Mano kelionės

 • Pradžia
 • Mano kelionės
 • Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO
Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

SS423 – kelias, kuriuo važiuojant supranti, kodėl italas Valentino Rossi net 9 kartus tapo Motociklų sporto (Moto GP) pasaulio čempionu.Vingiuotas kelias veda į miestą, kur gimė ne tik šis pasaulio čempionas, bet ir vienas garsiausių tapytojų pasaulyje – Raffaello. Norite nusikelti į Renesanso laikotarpį? Keliaukite į URBINO!

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Urbino miestas yra Markė (Marche) regione, apie 200 km nuo Bolonijos ir apie 300 km nuo Romos. Miestelio nepasieksi nei lėktuvu, nei laivu, nei traukiniu, geriausia atvykti išsinuomuotu automobiliu arba autobusu. Miestą, kuriame dabar gyvena apie 14 tūkstančių gyventojų, drąsiai galime vadinti atsiskyrėliu, bet kartu  unikaliu ir pasakišku.  Tai vienas svarbiausių itališko Renesanso centrų, puikiai išsaugojęs šio laikotarpio bruožus ir dėl to nuo 1998 m. įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. O kur dar jaunatviška atmosfera, kurią sukūria 1506 m. įkurtas Universitetas, kuris yra ne tik vienas seniausių, bet ir vienas geriausių pasaulyje.

Kelionę pradėkime nuo Raffaello.

2020 m. balandžio 6 d. - ypatinga diena - lygiai 500 metų nuo garsiojo artisto mirties (1520 m. balandžio 6 d.).

Raffaello Sanzio gimsta Urbino miesto amatininkų kvartale 1483 m. greičiausia kovo 28 d. Pirmuosius savo gyvenimo metus jaunasis artistas praleidžia savo tėčio botegoje – Giovanni Santi – kuris tuo metu buvo aukštuomenės dailininkas. 1873 m. Raffaello vardo dailės Akademija iš privataus asmens nuperka pastatą, kažkada priklaususį garsiojo tapytojo šeimai ir jį paverčia muziejumi.

Būtent čia galime išvysti greičiausiai patį pirmąjį Raffaello šedevrą – Moterį su kūdikiu. Pirmoji versija – tai mažasis Raffaello su mama, o juos nutapė artisto tėtis. Bet įsižiūrėjus geriau Raffaello ranka matosi iš karto – atkreipkite dėmesį į moters šukuoseną.

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Visgi patikimesnė versija, jog tai  Mergelė Marija su Jėzų Kristumi, o tapytojui tebuvo 15 metų…

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

O  kur mokėsi jaunasis dailininkas? Kur formavosi jo, kaip artisto talentas?

PALAZZO DUCALE! = Kunigaikščio rūmuose.

Kunigaikštis Federico da Montefeltro po itin pelningų karo žygių savo kunigaikštystę kuria ne kur kitur, o būtent Urbino mieste. Karo generolas, bet ir rafinuotas meno žmogus, tad kuomet jis ateina į valdžią 1444 m. vadovauja ambicingam projektuiprojektui - sukurti pačius gražiausius rūmus pasaulyje – idealų miestą, kad visi pavydėtų ir taip parodyti savo galią.  Po darbų pabaigos XV a. Kunigaikščio rūmai tampa miestas mieste. Būtent čia dirbo ir Raffaello tėtis, kuris turėdamas visus raktus nuo rūmų, ne kartą čia buvo atsivedęs ir mažąjį artistą, kuris galėjo grožėtis ankstyvojo Renesanso pavyzdžiais.

Dabar šie rūmai yra atviri lankytojams. Tai Nacionalinė Dailės Galerija  (Marche regiono). 80 salių, kuriuose sutilpo meno kūriniai datuojami 1300 – 1600 m.

Čia galite pamatyti italų dailės simbolį - Citta Ideale (Idealus miestas) ir Raffaello  Muta (Tylinti), kuri dažnai vadinama Mona Liza kopija.

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Pagrindinė miesto Katedra kol kas restauruojama, bet galite aplankyti Oratorio di San Giovanni Battista ir Oratorio di San Giuseppe (pirkite bendrą bilietą).  Būtent jame galite pamatyti skulptoriaus Federico Brandani  1545-1550 m. sukurtą prakartėle tufo nišoje, panašioje į urvą.

Be Raffaello Urbino mieste yra ir kitų lankytinų vietų. Pasivaikščiokite tiesiog po miesto senamiestį, siauras gatveles, būtinai pasigrožėkite miesto panorama iš toli, atsigerkite kavos pagrindinėje miesto aikštėje ir pasiruoškite lipti, lipti, lipti…. Kad pamatytumėte grožį, teks kopti į kalvą , tad nepamirškite patogios avalynės.

 

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

KUR APSISTOTI:

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

COLLEVERDE COUNTRY HOUSE SPA, adresas: Via Bocca Trabaria Ovest 96, Urbino.

Vieta gamtos apsuptyje, keli kilometrai nuo Urbino miesto. Čia pajausite italų svetingumą, netgi gausite mini istorijos pamokas, paragausite ką tik iškeptų pyragų pusryčių metu, galėsite be problemų pasistatyti automobilį, galėsite grožėtis tipiniu italisku kraštovaizdžiu, o jei būsite labai pavargę, galėsite atsigauti SPA centre (laiką rezervuokite tik atvykę į viešbutį).

KUR PAVALGYTI:

Il GIRARROSTO, adresas: Piazza San Francesco 3.

Nesvarbu, ką valgysite, bet po maisto, kaip dera tikriems italams, virškinimui užsisakykite Liquore di ulivo – alyvuogių likerio.

Kelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINOKelionė į Italiją. Urbino miestas. RENESANSO LOPŠYS. NUO RAFFAELLO IKI VALENTINO

Parengė Ieva Buliauskaitė


Kelionių pasiūlymai

Pažintinė vienos dienos kelionė: Sudargo piliakalniai - Zanavykiškas ragaučius - Zyplių dvaras - Gelgaudiškio dvaras

Pažintinė kelionė autobusu: Baltų muziejus – Pakruojo žibintų festivalis

Kalėdinės mugės Gdanske - Stiklinio Kalėdų žaisliuko gamyba –Sopotas – Malborko pilis – 3d/2n

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Žemaitijos dvarai ir parkas - pietūs - muziejus

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Kelionė į Austriją: Štirijos pilys ir miestai (5d./4n.)

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - zoologijos sodas - Rygos senamiestis

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Kelionė lėktuvu į Armėniją 5d/4n

Savaitgalio verslo kelionė po Platelių kraštą: plaukimas katamaranu – žemaitiški patiekalai – energetinių labirintų parkas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai

Verslo kelionė kolektyvams autobusu, kvalifikacijos tobulinimo programa - Kūno kalba (gestai, manieros). Viešo kalbėjimo tobulinimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Zarasų krašte

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – po Suvalkijos muziejus + razavi blynai

Bohemijos ir Saksonijos Šveicarijos gamta ir Kioningšteino tvirtovė

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Kauno pilis - funikulierius - stalo žaidimai