Pažintinė dienos kelionė autobusu: Paukščių šventė Kaišiadoryse

birželio 4
Kaina asmeniui 35€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė dienos kelionė autobusu: Paukščių šventė Kaišiadoryse
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Kartu su vietiniu gidu aplankysite Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškėje, kur pastatytos 5 koplytėlės su freskomis, vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia. Apžiūrėsite vieną iš dviejų Lietuvoje esančių rotondinių bažnyčių, pastatytų 1800 metais, vietinis gidas papasakos jos istoriją ir šių dienų situaciją. Šioje kelionėje nuvažiuosite prie vienos iš 14 medinių sinagogų, kur jos salę apšviečia net 18 langų. Aplankysite prezidento A.M.Brazausko tėvų namą, kur išlikę autentiški baldai, kur muziejaus gidės pasakojimas ir nuoširdumas patiks kiekvienam.


Išvykimas
2022 m. birželio 4 d. 07:00

Kelionės programa

Lietuvą įtraukus į Europos žydų kultūros paveldo kelią pirmuoju simboliniu objektu buvo pasirinkta sinagoga. Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje aplankysite maldos namus, pastatytus iš medžio, – retas išlikęs pavyzdys Europoje.  Ji yra viena iš keturiolikos medinių sinagogų Lietuvoje. Salę apšviečia net 18 langų – jų netgi daugiau, nei reikalauja judaizmo religiniai įstatymai (halacha). Šiandien sinagoga įgauna buvusį vaizdą: atkuriamas fasadas, dedami nauji langai, jau sutvarkytas stogas.  Jeigu pavyks užsuksite ir į vidų.

Vėliau šioje dienos kelionėje autobusu, aplankysite 1800 metų Tomo ir Juzefos Vavžeckių įsteigtą, mūrinę, rotondinę bažnyčią.  Lietuvoje tokio tipo bažnyčių yra dvi: viena, kurią lankysime, kita Vilniaus rajone. Iš bažnyčios šventoriaus atsiveria nuostabus ežero vaizdas.

Šioje pažintinėje kelionėje autobusu nuvažiuosite iki namo, kurį Algirdas Brazauskas suprojektavo savo tėvams – tai Brazauskų namai - muziejus. Jus pasitiks muziejaus gidė (-as) ir garantuojame, kad sužavės savo pasakojimu ir sužinosite labai įdomių prezidento tėvų ir aišku A. Brazausko vaikystės gyvenimo užkulisių. Namas, kurį lankysite pastatytas naudojant šlaką, kurį veždavo nuo geležinkelio bėgių. Pasak muziejaus gidės, dabar tai būtų laikoma ekologišku namu. Paaiškinsiu, kad „kai traukiniai kūrenami anglimi, tai šlakas yra tokia šalutinė medžiaga, sudegusi anglis ir virsta šlaku. Jie vežė tą šlaką į šitą sklypą, maišė jį su betonu ir formavo blokelius“.

Pietūs: sriuba + karštas vištienos patiekalas (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti. Taip pat informuoti registruojantis, jeigu norėsite vegetariško patiekalo).

Vėliau šioje vienos dienos pažintinėje kelionėje vietinis gidas trumpai supažins su Kaišiadorių miestu. Per miestą eina geležinkelis Vilnius-Kaunas (senojo geležinkelio Sankt Peterburgas-Varšuva atšaka iš Lentvario į Virbalį), taip pat atsišakoja kelias į Klaipėdą Vilnius-Klaipėda. Kaišiadorių vardas savotiškas savo arabiška kilme. Miesto vardas kildinamas iš kilmingo totoriaus, gyvenusio šiose vietose dar XVI amžiuje, vardo Chaišadaras. Palaipsniui gyvenvietė įgavo Kaišiadorių pavadinimą.

Pažintinės dienos kelionės pabaigoje aplankysite kardinolo Vincento Sladkevičiaus gimtinę. Kardinolas gimė 1920 metų rugpjūčio 20 d. dabartiniame Kaišiadorių rajone, Žaslių parapijoje, Guronių kaime. Kardinolas labai mėgo rožinį, todėl jo sodybos vietoje įkurta koplyčia apsupta Rožinio keliui skirtomis penkiomis koplytėlėmis. Jos papuoštos  vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia.

Galimas laisvas laikas (apie 1,5 - 2 val.) jeigu bus naminių paukščių paroda, kurioje dalyvauja visas Kaišiadorių rajonas.

Pilni įspūdžių  keliausite namo.

 

Pažintinės kelionės autobusu kaina  – 35 € asmeniui

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

 

Pažintinės kelionės autobusu papildomos išlaidos:

  • Ekskursija su vietiniu gidu po Kaišiadorių rajoną  – 7-8 € asmeniui (priklausomai nuo keliaujančių skaičiaus);
  • Pietūs – 7-8 € asmeniui.

 

Pastaba. Ekskursinių pažintinės kelionės autobusu objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel. +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

Išvykimas


7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.50 val. iš Trevena, ties Rietavo-Kvėdarnos sankryža, autostrados 57km.

8.20 val. iš Kryžkalnio (degalinė Orlean).

9.35 val. iš Kauno Circle degalinės (Vakarų aplinkelis 10, Kaunas)

Planuojama grįžti į Klaipėdą apie 22:00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

IŠSKIRTINIS VIETNAMAS (nuo šiaurės iki pietų) + POILSIS PRIE JŪROS (14d/13n)

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Visokie nutikimai prie caro, tarpukariu ir pokariu – Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – alaus degustacija

Pažintinė-edukacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Pamario kraštą su žuvies degustacija

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Rojaus keliu su žiobrių kepimu + dvariškas pyragas + meilės arbata