Keturiasdešimt Totorių kaimas – koldūnų edukacija - Lentvaris - alaus degustacija

spalio 21
Kaina asmeniui 52€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Keturiasdešimt Totorių kaimas – koldūnų edukacija - Lentvaris - alaus degustacija
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinėje vienos dienos savaitgalio kelionėje vyksite į vieną seniausių išlikusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės totorių gyvenviečių. Čia susipažinsite su kaimo istorija, legendomis bei totorių maistiniu paveldu, dalyvaudami tradicinių totoriškų koldūnų gaminimo edukacijoje. Toliau kelionę tęsite Lentvaryje. Pažintinės ekskursijos su vietine gide metu išgirsite pasakojimą apie miesto istoriją bei raidą, apžiūrėsite nuostabaus grožio bažnyčią, istorinę geležinkelio stotį ir grafų Tiškevičių dvaro bei parko ansamblį. O prieš ilgą kelionę namo padegustuosite kraftinio alaus.


Išvykimas
2023 m. spalio 21 d. 06:00

Kelionės programa

 • 2023 m. spalio 21 d.

  Pažintinės-patyriminės kelionės autobusu pradžioje lankysitės Keturiasdešimt Totorių kaime. Šis kaimas yra įvardijamas kaip viena seniausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės totorių gyvenviečių. Pirmuosius totorius 1397 m. apgyvendino Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Šis kaimas turi vyraujančią legendą - vienas totorius turėjo keturias žmonas, kurių kiekviena pagimdė jam po 10 sūnų, iš viso 40 vaikų - nuo šios legendos ir kilo šio kaimo pavadinimas.  Lydinti gidė, važiuojant autobusu, supažindins su kaimo istorija bei legendomis. Kaimo centre stūksanti mečetė pati seniausia, nuo 1996 m. pripažinta valstybės saugomu istorijos ir architektūros paminklu. Iš dviejų pusių mečetę supa musulmonų kapinės, vadinamos mizaru. Dauguma antkapių – iš žemių supilti ir akmenimis iš šonų paremti, į viršų siaurėjantys pilkapiai, nors kelis kapus puošia ir paminklai rusų, lenkų ir arabų kalbomis. Pagal situaciją - ekskursija mečetėje su Imamu (dvasininku, vadovaujančiu bendrai maldai mečetėje) arba puikiai mečetės istoriją ir musulmonų tikėjimą išmanančia prižiūrėtoja. Išgirsite pasakojimą apie mečetę, jos istoriją bei tradicijas. Tačiau yra išlikę papročiai, kurių privalu laikytis: reikalinga skara galvai apsigaubti, prieš įeinant į mečetę reikia nusimauti batus, rankos turi būti pridengtos, draudžiama būti trumpais sijonais ir kitais atvirais rūbais.

  Po apsilankymo mečetėje vyksite į totoriškų koldūnų gaminimo edukaciją, kurios metu išmoksite patys savo rankomis pasigaminti autentiškus totoriškus koldūnus bei būsite supažindinami su totoriškų koldūnų gaminimo paslaptimis. Belaukiant kol koldūnai išvirs, prie šilto arbatos puodelio bei skanaujant tradiciniu, totorių kulinariniu paveldu patapusiu šimtalapiu, vietinė edukatorė atskleis nacionalinės totorių virtuvės bei jos kultūros ypatumus. Galiausiai, it tikri totoriai, naudodami tik šaukštą, ragausite tradicinius koldūnus su jautiena ir krienais.

  Edukacijos dalyviams bus suteikiamos higienos priemonės – vienkartinės pirštinės ir kepuraitės. Kiekvienas pasigaminsite po 6 (šešis) koldūnus.

  Patyriminės kelionės  metu keliausite į Lentvarį. Su vietine gide apžiūrėsite įspūdingo grožio Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią. Pati bažnyčios architektūra yra neoromaninio stiliaus, bažnyčia neturi bokšto. Pamatysite ir Lentvario geležinkelio stotį, kuri čia stovi ilgiau už patį miestą… Toliau ekskursiją su gide tęsite autobusu ir atvyksite iki Lentvario dvaro, kurį apžiūrėsite iš išorės. Nuo 1850 iki 1939 metų Lentvario apylinkės ir dvaras priklausė grafams Tiškevičiams, kurie čia ir pasistatė neogotikinio stiliaus rūmus. Nors pats dvaras šiuo metu yra rekonstruojamas, tačiau dvaro parkas vis dar atrodo įspūdingai. Lydinti gidė papasakos apie dvaro ir grafų Tiškevičių istoriją, pasivaikščiosite parke akmenimis grįstais takeliais bei pasidžiaugsite šniokšiančio upelio bei didingų medžių vaizdais…

  Kelionės pabaigoje Jūsų lauks alaus degustacija. Lankysite alaus namus, kur puoselėjamos ilgalaikės lietuviško alaus tradicijos, o alaus darykloje verdamas 8 rūšių kraftinis alus, kur kiekvienas atras sau tinkantį skonį –šviesų, tamsų, su šokoladu, kavos ir skrudintų miežių, karamelės, vaisių aromatu, alų. Degustacijos metu ragausite 5 skirtingas, lankytojų favoritais tapusias alaus rūšis. Alaus žinovas susipažindins su alaus istorija, teisingo vartojimo, degustavimo ir kokybiško alaus identifikavimo subtilybėmis. Taip pat turėsite ir trumpą  ekskursija po alaus daryklą.

  Planuojamas grįžimas į Palangą apie 00.00 val., į Klaipėdą apie 00:30 val.

Papildoma informacija


Pažintinės kelionės kaina – 52 € asmeniui.   

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programa.

 

Papildomiems mokamiems objektams:

 • Ekskursija Keturiasdešimt Totorių kaimo mečetėje – 5 € asmeniui.
 • Totoriškų koldūnų gaminimo edukacija – 25 € asmeniui.  
 • Ekskursija su vietine gide Lentvaryje – 2 € asmeniui.  
 • Alaus degustacija – 10 € asmeniui.  

 

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), vienos dienos kelionė gali būti atšaukiama 2 dienas prieš išvykimą. Turistui atšaukus vienos dienos kelionę likus 3 dienoms ir mažiau iki išvykimo, pinigai negrąžinami.

Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę autobusu tel.: +370 644 42909 arba +370 655 56313, +370 677 27036, el.paštas – [email protected] arba [email protected], [email protected]

Išvykimas


 • 6:00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės)
 • 6:30 val. Palangos (buvęs „pigu.lt“ atsiėmimo punktas – Klaipėdos g. 62a, Palanga
 • 6.45 val. Kretinga, nuo parduotuvės LIDL, Žemaitės al.12
 • 7:30 val. Plungė (prie Lidl parduotuvė, Tumo-Vaižganto g. 110).
 • 8:20 val. Rietavo dvaras. Parko g. 10, Rietavas
 • 9:10 val. Kryžkalnis, Circle K degalinė
 • 10 :45 val. Kauno, Circle K degalinės (Savanorių pr. 404b, 50300 Kaunas)

 

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe