Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

gegužės 15
Kaina asmeniui 35€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu, susipažinsime su mus supančiu gamtos ir gyvūnų pasauliu. Aplankysime garsiojo gamtininko Tado Ivanausko įkurtą zoologijos muziejų. Aplankysime jo sodybą, kurioje auga keletas seniausių planetos medžių (metasekvoja), kitų augalų rūšių, nuo ąžuolų iki vertingų egzotiškų spygliuočių, bei nepaprasto skonio senovinių obelų. O desertui, mūsų laukia įdomus renginys, kurio metu, ne tik susipažinsime su švytinčių organizmų pasauliu, bet ir patys leisimės į naktinėjimą, ieškodami šių augalų.


Išvykimas
2021 m. gegužės 15 d. 12:00

Kelionės programa

Pirmiausia šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu, dalyvausime ekskursijoje Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Tai vienas iš seniausių Lietuvos muziejų ir vienintelis zoologijos muziejus pabaltijyje. Tadą Ivanauską visi prisimena, kaip labai smalsų, kultūringą ir žinių apie gamtą kupiną žmogų. Per 100 muziejaus gyvavimo metų sukaupta didelė, apie 300 tūkstančių egzempliorių kolekcija. Čia pamatysime apie 17 tūkstančių eksponatų, nuo primityviausių daugialąsčių organizmų iki stuburinių žinduolių. Klasikinė ekspozicija yra papildyta interaktyviais informaciniais terminalais – iš jų galima patiems pasižiūrėti filmuotą, animuotą medžiagą apie biogrupių atstovus. Interaktyvūs terminalai skatina virtualiai keliauti, patirti gyvąją gamtą, išgirsti paukščių balsus, susipažinti su gamtosauga Lietuvoje ir pasaulyje.

Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

Šioje dienos kelionėje mūsų laukia pietūs. Sriuba + karštas vištienos patiekalas (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka). 

Gamtinės pažintinės kelionės metu, aplankysime žymaus gamtininko, biologoTado Ivanausko sodybą, kurią sudaro gyvenamasis namas – muziejus, sodininko namas, paukštidė, sodas ir parkas. Parko augalų kolekciją sudaro 300 rūšių medžių ir krūmų. Čia auga vieni iš seniausių planetos medžių – dviskiautis ginkmedis ir nuo 1959 m. čia auganti metasekvoja. Tado Ivanausko dėka sukaupta viena turtingiausių šalies dendrologinių kolekcijų. Čia leisimės į nuostabią pažintį su augalų pasauliu, kurią papasakos nepaprastai mielas žmogus.

Vėliau pažintinėje kelionėje, vyksime į Botanikos sodą, kur mūsų laukia labai įdomus renginys. Ar matėte filmą „Įsikūnijimas“ ir žavėjotės jo naktiniu pasakišku pasauliu? Tokio pasaulio šviečiantys gyvūnai, grybai ir augalai yra visai realūs mūsų miškuose ir pievose. Paskaitoje „gyvieji švytėsiai“ susipažinsite su bioliuminescenciniais (tokiais, kurie švyti patys naudodami chemines reakcijas) ir biofluorescenciniais (tokiais, kurie švyti ultravioletinėje šviesoje: sugeria vieno bangos ilgio šviesą, ją transformuoja ir išspinduliuoja kito ilgio banga) organizmais, kokius ir kada galima juos pamatyti šviečiant naktimis Lietuvoje. Sužinosite, kur mokslas pritaikė bioliuminescenciją ir kokiems kūriniams šis reiškinys įkvėpė menininkus. Sužinosime daug įdomybių apie jonvabalius, apie švytinčius vandenynų gyvūnus. Sužinosime, kad ir tikras gintaras UV šviesoje švyti. Po įdomaus pasakojimo, su UV žibintuvėliais leisimės naktinėti ir ieškosime botanikos sode švytinčių augalų. Galbūt renginys  Jus labai sudomins, kad net sugalvosite rudenį leistis į mišką paieškoti švytinčių grybų ir augalų. 

Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

Kupini naujų žinių vyksime namo.

Numatomas vėlyvas grįžimas namo, nes naktinėjimui reikia prietemos.

Gamtinės pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 35 € asmeniui.

Į gamtinės pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Gamtinės pažintinės vienos dienos kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

 • Tado Ivanausko sodyba –  3 -3,5 € asmeniui;
 • Zoologijos muziejus su ekskursija – 5 € suaugusiam asmeniui, 4 € senjorams ir vaikams;
 • Pietūs: sriuba + karštas vištienos patiekalas – 8 € asmeniui (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, registruojantis praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka);
 • Paskaita apie švytinčius organizmus ir naktinėjimas botanikos sode – 15 € asmeniui;

Pastaba. Gamtinės pažintinės vienos dienos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Gamtinės pažintinės vienos dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie gamtinę pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Gamtinės pažintinės vienos dienos kelionės autobusu išvykimo laikai gali keistis:

 • 12.00 val. išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.
 • 12.20 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).
 • 12.55 val. išvykimas iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.
 • 13.20 val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras