Sovietskas (Tilžė) – Neman (Ragainė) – Tilsit sūris – Gusev (Gumbinė) – Kaliningradas (Karaliaučius)

liepos 11 – liepos 12
Kaina asmeniui 96€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Sovietskas (Tilžė) – Neman (Ragainė) – Tilsit sūris – Gusev (Gumbinė) – Kaliningradas (Karaliaučius)
Atsiprašome, dėl COVID-19 apribojimų kelionė nėra galima.

Išvykimas
2020 m. liepos 11 d. 06:00

Apie kelionę

Išvykimo laikas gali keistis

6.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (nuo Dubysos gatvės pusės)

6.30 val. iš Priekulės (Žalgirio g. 6, Priekulė)

7.00 val. iš Šilutės (Iš aikštės turgaus gatvėje prie savivaldybės)

7.45 val. iš Pagėgių (vieta bus patikslinta)

Atvykę į pasienio postą sutvarkę formalumus, susitiksime su vietine gide, kuri mus trumpai supažindins su Tilžės (Sovietsku) miestu. Ekskursija vyks rusų kalba.

Sovietskas (Tilžė) – tai miestas, Kaliningrado srityje, į šiaurės rytus nuo Karaliaučiaus, prie Lietuvos Respublikos sienos. Tilžė įsikūrusi prie Tilželės ir Nemuno santakos, priešais Panemunę; abu miestus per Nemuną jungia Karalienės Luizės tiltas. Tilžė buvo svarbus Vokiečių ordino, vėliau Prūsijos kunigaikštystės ir karalystės prekybinis centras: Nemunu iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Didžiosios Lietuvos plukdyta mediena bei kitos prekės. Dalyvausime apžvalginėje ekskursijoje. 1864 Rusijos imperijos valdžiai uždraudus lietuvišką spaudą, vyskupas M. Valančius Tilžėje įkūrė nelegalią leidybos ir spaudinių platinimo organizaciją. Minint Vydūno 100-ąsias gimimo metines Tilžėje prie namo, kur 1933–1944 m. gyveno Vydūnas, pritvirtinta atminimo lenta su lietuvišku ir rusišku įrašu „Čia 1892–1944 m. gyveno įžymus lietuvių rašytojas Vydūnas“.

Kelionę tęsime link Niemano (Ragainės).

Kažkada čia stovėjo Ragainės pilis (vok. Ragnit) stūksojo Nemano miesto centre. Šią pilį pastatė Kryžiuočių ordinas. Baigta statyti pilis turėjo 4 fligelius su vartais, pietvakariniame kampe buvo masyvus apvalus 10,5 m skersmens bokštas, pietinėje dalyje – 6 aukštų 25 m aukščio sargybos bokštas. Vidinis kiemas buvo 575 m2 ploto, sienų aukštis 12 m, storis 3 m, apie kiemą įrengta 2 aukštų galerija. Aplink pilį buvo iškastas 4 m gylio ir 12 m pločio griovys, į vakarus nuo pilies pastatytas priešpilis. Ši pilis – buvo viena stipriausių valstybės pilių. XIX a. ši tvirtovė prarado savo gynybinę funkciją ir buvo pritaikyta teismo bei kalėjimo poreikiams. Šiuo metu iš pilies likę tik griuvėsiai. Trumpam stabtelsime prie jų.

Toliau mūsų laukia puikiai žinomo Tilsit (Tilžės) sūrio degutacija. Sužinosite sūrio gaminimo įpatumus. Tai yra šviesiai gelsvas pusiau kietas sūris. Jis turi vidutiniškai kietą tekstūrą su nelygiomis skylėmis ir įtrūkimais. „Tilsiter“ pramoninė produkcija gaminama iš pasterizuoto karvės pieno, jo riebumas yra nuo 30 iki 60%, su tamsiai ruda pluta. „Tilsiter“ gamyba buvo pradėta XIX a. Viduryje Rytų Prūsijoje. Kaip sako gamintojas, norint pagaminti vieną kilogramą sūrio, reikia 10–12 litrų pieno. Susipažinsime su šio sūrio istorija. Degustuosite penkias ir daugiau rūšis Tilsit gaminamo sūrio.

Vyksime į Gumbinę (Gusev). Dalyvausime apžvalginėje ekskursijoje. Aplankysime Visų Šventųjų cerkvę – tai įstabaus grožio maldos namai. Savo architektūra katedra yra geriausiai atspindi nacionalinės architektūros tradicijas. Penkių kupolų šventykla pastatyta Maskvos-Jaroslavlio stiliumi, remiantis XVI – XVII amžiaus Rusijos stačiatikių architektūros tradicijomis. Pats miestas įsikūręs prie Romintos ir Pisos (vieno iš Priegliaus ištakų) santakos. Šiame mieste buvo pakrikštytas poetas Kristijonas Donelaitis. Beje lietuvių iniciatyva 2004 metais prie namo 12a rinkosi minios žmonių ne tik iš Gusevo ar aplinkinių kaimų, bet ir iš Lietuvos, čia buvo atidengtas paminklas garsiąjam poetui atminti. Taip pat Gusevo istorijos kraštotyros muziejuje yra Donelaičio ekspozicija.

Pagal situaciją pietūs arba vakarienė. Informuosime prieš kelionę.

Nakvynė viešbutyje.

2020 m. liepos 12 d.

Pusryčiaujame ir visa šią dieną skiriame Kaliningradui (Karaliaučiui). O labiau jį pažinti padės vietinė gidė, kuri pasakos ir istoriją, ir šių dienų aktualijas. Ekskursija vyks rusų kalba. Karaliaučiaus vietoje iki XIII a. buvo sembų gyvenvietė, kurią 1255 m. kryžiuočių ordinas sugriovė ir pradėjo statyti pilį. Piliai suteikė Kionigsbergo pavadinimą („Karalių kalva“). Ši pilis taip pavadinta ne veltui – šioje vietoje buvo įšventinami karaliai. Vėliau aplink Karaliaučiaus pilį ėmė kurtis pirmoji šiose apylinkėse gyvenvietė. Oficialiai miestas Kaliningradu imtas vadinti nuo 1946 m. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Aplankysime ryškiausią miesto simbolį - Karaliaučiaus katedrą. Kadangi ją iš beveik visų pusių supa vanduo, atrodo, kad pati katedra tarsi plaukia. Ji pastatyta XIV amžiuje, joje palaidotas garsus filosofas I. Kantas. Katedroje pasiklausysime įstabaus vargonų muzikos koncerto. Pamatysime ir gražiuosius Branderburgo vartus. Jie pastatyti XVII amžiuje. Vartų stilius – neogotikinis. XVII amžiuje buvo pastatyti 6-eri tokie vartai, tačiau šie išliko vieninteliai.

Pietūs Kaliningrade.

Kaliningradas yra Rusijos dalis. Tačiau tuo pačiu jis arčiau vakarų. Nors  jame vis dar yra nemažai sovietinių daugiabučių, aikštės ir gatvės vis dar vadinamos komunizmo pradininkių vardais, tačiau tuo pačiu miestas po truputį modernėja ir vis labiau atsiplėšia nuo Rusijos.

Apžiūrėsime laivą – muziejų „Vityaz“. Šis laivas vienas populiariausių “Pasaulinio vandenyno” muziejaus eksponatų. Tai yra tyrimų laivas , kurį 1939 m. Pastatė Brėmene, Vokietijoje, ir pavadino Marsu. Su „ Vityaz“ laivu mokslininkai atrado 1176 naujas jūrinių augalų ir gyvūnų rūšis. „ Vityaz“, kaip tyrimų laivas, aplankė 49 šalis ir buvo geros valios ambasadoriumi Sovietų Sąjungoje, 1982 m. jis buvo išsaugotas kaip muziejaus laivas.

Po ekskursijos laisvas laikas lauktuvėms nusipirkti  ir vėlyvas grįžimas namo.

Kelionės kaina –  96 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos (vietinio gido paslaugos, sūrio degustacija, pietūs arba vakarienė pirmą dieną, laivas Vityaz, įėjimas į Katedrą ir vargonų muzika, pietūs Kaliningrade, Kuršių Nerijos ekologinis mokestis)  -  apie 42-45 € asmeniui.

Neįskaičiuota - Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu 3-5 € (priklausomai nuo amžiaus, PRIVALOMAS, draudimu pasirūpiname)

Asmeninės išlaidos.

RUBLIUS PRAŠOME IŠSIKEISTI KAIPĖDOJE – taip sutaupysime laiko ir daugiau galėsime pamatyti. Rublio (RUB) kursas 1 € apie 68 RUB.

VYKSTANT Į KALININGRADĄ.

Leidimą galite užsakyti nemokamai šiuo adresu savarankiškai :

http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html

ATSIPRAŠOME Vizų pildymo klausimais nekonsultuojame, galime ją užpildyti už Jus elektroninės vizos (leidimo) sutvarkymas –  5 Eur (asmeniui).  Gauti leidimą į Kaliningrado sritį reikalingas pasas galiojantis bent 6 mėn. po kelionės pabaigos ir skaitmeninė nuotrauka.

Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas ir PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja);

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Savaitgalio kelionė: Saaremo sala - Talinas

Ryga iš aukštai – Pirklių brolijos namai – Rygos senamiestis – Plaukimas laivu

Medaus degustacija – Teatralizuota ekskursija Panemunės pilyje – Raudonės pilis – Veliuona – ekskursija Raudondvario dvare su Rozalija

Vienos dienos išvyka: Edolės pilis – Ventspilio pilis – VENTSTPILIS

Išskirtinė Kuršių Nerija: Juodkrantė – Nidos švyturys – Šokio spektaklis-ekskursija “Užpustyti” Parnidžio kopose

Vienos dienos išvyka: Cinevilla kino miestelis – Ekskursija Jūrmaloje – Moderniausias Baltijos šalyse išparduotuvių miestelis “Via Jurmala outlet village”

Dienos kelionė: Švelnūs ir inteligentiški gyvūnai Alpakų ūkyje – Žolinių šventė Naisiuose

Linksmas laikas radio imtuvų muziejuje – Salako bažnyčia – Gražutės regioninis parkas – Šlyninkų vandens malūnas su blynų ragavimu – Zarasuose ekskursija su apžvalgos ratu

Ryga iš aukštai – Pirklių brolijos namai – Rygos senamiestis – Plaukimas laivu

Vienos dienos kelionė: Rundalės dvaras – Vynuogių uogų degustacija –Vyno degutacija

Savaitgalio kelionė: Saaremo sala - Talinas

Dienos kelionė: Ekskursija Birštone – Apžvalgos bokštas – Plaukimas Nemunu – Dzūkiškos bandos

Degustacinė kelionė: latviški sūriai – shitake grybai – česnakų gaminiai

GAUJOS NACIONALINIO PARKO GROŽYBĖS !!!!! Latvijos etnografinis buities muziejus – Ligatnė – vyno degustacija – Cėsis – naktinė ekskursija su žibintais – Sigulda – Turaidos pilis

Savaitgalio kelionė: Vyno turas Latvijoje per Gargždus, Plungę ir Mažeikius

Aštuonračio muziejus – Stanevičiaus sodyba – Viduklės koldūnai – Lyduvėnų tiltas – Atlaidai Šiluvoje (Šilinės)

Rokiškio dvaras – Mato bažnyčia – edukacija „sūrio kelias“ – Ilzenbergo dvaras

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Dienos kelionė: Kirkilų apžvalgos bokštas – Biržų pilis – Alaus degustacija Butautų dvare

Vienos dienos kelionė: Kernavė – Trakai – Trakų pilis

2-jų dienų kelionė į Anykščius (max keliautojų skaičius - 16); Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Laimės žiburys – Arklio muziejus – Siesikų pilis (tinka ir medikams)

Pažaislio vienuolynas – Kauno pilis – Tiškevičių koldūnai su antiena – teminė ekskursija su grafiene Rozalija

Pažintinė – pramoginė kelionė Lajų takas – A.Baranausko klėtelė – Siauruko muziejus – Natūralių kvepalų gamyba

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais. Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla – Etnokosmologijos muziejus

Kalėdų žaisliuko gamyba - Frenkelio vila – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje” Pakruojo dvare iš MAŽEIKIŲ, PLUNGĖS, TELŠIŲ

Žibintų festivalis "Stebuklų šalyje" - Pramoginė ekskursija “Kultūrinis musgaudis” Šiauliuose, IŠ PALANGOS, KRETINGOS, PLUNGĖS, TELŠIŲ

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Экскурсия по старому городу Клайпеды и мемелианский обед (rusų kalba)

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

Naujųjų Metų sutikimas Maskvoje

Kalėdinė kelionė į Etiopiją: egzotiškos gentys

Pažintinė kelionė su poilsiu į Filipinus

Gamtinė - pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos: T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

...