Atsinaujinęs Rietavo muziejus – Plungės dvaras - šaltojo karo muziejus - Sotūs žemaitiški patiekalai, dainos ir šokiai

vasario 1
Kaina asmeniui 24€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Atsinaujinęs Rietavo muziejus – Plungės dvaras - šaltojo karo muziejus - Sotūs žemaitiški patiekalai, dainos ir šokiai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. vasario 1 d. 08:00

Kelionės programa

Išvykimo laikas gali keistis:

8. 00 val. iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.

8.15 val. Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

Pažintį su Žemaitija pradėsime atsinaujinusiame Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, įsikūrusiame XIX a. vidurio architektūrinio ansamblio pastate, buvusioje dvaro muzikos mokykloje. Muziejaus gidas supažindins su Rietavo ir  kunigaikščio Oginskio dvaro istorija, muziejaus ekspozicijomis, papasakos apie Rietavo Oginskių įtaką Lietuvos politiniam ir kultūriniam gyvenimui, aprodys iki šių dienų išlikusius dvaro pastatus.

Ekskursiją tęsime Plungėje, buvusiame kunigaikščio Mykolo Mikalojaus Severino Marko Oginskio dvare.  1873 m. Plungės dvarą, miestelį ir jo apylinkes įsigijo kunigaikštis Mykolas Oginskis. Vokiečių kilmės architektas Karlas Lorenzas suprojektavo puošnų rūmų ansamblį, organiškai įsikomponavusį į seną natūralaus miško vietoje suformuotą ir dviem tvenkinių grandinėmis paįvairintą mišraus stiliaus parką. Architektūriniu ansamblio akcentu tapo šiaurinėje aukščiausioje ir vaizdingiausioje parko dalyje pastatyti italų neorenesansinio stiliaus rūmai su dviem oficinomis ir neogotikos stiliaus žirgynas. M. Oginskio rūmai - vieni gražiausių XIX a. Lietuvoje statytų istorizmo laikotarpio architektūrinių statinių. 1994 m. rūmuose atidarytas ir iki šiol veikia Žemaičių dailės muziejus. Muziejus kaupia ir eksponuoja po visą pasaulį pasklidusių žemaičių dailininkų kūrybą, pristato Plungės dvaro ir Oginskių giminės istoriją atspindintį kultūros paveldą. 

Dvaro parko vakarinėje (kairėje pusėje) oficinoje Oginskių laikais buvo svečių kambariai. Ten gyvenusios ir auklės vienuolės, kurios dirbusios Oginskių išlaikomoje našlaičių prieglaudoje. 1883 m. atidaryta dviklasė lietuviška mokykla, o 1903 m. – M. Oginskienės daraktorių mokykla. Rytinė (dešinėje pusėje) oficina skirta dvaro administracijai, čia dirbo buhalteris. Šiame pastate buvo ir virtuvė.

Prieš rūmus pamatysite neogotikinio stiliaus pastatą – buvusį žirgyną, kuriame buvo auginami įvairių veislių arkliai, ypač puoselėti žemaitukai. Žirgais rūpinosi vyriausiasis arklininkas ir du jo padėjėjai. Čia buvo ir karietinė, maniežas. Nepriklausomos Lietuvos metais rūmuose veikusi žemės ūkio mokykla buvo atnaujinusi žirgyną – augino veislinius žemaitukus. Buvusiame žirgyne kasmet vyksta tarptautiniai Mykolo Oginskio klasikinės muzikos festivaliai.

Seniausią pastatą Plungėje – laikrodinę-oranžeriją, kitaip dar vadinama pilaite pamatysite dvaro parke. pilaitė yra miniatiūrinė Palazzo Vecchio rūmų, esančių Florencijoje, kopija, architektas nežinomas. Parke stovėjusią Zubovų pilaitę laikrodinę-oranžeriją M. Oginskis naudojo kaip sodininko buveinę ir oranžeriją. Pirmajame aukšte gyveno daržininkas, antrajame – laikrodininkas, prižiūrėjęs bokšte įmontuotą unikalų inkaro mechanizmą turintį laikrodį. 2012 m. pilaitė ir joje esantis laikrodis restauruoti, čia įsikūrė Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Su dvaru, minėtais parke esančias statiniais ir kitais dar neaprašytais supažindins dvaro gidė ekskursijos metu.

Aplankysime Šaltojo karo muziejų, kuriame nuo 1963 iki 1978 metų buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos, šiame muziejuje įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltajį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų žmonijos istorijoje. Pamatysime pačią didžiausią sovietinių laikų paslaptį, susipažinsime su raketų paleidimo štabu, pateksime į 27 m gylyje esančią raketų paleidimo šachtą. Pasakos ir aprodys muziejaus gidas (-ė),

Ekskursijos pabaigoje aplankysime vieną iš kaimo turizmo sodybų, kur ragausime žemaitiškus patiekalus, šoksime, dainuosime.

Maloniai praleidę šeštadienį, pakylios nuotaikos keliausime namo.

Kelionės kaina –  24  € asmeniui.

Įėjimas ir ekskursija „Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje -  1,5  € asmeniui;  senjorams, moksleiviams – 1 € asmeniui.

Įėjimas į Plungės dvarą ir ekskursija su dvaro gidu – 3,5 – 4,00 asmeniui;  senjorams,  studentams, moksleiviams – 2,5 -3,00 € asmeniui (priklausomai nuo keliautojų skaičiaus).

Šaltojo karo muziejus – 5 € asmeniui (2,5 € vaikams ir senjorams).

Žemaitiški patiekalai, šokiai, dainos – 12 -13 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis

Kelionės maršrutą UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel.  865556313, 8677 27036  el.paštas –  [email protected] arba [email protected]

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija