Pažintinė savaitgalio kelionė iš Vilniaus: Naktinis žygis – ėjimas kulgrinda - Šatrijos kalnas - Medvėgalis

liepos 10 – liepos 11
Kaina asmeniui 90€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Pažintinė savaitgalio kelionė iš Vilniaus: Naktinis žygis – ėjimas kulgrinda - Šatrijos kalnas - Medvėgalis
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Kviečiame leistis į įspūdingą Gamtinę savaitgalio kelionę, kurios metu lankysime gamtinius objektus, pažinsime tylą miške, naktiniame žygyje. Ieškosime lobio, bei dalyvausime edukacijoje “Raganų kerai” ant Šatrijos kalno. Leisimės į neįprastą potyrį, kuris vyks pelkėje – Sietuvos kūlgrindoje, dalyvausime žygyje po Žemaitijos piliakalnius su vietiniais gidais.


Išvykimas
2021 m. liepos 10 d. 07:00

Kelionės programa

Savaitgalio pažintinę-gamtinę kelionę autobusu pradėsime aplankydami Šatrijos kalną, čia dalyvausime edukacijoje “Raganų kerai”, kurios metu ne tik pasigrožėsime vaizdais atsiveriančiais nuo kalno, bet ir kūrensime laužą, garbinsime duoną, bei sočiai pavalgysime raganų kiunkės (tradicinis šiupinys).

Pažintinę kelionę tęsime lobio paieškomis nuostabiame dvare. Yra manoma, kad dvare paslėptas ypatingas lobis. Vietiniai sako, kad tai dvaro dvasios jį saugo, todėl niekas neįstengia jo rasti. Taigi, pabandysime ir mes, to lobio paieškoti. Turėsime atlikti įvairias kūrybines užduotis, kurių metu ne tik artėsime link lobio, bet ir pažinsime dvaro istoriją, architektūrą, pasimėgausime gamta ir žaidimu.

Savaitgalio pažintinę-gamtinę kelionę autobusu tęsime Varnių regioninio parko lankytojų centre. Čia susipažinsime su Varnių regioninio parko gamtos, kultūros paveldo vertybėmis, žemaitiška tarme, Lūksto ežero gintaru, gyvenančiais paukščiais ir jų skleidžiamais garsais.

Po ekskursijos įsikursime. Pasistatysime palapines. (Kas neturi savo palapinės – yra galimybė išsinuomoti, tik reikia informuoti registruojantis, kad norėsite palapinės už papildomą mokestį).

Pavakarieniausime stovyklavietėje. Vakarienė (sriuba + karštas mėsos patiekalas). (Jeigu vakarienės atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Šioje pažintinėje gamtinėje savaitgalio kelionėje mūsų laukia naktinis žygis, kurio metu tyrinėsime miško tylą. Ugdysime savo pastabumą ieškant gyvūnų pėdsakų ir paukščių lizdų. Turėsime įveikti kliūtis, dalyvausime orientaciniame žygyje.

Pilni naujų žinių grįšime į palapines nakvynei. (Nakvynės vietoje yra dušai ir tualetai)

2 diena:

Po pusryčių susitvarkysime palapines ir tęsime savaitgalio pažintinę-gamtinę kelionę.  (Jeigu pusryčių atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Susitiksime su vietiniu gidu, su kuriuo leisimės į įspūdžių pilną žygį. Aplankysime dalį Žemaitijos  piliakalnių, vienas iš jų  pagal metraščių informaciją, manoma buvo žemaičių kunigaikščio Vykinto miesto teritorijoje, čia stovėjo pilies kompleksas, kuris buvo vienas stambiausių gynybinių objektų Žemaitijoje.

Vėliau basomis brisime per kūlgrindą. Tai unikali vieta Lietuvoje, vienintelė pritaikyta turistams, čia pajausime XIV a. kurtą protėvių istoriją. Tai slaptas kelias po vandeniu. Žemaičiams tokie keliai buvo išgyvenimo garantas – kūlgrindas jie naudodavo pasprukti nuo kryžiuočių, jų buvimo vietą kruopščiai saugodavo, o už išdavimą bausdavo. Šiuo metu giliausia kūlgrinda gali siekti iki pilvo. Siūlysime batus bei drabužius palikti autobuse, geriausia apranga būtų maudymosi kostiumas arba šortai ir lengva maikutė. Pasiruošę leisimės su gidu bristi per kūlgrindą, (jeigu bristi bijote, arba nenorite – galėsite palaukti autobuse, arba gamtoje) smagumas neišpasakytas bristi per kūlgrindos dumblą. Po žygio rekomenduojame turėti rankšluostį nes prausimės dumblą, bei sausus drabužius.

Toliau pažintinį žygį su vietiniu gidu tęsime per Bilionių piliakalnį, kuris manoma gali turėti sąsajų su garsiaisiais Pilėnais. Toliau žygiuosime link Medvėgalio. Tai iškiliausias Žemaitijos kalnas, nes žymiausia tvirtovė gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių. Anot legendų, pilis buvo tokia tvirta, taip sumaniai apsaugota pylimais, kad ilgą laiką Žemaitiją nuolat puldinėjančių teutonų nebuvo įveikta. Pasakojama, kad net ir ją sudeginus tvirtovės ir jos gynėjų stiprybė perėjusi į kalvą.

Po pažintinio žygio mūsų laukia pietūs: sriuba + karštas mėsos patiekalas + serbentų gėrimas. (Jeigu pietų atsisakote, arba norite vegetariško patiekalo, prašome registruojantis nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos, autobusu leisimės namo!

Savaitgalio pažintinės-gamtinės kelionės autobusu kaina – 90  € asmeniui.

Į savaitgalio pažintinės-gamtinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu mikroautobusu (iki 20 vietų);  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Savaitgalio pažintinės-gamtinės kelionės papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

 • Lobio paieška – 4 € asmeniui;
 • Edukacija Šatrijos kalne su šiupiniu (privaloma) – apie 13-14 € asmeniui (priklauso nuo grupės dydžio);
 • Regioninio parko lankytojų centras – 1 € asmeniui;
 • Vakarienė (sriuba + karštas mėsos patiekalas) – 5-7 € asmeniui;
 • Naktinis orientacinis žygis su vietiniu gidu ir pasakojimu – 5-6 € asmeniui (priklauso nuo grupės dydžio);
 • Nakvynė su savo palapine ir miegmaišiu – 3-4 € asmeniui arba nakvynė su nuomojama palapine ir miegmaišiu – 4-5 € asmeniui (registruojantis prašome informuoti apie palapines ir miegmaišius);
 • Pusryčiai – apie 4-5 € asmeniui;
 • Žygis piliakalniais su gamtininku – apie 3 – 4 € asmeniui;
 • Ėjimas su vietiniu gidu per Kūlgrinda –4 € asmeniui;
 • Pietūs antrą dieną (sriuba + karštas mėsos patiekalas + serbentų gėrimas) – 5 € asmeniui

REKOMENDUOJAME ĮSIDĖTI:

 • Įsidėti užkandžių tinkamų valgyti gamtoje;
 • Repelentus nuo uodų (nes tai laukinė gamta ir gyvybės ten yra);
 • Maudymosi kostiumus arba šortus ir maikutę (bridimui kūlgrinda);
 • Rankšluostį, nes reikės nusiprausti;
 • Jeigu norėsite įspūdžius brendant kūlgrindoje filmuoti ar fotografuoti, rekomenduojame įsidėti apsaugas telefonui atsparias vandeniui;

Pastabos: Savaitgalio pažintinės-gamtinės kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Savaitgalio pažintinės-gamtinės kelionės programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie savaitgalio pažintinę-gamtinę kelionę tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


Savaitgalio pažintinės-gamtinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

7.00 val. išvykimas iš Vilniaus, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

08.30 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija