Vienos dienos pažintinė kelionė iš Vilniaus, Kauno: Baubliai - S.Girėno gimtinė - Medvėgalis - Varniai

liepos 3
Kaina asmeniui 37€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos pažintinė kelionė iš Vilniaus, Kauno: Baubliai - S.Girėno gimtinė - Medvėgalis - Varniai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu aplankysime analogų neturintį kultūros paminką – Dionizo Poškos Baublių muziejų, įkurtą išskaptuoto ąžuolo kamiene. Vyksime į lakūno S.Girėno gimtinę.  Užkopsime į aukščiausią Žemaitijos piliakalnį – Medvėgalį. Susipažinsime su Žemaitijos širdimi vadinamais Varniais, aplankysime Varnių katedrą, Žemaičių vyskupystės muziejų.


Išvykimas
2021 m. liepos 3 d. 06:30

Kelionės programa

Pažintinę vienos dienos kelionę autobusu pradėsime Baublių muziejuje Bijotuose. Čia susitiksime su vietiniu gidu. Muziejų išskaptuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška. Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu. 1824 m. šalia Baublio pastatytas antrasis ąžuolo kamienas (Baublio brolis). Baublyje D. Poška dirbo ir ilsėjosi, čia jis sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą  ir daugiau kaip 200 knygų biblioteką. Rašytojas įkūrė pirmąjį lietuvių kraštotyros muziejų.   D. Poškai mirus, surinktos senienos jo paties valia pasklido po Lietuvą, didžioji jų dalis pradingo Pirmojo pasaulinio karo metais.

Pažintinę vienos dienos kelionę tęsime Vytogaloje. Tai lakūno S. Girėno, 1933 m su S. Dariumi perskridusio Atlantą ir žuvusio Soldine, gimtinėje. Sodybos teritorijoje esančioje klėtelėje ir atstatytame gyvenamajame name įkurtas memorialinis lakūno muziejus. Iš muziejaus gidės išgirsime įdomių istorijų apie lakūno gyvenimą, stebėsime edukacinį filmą, pasigrožėsime sodyba. Memorialinė ekspozicija papildyta Žemaitijos regiono etnografiniais eksponatais.

Vėliau vyksime pietauti. Bus paruošta sriuba, karštas vištienos patiekalas ir gaivusis gėrimas. (Jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Po pietų pažintinę kelionę autobusu tęsime Žemaitijos širdimi vadinamuose – Varniuose. Aplankysime Žemaičių vyskupystės muziejų, įsikūrusiame buvusiuose Varnių Žemaičių kunigų seminarijos rūmuose, pastatytuose 1770 metais vyskupo Jono Dominyko Lopacinskio pastangomis. Taip pat lankysimės Varnių katedroje (dabartinėje Šv.Petro ir Pauliaus parapinėje bažnyčioje), kurioje iki šių dienų yra išlikęs iš vyskupo M.Valančiaus laikų raudonu aksomu dengtas Vyskupo sostas-krėslas.

Grįžtant link namų, šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje kojas pamankštinsime kopdami į Medvėgalį - aukščiausio Žemaitijos piliakalnį (234,6 m).  Medvėgalis – tai ne vienas piliakalnis, o net 7 kalvų kompleksas. Užlipę ant Medvėgalio, atsidursite aukščiausiame Žemaitijos taške, nuo kurio matyti net 14 bažnyčių bokštų.

Pasigrožėję nuo Medvėgalio kalno atsiveriančiais vaizdais, autobusu vyksime namo.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 37  € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Stasio Girėno muziejaus įėjimas+ekskursija+edukacinis filmas: suaugusiesiems – 3 -4 € asmeniui, moksleiviams, studentams, pensininkams – 2-2, € (kaina priklauso nuo žmonių skaičiaus);
  • Dionizo Poškos Baublių muziejaus įėjimas+ekskursija: suaugusiems - 3  €, moksleiviams, studentams, pensininkams - 2  € asmeniui ;
  • Pietūs (sriuba+karštas vištienos patiekalas+gaivusis gėrimas)- 6  € asmeniui (jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę prieš kelionę);
  • Žemaičių vyskupystės muziejaus įėjimas –2,50 € suaugusiems,  1,5 € senjorams  + auka Varnių katedrai.  

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


06.30 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

07.50 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

09.20 val. Kryžkalnis, Oreal degalinė.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai