Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno po Suvalkijos muziejus

spalio 30
Kaina asmeniui 35€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno po Suvalkijos muziejus
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu lankysimės tautinio atgimimo šauklio – Dr.Vinco Kudirkos muziejuje, kur susipažinsime su Kudirkos Naumiesčio istorija, dalyvausime edukaciniame užsiėmime. Vyksite į Jono Basanavičiaus sodybą, kur išgirsite įvairių pikantiškų lietuvybės puoselėtojo gyvenimo detalių, apžiūrėsite čia saugomus išlikusius asmeninius daiktus. Ragausime kulinariniam paveldui priklausantį patiekalą – razavus blynus. Užsuksime į „Jablonskynę“- kalbininko Jono Jablonskio tėviškę, kur įkurtas jo memorialinis muziejus.


Išvykimas
2021 m. spalio 30 d. 07:30

Kelionės programa

Pažintinės vienos dienos kelionės pradžioje vyksime į Dr. Vinco Kudirkos muziejų, kuriame susipažinsime su V.Kudirkos veikla bei su Kudirkos Naumiesčio istorija. Muziejus pastatytas V.Kudirkos namo vietoje, kur ir buvo sukurta Tautiška giesmė. Muziejuje plačiai pristatoma knygnešystės ir XIX a. antros pusės tautinio judėjimo veikėjų – varpininkų – epocha. Išskirtinis dėmesys skiriamas Vinco Kudirkos asmenybei. Dalyvausime edukaciniame užsiėmime, kurio metu susipažinsime su Suvalkijos etnografinio regiono susiformavimo aplinkybėmis, kapsų ir zanavykų skirtumais bei zanavykų tautinio kostiumo ypatybėmis.  (Jeigu edukacijos atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tęsime Vilkaviškio rajone, J.Basanavičiaus sodyboje. Čia, jaukioje Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyboje, kurioje atkurta XIX a. pabaigos - XX a. pradžios pasiturinčio valstiečio gyvenamoji aplinka su to laikotarpio išplanavimu (gimtoji J. Basanavičiaus sodyba Antrojo pasaulinio karo metais sudegė), mus pasitiks vietinė gidė, kuri įdomiai papasakos pikantiškomis detalėmis paįvairintus J. Basanavičiaus biografijos faktus, atskleis jo šeimos narių tarpusavio santykių niuansus. Apsižvalgius po gyvenamąjį namą bei savo akimis pamačius čia saugomus asmeninius lietuvybės puoselėtojo daiktus, muziejaus gidė pakvies susipažinti su Suvalkijos regionui būdingais muziejaus eksponatais: žemės ūkio padargais, namų apyvokos daiktais ir pan.

Po ekskursijos ragausime Razavu blynų. Tai kulinariniam paveldui priklausantis patiekalas. Jie kepami iš pirmo malimo miltų, kuriuose išlieka visi vitaminai. Edukatorė plačiau papasakos apie šiuos blynus, jų kepimo tradicijas. Degustuosime razavus blynus su įvairiais dažiniais. . (Jeigu degustacijos atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Esant grupei virš 20 asmenų, viena grupės dalis eis į ekskursiją, kita degustuos razavus blynus, vėliau keisis.

Pažintinės vienos dienos kelionės metu pabaigoje lankysimės kalbininko Jono Jablonskio tėviškėje-muziejuje. Čia vietinė gidė supažindins su J.Jablonskio tėvų sodyba. J.Jablonskio šeima persikėlė, kai Jonui buvo 17 metų. Čia jis vis sugrįždavo ir vėliau, būdamas jau studentas, mokytojas. Čia mėgdavo  skaityti, rašyti, griežti smuiku, padėdavo tėvams dirbti ūkyje. Yra išlikęs gyvenamasis namas, pastatytas pagal zanavykų etniniam regionui būdingus ūkininko namo bruožus. Viename namo gale įkurtas J.Jablonskio memorialinis muziejus, kuriame eksponuojami kalbininko moksliniai darbai, šeimos, nuotraukos. Taip pat yra išlikusi klėtelė. Kieme auga ąžuolas, vadinamas Rygiškių Jono ąžuolu.

Pilni įspūdžių autobusu keliausime namo.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu kaina – 35 € asmeniui.

Į vienos dienos pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Vinco Kudirkos muziejus su gidu bei edukacinis užsiėmimas -  suaugusiems- 3.50 – 4 € asmeniui, moksleiviams, studentams, senjorams- 2.50 - 3 € asmeniui.
  • J.Basanavičiaus gimtinėje ekskursija + razavų blynų degustacija – 7 -7,5 eurai  asmeniui, 6 – 6,5 eurai vaikams ir senjorams.
  • Jono Jablonskio tėviškė-muziejus su gidu- 2-2,5 € asmeniui

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

07.30 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

09.00 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

IŠSKIRTINIS VIETNAMAS (nuo šiaurės iki pietų) + POILSIS PRIE JŪROS (14d/13n)

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė