Lietuviškas basakojų takas – Keramikos muzejus – Utenos alaus degustacija

gegužės 30
Kaina asmeniui 37€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Lietuviškas basakojų takas – Keramikos muzejus – Utenos alaus degustacija
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. gegužės 30 d. 06:30

Kelionės programa

Išvykimo laikai gali keistis

6.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

6.45 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.15 val. išvykimas iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

7.45  val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

Vyksime į pirmąjį Lietuvoje basakojų taką, kurį sudaro daugiau nei 10 skirtingų dangų. Šis takas leis patirti visą netikėtų pojūčių gamą ir privers nusišypsoti. Gali būti, kad po pasivaikščiojimo basakojų taku daugiau nebenorėsite apsiauti batų. Pasivaikščiojimas padės pajusti teigiamų emocijų ir energijos antplūdį, pažadins iš snaudulio. Pasivaikščiojimo metu atpalaiduojamos pavargusias pėdos, pagerinama kraujo ir limfos cirkuliacija, sustiprinamas sąnarių paslankumas galūnėse, pėdų oda tampa švelni, užplūsta lengvumo pojūtis. Basakojų takas sumažinti stresą. Žingsniuoti basakojų taku galima bet kokiu oru – ar saulė šviečia, ar lietus lyja – taip dar įdomiau, nes skiriasi pojūčiai. Pavyzdžiui, saulėtu metu kankorėžiai labiau išsiskleidžia ir pakutena padus, lietingu – jie susiskleidžia ir yra švelnesni“. Pasak sodybos šeimininko, takas ypatingas tuo, kad gerina sveikatą. „Mūsų paduose yra receptoriai, stimuliuojami visi organai. Jeigu atvažiuojate iš miesto, pavargę po darbų, tai eidami taku viską užmiršite, visą krūvį nuimsite ir pakutensite padukus. Danga take yra pati įvairiausia – kankorėžiai, pelkės, durpės, molis, žvyras, nugludintas stiklas, spygliai, šiaudai, kliūčių ruožas ir daugybė kitų. O potyriai – patys įvairiausi. Jeigu pradžioje būna ledinės pėdos ilgainiui pripranta prie skirtingų tako medžiagų ir ėjimas nebėra toks kutenantis ar aštrus, o galiausiai kojos degte dega. Štai jums ir masažas, ir švelnių pėdų procedūra viename.

Toliau kelionę tęsime link Utenos, pakeliui sustosime papietauti Ukmergėje. Pietums: sriuba+karštas patiekalas (paukštiena).

Aplankysime vienintelį keramikos muziejų Lietuvoje. Muziejuje eksponuojama daugybė tradicinės taikomosios keramikos dirbinių: puodų, puodynių, puodelių, ąsočių, palivonų, lekų, lauknešėlių, terlių, aguontrynių, didelių dubenų ir dubenėlių, vazų, žvakidžių, indų grietinei atskirti ir kitų įvairiausių formų bei įvairiausios paskirties molinių dirbinių, nužiestų kitados ir šiandien. Jie surinkti iš skirtingų Lietuvos vietovių, atspindi ir amato raidą, ir meistrų talentus. Lieknas, ištįsęs – aukštaitiškas ąsotis, žemaitiškas – pilvotesnis, suvalkietiškas – su rumbu prie dugnelio. Galima numanyti kai kuriuos puodus skaičiuojant ir antrą šimtą metų. Yra muziejuje ir dekoratyvinės keramikos dirbinių: molinių švilpynių – labai vaikų laukiamo „kermošavo“; taip pat skulptūrėlių, gamintų pokario metais Dailės kombinate. Kita dalis ekspozicijos – autoriniai keramikos darbai. Joje ir V. Valiušio žiesti keli šimtai puodų, vazų, vazelių, žvakidžių atrodo įspūdingai ir natūraliai įsirašo į istoriją kaip gyvybinga tradicijos tąsa. Ekspoziciją pagyvina paveikslai ir medžio drožiniai puodžiaus darbų tema. Čia galima išvysti net patį Dievą, lipdantį puodą. Šie kūriniai dovanoti tautodailininkų. Labai savitas, ne tradiciškai muziejinis yra pačių keramikos dirbinių išeksponavimas. Prie keramikos dirbinių tinka ir kitos rūšies etnografiniai eksponatai. O ypač dėmesį patraukia piestų rinkinys – jų formos archajiškos ir monumentalios.      Reikia pamatyti – išties įspūdinga kolekcija!

Ekskursijos pabaigoje apžiūrėsime „Utenos alaus“ daryklos muziejų, kur sužinosite istoriją apie apie pirmąjį alų – „Žigulinį“ ir alaus gamybos raidą iki pat šių dienų. Muziejuje pamatysite istorines „Utenos Alaus“ iniciatyvas, pasiektus rekordus, laimėtus apdovanojimus, bei daugeliu kitų dalykų. Vėliau  ragausite  penkių skirtingų alaus rūšių. Gilinsimės į alaus stilius, skonių ir aromatų įvairovę, derinsime alų prie maisto.

Kelionės kaina –  37 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Lietuviškasis basakojų takas – 5 € suaugusiam asmeniui, vaikams iki 16 metų – 4 € asmeniui.  

Pietūs Ukmergėje – 7 € asmeniui.

Keramikos muziejus – 4 € asmeniui.

Utenos muziejus+ degustacija – 9 € asmeniui 

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Virtuali alaus degustacija su pristatymu į namus

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės – Kėdainiai – Vaišės

Vienos dienos kelionė autobusu: Muziejus - mineralinis šaltinis - Kardinolo tėviškė

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ugdymas ir pažintis su Vilniumi

Pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno po Suvalkijos muziejus

Vienos dienos alaus turas + šmaikšti ekskursija Joniškėlyje

Arbatgėris su vyniotiniu - Malūnas – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: istorinis, mitologinis, kultūrinis paveldas ir kraštovaizdžio pažinimas