Mano kelionės

 • Pradžia
 • Mano kelionės
 • Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO
Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

SS423 – kelias, kuriuo važiuojant supranti, kodėl italas Valentino Rossi net 9 kartus tapo Motociklų sporto (Moto GP) pasaulio čempionu.Vingiuotas kelias veda į miestą, kur gimė ne tik šis pasaulio čempionas, bet ir vienas garsiausių tapytojų pasaulyje – Raffaello. Norite nusikelti į Renesanso laikotarpį? Keliaukite į URBINO!

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Urbino miestas yra Markė (Marche) regione, apie 200 km nuo Bolonijos ir apie 300 km nuo Romos. Miestelio nepasieksi nei lėktuvu, nei laivu, nei traukiniu, geriausia atvykti išsinuomuotu automobiliu arba autobusu. Miestą, kuriame dabar gyvena apie 14 tūkstančių gyventojų, drąsiai galime vadinti atsiskyrėliu, bet kartu  unikaliu ir pasakišku.  Tai vienas svarbiausių itališko Renesanso centrų, puikiai išsaugojęs šio laikotarpio bruožus ir dėl to nuo 1998 m. įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. O kur dar jaunatviška atmosfera, kurią sukūria 1506 m. įkurtas Universitetas, kuris yra ne tik vienas seniausių, bet ir vienas geriausių pasaulyje.

Kelionę pradėkime nuo Raffaello.

2020 m. balandžio 6 d. - ypatinga diena - lygiai 500 metų nuo garsiojo artisto mirties (1520 m. balandžio 6 d.).

Raffaello Sanzio gimsta Urbino miesto amatininkų kvartale 1483 m. greičiausia kovo 28 d. Pirmuosius savo gyvenimo metus jaunasis artistas praleidžia savo tėčio botegoje – Giovanni Santi – kuris tuo metu buvo aukštuomenės dailininkas. 1873 m. Raffaello vardo dailės Akademija iš privataus asmens nuperka pastatą, kažkada priklaususį garsiojo tapytojo šeimai ir jį paverčia muziejumi.

Būtent čia galime išvysti greičiausiai patį pirmąjį Raffaello šedevrą – Moterį su kūdikiu. Pirmoji versija – tai mažasis Raffaello su mama, o juos nutapė artisto tėtis. Bet įsižiūrėjus geriau Raffaello ranka matosi iš karto – atkreipkite dėmesį į moters šukuoseną.

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Visgi patikimesnė versija, jog tai  Mergelė Marija su Jėzų Kristumi, o tapytojui tebuvo 15 metų…

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

O  kur mokėsi jaunasis dailininkas? Kur formavosi jo, kaip artisto talentas?

PALAZZO DUCALE! = Kunigaikščio rūmuose.

Kunigaikštis Federico da Montefeltro po itin pelningų karo žygių savo kunigaikštystę kuria ne kur kitur, o būtent Urbino mieste. Karo generolas, bet ir rafinuotas meno žmogus, tad kuomet jis ateina į valdžią 1444 m. vadovauja ambicingam projektuiprojektui - sukurti pačius gražiausius rūmus pasaulyje – idealų miestą, kad visi pavydėtų ir taip parodyti savo galią.  Po darbų pabaigos XV a. Kunigaikščio rūmai tampa miestas mieste. Būtent čia dirbo ir Raffaello tėtis, kuris turėdamas visus raktus nuo rūmų, ne kartą čia buvo atsivedęs ir mažąjį artistą, kuris galėjo grožėtis ankstyvojo Renesanso pavyzdžiais.

Dabar šie rūmai yra atviri lankytojams. Tai Nacionalinė Dailės Galerija  (Marche regiono). 80 salių, kuriuose sutilpo meno kūriniai datuojami 1300 – 1600 m.

Čia galite pamatyti italų dailės simbolį - Citta Ideale (Idealus miestas) ir Raffaello  Muta (Tylinti), kuri dažnai vadinama Mona Liza kopija.

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Pagrindinė miesto Katedra kol kas restauruojama, bet galite aplankyti Oratorio di San Giovanni Battista ir Oratorio di San Giuseppe (pirkite bendrą bilietą).  Būtent jame galite pamatyti skulptoriaus Federico Brandani  1545-1550 m. sukurtą prakartėle tufo nišoje, panašioje į urvą.

Be Raffaello Urbino mieste yra ir kitų lankytinų vietų. Pasivaikščiokite tiesiog po miesto senamiestį, siauras gatveles, būtinai pasigrožėkite miesto panorama iš toli, atsigerkite kavos pagrindinėje miesto aikštėje ir pasiruoškite lipti, lipti, lipti…. Kad pamatytumėte grožį, teks kopti į kalvą , tad nepamirškite patogios avalynės.

 

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

KUR APSISTOTI:

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

COLLEVERDE COUNTRY HOUSE SPA, adresas: Via Bocca Trabaria Ovest 96, Urbino.

Vieta gamtos apsuptyje, keli kilometrai nuo Urbino miesto. Čia pajausite italų svetingumą, netgi gausite mini istorijos pamokas, paragausite ką tik iškeptų pyragų pusryčių metu, galėsite be problemų pasistatyti automobilį, galėsite grožėtis tipiniu italisku kraštovaizdžiu, o jei būsite labai pavargę, galėsite atsigauti SPA centre (laiką rezervuokite tik atvykę į viešbutį).

KUR PAVALGYTI:

Il GIRARROSTO, adresas: Piazza San Francesco 3.

Nesvarbu, ką valgysite, bet po maisto, kaip dera tikriems italams, virškinimui užsisakykite Liquore di ulivo – alyvuogių likerio.

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Parengė Ieva Buliauskaitė


Kelionių pasiūlymai

Virtuali alaus degustacija su pristatymu į namus

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės – Kėdainiai – Vaišės

Pažintinė kelionė iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

Savaitgalio kelionė po Dzūkiją su stabtelėjimu Suvalkijoje

Pažintinė savaitgalio kelionė iš Vilniaus: Naktinis žygis – ėjimas kulgrinda - Šatrijos kalnas - Medvėgalis

Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno po Suvalkijos muziejus

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos: Palendrių vienuolynas - didžiausias gėlių parkas Pakruojo dvare

Pažintinė kelionė autobusu: Hortenzijų žiedai – dvarai -vienuolynas

Vienos dienos pažintinė-teatralizuota kelionė autobusu Panemunės (Rojaus) keliu iš Vilniaus ir Kauno

Pažintinė degustacinė kelionė iš Vilniaus: bandos - šampanas - dzūkiški pietūs

Vienos dienos pažintinė kelionė iš Vilniaus, Kauno: Baubliai - S.Girėno gimtinė - Medvėgalis - Varniai

Degustacinė kelionė iš Vilniaus – Alaus turas

Vienos dienos pažintinė kelionė į Klaipėdą iš Vilniaus ir Kauno

Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno į Zanavykų kraštą

Savaitgalio pažintinė kelionė po Visagino ir Zarasų kraštus

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos: Ekologiškų pomidorų degustacija - Bitučių pažinimas

PAŽINČIŲ kelionė: žygis – Alaus degustacija – “Nuodėmių miestas” – bunkeris su žaidimu – Europos parkas

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Pažintinė – degustacinė kelionė iš Vilniaus ir Kauno: Varniai - žemaitiški pietūs - Telšiai