 € asmeniui
  • Ekskursija dvare  – 3 € asmeniui

Pastaba. Pažintinėje kelionėje autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Pažintinės vienos dienos kelionės išvykimo laikai gali keistis

7.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.50 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.20 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

 

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Vienos dienos pažintinė kelionė: šokoladas – tulpių žydėjimas Burbiškio dvare

Plaukimas baidarėmis-partizanų žeminė-žygis su gidu

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas – Renavo dvaras

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Šatrijos raganos beieškant – Palendrių vienuolynas – žemaitiška vakaruška

Pažintinė dienos kelionė: Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Stipriųjų gėrimų degustacija

Margučio marginimo edukacija – privati automobilių kolekcija - ekskursija Marijampolėje

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Pažintinė kelionė: Kernavės didybė – Trakai – kibino gaminimo pamokėlė

Garsiausia pasaulyje žmogaus kūno paroda – 1000 šviesų žibintų festivalis