Pažintinė - degustacinė vienos dienos kelionė autobusu po Sedos miestelį – pusmarškonė košė - ,,Marso kanjonai‘‘

birželio 25
Kaina asmeniui 33€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė - degustacinė vienos dienos kelionė autobusu po Sedos miestelį – pusmarškonė košė - ,,Marso kanjonai‘‘
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje pažintinėje savaitgalio kelionėje apsilankysite žavingame miestelyje pavadinimu Seda. Išgirsite įdomių pasakojimų apie šį miestelį ir pasigrožėsite išlikusia medine architektūra. Ragausite tradicinę žemaičių košę, kurią vietinės šeimininkės iki šiol pateikia savo svečiams. Kelionės pabaigoje sudalyvausite išskirtinėje ekskursijoje po nuostabaus grožio Menčių klinčių bei Šaltiškių molio karjerus, dėl savo reljefo dažnai vadinamais ,,Marso kanjonais‘‘.


Išvykimas
2022 m. birželio 25 d. 09:30

Kelionės programa

Pažintinę vienos dienos kelionę autobusu pradėsite nuo apsilankymo nedideliame, bet įdomiame miestelyje pavadinimu Seda. Miestelis įsikūręs septynių kelių susikirtimo vietoje. Čia pamatysite viena gražiausių ir didžiausių medinių bažnyčių Lietuvoje, kurioje yra net penki puošnūs baroko stiliaus altoriai. Taip pat šalia šios bažnyčios pasigrožėsite medine varpine, kurioje skamba du vertingi varpai. Pamatysite būtent Žemaitijoje būdingas Lurdas, tai išskirtinės išvaizdos religinės paskirties statiniai gan panašūs į olą įtvirtintą akmenimis. Ekskursijos metu, taip pat pamatysite miestelio vandens malūną, koplytstulpį, A. Baranausko aikštę ir išgirsite įvairias istorijas apie šį įdomų miestelį.

Toliau pažintinės – degustacinės savaitgalio ekskursijos metu dalyvausite edukacinėje programoje, kurios metu susipažinsite su tradicinę žemaitišką košę. Žemaitijoje XIX a. pabaigoje - XXa. pradžioje pusmarškonė košė buvo dažniausias pusryčių valgis. Dar iki šiandien atėjus į svečius pas žemaitę šeimininkę jus pavaišintu šiuo patiekalu. Per dešimtmetį sediškiai jokių „mandrybių“ į pusmarškonės košės receptą neįnešė. Verda ją tokią, kokią virdavo senoliai. Taip pat 2021 metais šiai košei yra suteiktas tautinio paveldo sertifikatas

Šioje dienos pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su vietiniu gidu aplankysite   “Marso kanjonus” – taip dažnai dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų vadinami  Naujojoje  Akmenėje  esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Pirmiausia vyksime į Menčių klinčių karjerą. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.  Ne mažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliks ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas  žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi: strėlės ilgis- 70 m, masė- 688 t, kabinos aukštis- 9,6 m, kaušo tūris -10 m3.

Vėliau dienos patyriminėje - pažintinėje kelionėje su vietiniu gidu nuvažiuosite į Šaltiškių molio karjerą. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Molio sudėtyje yra silicio, aliuminio, magnio, kalcio oksidų, apie 5-8 proc. geležies. Molis ir jį dengiantis grunto sluoksnis kasami galingais žingsniuojančiais ir vikšriniais ekskavatoriai, o jam išvežti į karjerą atvestas geležinkelis. Įdomu tai, kad Šaltiškių molio karjere, rasti triaso geologiniame periode (prieš 250-200 mln. metų) gyvenusių roplių - fitozaurų fosilijos – du dantys ir dviejų žandikaulių liekanos. 

Pilni įspūdžių keliausite namo.

Patyriminės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės kaina – 33 € asmeniui.

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės - Patyriminės kelionės autobusu papildomos išlaidos (priklausys nuo grupės dydžio):

  • Ekskursija po kanjonus su vietiniu gidu - 8-10 eu asmeniui.
  • Edukacinė programa:  pusmarškonės košės - 7-8 eu asmeniui.
  • Pažintinė ekskursija po miestelį su vietiniu gidu - 2-3 eu asmeniui.

Pastaba. Pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Ekskursijos karjeruose vyksta ir blogo oro sąlygomis

Rekomendacija. Pasirūpinti tinkama avalyne, guminiais batais, vandeniu ir užkandžiais.

Patyriminės - pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę – patyrimine kelione autobusu tel.: +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

Išvykimas


9.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

9.50 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

10.30 val. išvykimas iš Plungės (Lidl parduotuvė, J.Tumo – Vaižganto g.)

Į Klaipėdą planuojama grįžti apie 21:00 – 22:00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas