Dienos išvyka į Kauną su Smetoniška vėžių uodegėlių sriuba ir funikulieriumi

balandžio 17
Kaina asmeniui 33€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Dienos išvyka į Kauną su Smetoniška vėžių uodegėlių sriuba ir funikulieriumi
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Viena iš priežaščių kodėl verta keliauti po Lietuvą, tai vėžių uodegėlių sriuba. Tai gurmaniška patirtis. O Kaunas visada buvo smetoniškas miestas: čia buvo ir laikinoji Prezidentūra. Kaune, pirmą kartą Lietuvos istorijoje, buvo išrinktas Lietuvos Prezidentas. Kalvota vietovė, kurioje buvo įsikūręs Kaunas, lėmė specifinės transporto priemonės – funikulieriaus įrengimą ir laiptų gausą, o dvi upės (Nemunas ir Neris) mieste – tiltų statybą. Kaune yra ir viena seniausia išlikusi mūrinė pilis Lietuvoje.


Išvykimas
2021 m. balandžio 17 d. 08:00

Kelionės programa

Dienos kelionėje autobusu aplankysime Nemuno ir Neries santakoje esančią pilį, kuri buvo pastatyta XIV a. kryžiuočių antpuoliams atremti. Tai ne tik seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, bet ir vienintelė, turinti dvi eiles gynybinių sienų. Aplink šį gotikinį gynybinį statinį kūrėsi gyvenvietė, išaugusi į dabartinį miestą. Pilis, kurioje, pasak legendų, paslaptingai po žemėmis prasmegusi karalienės Bonos Sforcos kariuomenė, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta dar 1361 m. Kelis kartus atstatyta, savo reikšmę pilis prarado 1408 m., Kaunui suteikus Magdeburgo teises, ir visam miesto gyvenimui persikėlus į tuometinę Turgaus (Rotušės) aikštę. XVI a. pilyje veikė kalėjimas. Šiuo metu pilyje veikia Kauno miesto muziejaus skyrius.  

Dienos išvyka į Kauną su Smetoniška vėžių uodegėlių sriuba ir funikulieriumi

            Vėliau pažintinėje dienos kelionėje, eisime paragauti Smetoniškos vėžių uodegėlių sriubos. „Zupė iš sudako su vėžiais ir vėžių uodegėlėmis, paskaninta cibuliais ir krapais.“ Ši sriuba – tai vienas iš naujai pristatyto smetoniško meniu patiekalų. Tikras istorijos fragmentas, kurį galima pajusti, užuosti ir paragauti.

Dienos išvyka į Kauną su Smetoniška vėžių uodegėlių sriuba ir funikulieriumi

            Pažintinės dienos kelionės metu su gidu leisimės į Kauno miesto istoriją. Ekskursijos metu gidas aprodys įdomiausias istorines Kauno vietas, aplankysime laisvės alėją, sužinosime, kaip kūrėsi Kauno miestas, kokie žymūs žmonės čia gyveno.

        Pažintinės dienos kelionės autobusu metu, aplankysime Istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Šis pastatas XIX a. antroje pusėje ir XX a. pradžioje tapo vienu iš Kauno gubernijos simbolių, o XX a. 3–4 dešimtmečiais simbolizavo Lietuvos valstybingumą. Tuo metu Prezidento rūmai tapo vienu iš svarbiausių visuomenės traukos objektų mieste. Anuomet Prezidentūros svečiai ne kartą pastatą buvo pavadinę Lietuvos „baltaisiais rūmais“. Šioje prezidentūroje mūsų šalį valdė net trys prezidentai: Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir Kazys Grinius. Pasivaikščiosime po Istorinę Prezidentūrą, sužinosime daug reikšmingų faktų apie mūsų šalį ir jos valdymą.

            Dienos kelionės autobusu pabaigoje pasikelsime Funikulieriumi.  Aleksoto funikulierius – vienas iš seniausių veikiančių virvinių bėginių keltuvų Europoje, o Kaunas – vienintelis miestas Baltijos šalyse, kur galima naudotis šia unikalia transporto priemone.   

    Pilni istorinių žinių ir puikios nuotaikos, vyksime link namų.

Pažintinės dienos kelionės autobusu kaina – 33 € asmeniui.

Į pažintinės dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinėje dienos kelionėje papildomiems mokamiems objektams:

  • Įėjimas ir ekskursija Kauno pilyje – 4 € asmeniui, vaikams, senjorams – 2 € asmeniui.
  • Smetoniška vėžių uodegėlių sriuba – 8 € asmeniui.
  • Istorinė Lietuvos Respublikos prezidentūra + gido paslauga – 6 € suaugusiam asmeniui, 4 € vaikams ir senjorams.
  • Funikulieriaus bilietas – 2 € suaugusiam asmeniui, 1 € senjorams.

Pastaba. Pažintinės dienos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

              Programoje yra numatyti pietūs - degustacija, jeigu atsisakote prašome nurodyti registruojantis, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka.

Dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę dienos kelionę autobusu: tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės dienos kelionės autobusu išvykimo laikai gali keistis

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.50 val. – iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

9.20 val. - sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

Pagal atskirą susitarimą, galimas ir dar vienas sustojimas autostrados degalinėje.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai