Veličkų druskų kasyklos - Krokuva - Čenstakavos vienuolynas

birželio 24 – birželio 26
Kaina asmeniui 145€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Aplankysite Čenstakavos vienuolyną, Krokuvą. Garsiąsias Veličkų druskų kasyklas. Dvi nakvynės viešbutyje.


Išvykimas
2022 m. birželio 24 d. 00:10

Kelionės programa

Kelionė per Lietuvą, Lenkiją.

Aplankysime nedidelį miestelį pietų Lenkijoje, Silezijoje, prie Vartos upės – Čenstakava. Miestelis įkurtas 1220 m. ant švelnių Jansa Goros, „Šviesiosios kalvos“, atšlaičių. Vakarinėje miesto dalyje stovi Čenstakavos Dievo Motinos šventovė - vadinama Juodąja Madona.  Lenkai yra pripratę sieti šią šventovę su visais svarbiais gyvenimo momentais, linksmais ir liūdnais, priimdami svarbius sprendimus – pasirinkdami gyvenimo kelią, vienuolinį pašaukimą ar santuoką,  gimus vaikams, laikydami brandos egzaminus – vis užsuka čia.

Pagal galimybę vakare ekskursija po požeminę Krokuvą. Bus dalinama į dvi grupes, gidai rusų kalba. Bilietai bus perkami prieš mėnesį iki kelionės. 

Kelių metrų gylyje po pagrindine turgaus aikštės paviršiumi, nuo Audinių salės iki Šv. Marijos bažnyčios, laukia tikras informacijos apie Krokuvos praeitį lobynas. 2005 m. įkūrus požeminį muziejų, buvo atlikti archeologiniai tyrimai, atnešę daug naujų atradimų ir istorinių eksponatų. Vaikščiodami požeminiu turistiniu maršrutu Krokuvos europietiškojo identiteto pėdsakais pajusite kadaise viduramžių turgaus aikštėje tvyrojusią atmosferą ir atrasite sąsajas tarp buvusios Lenkijos sostinės ir svarbiausių viduramžių Europos prekybos ir kultūros centrų. Bėgant amžiams Krokuvos turgaus lygis ženkliai išaugo, todėl nusileidę į požemį nusikelisite kelis šimtus metų atgal, į laikus iki miesto įkūrimo 1257 metais. Šioje kelionėje laiku vaizduotę, be kita ko, palaiko atidengti XII–XIII amžių sandūros trobesių pamatai, senų pastatų mūrinės sienos, kasinėjimų ar amatų dirbtuvių rekonstrukcijų metu rasti originalūs objektai, taip pat moderni multimedija. Jauniausiųjų laukia specialus žaidimų kambarys ir mechaninis teatras „Legenda apie buvusią Krokuvą“.

Nakvynė viešbutyje Krokuvoje. Galima vakarienė viešbutyje, reikia užsakyti iš anksto.

2022 m. birželio 25 d. (šeštadienis)

Po skanių pusryčių vyksite į vienintelę pasaulyje Veličkų druskų kasyklą, veikiančią  nuo viduramžių. Jos iškastos 9 lygiais iki 327 metrų, o bendras tunelių ilgis sudaro net apie 300 km. Veličkos kasyklos atspindi kalnakasybos technologijų pažangą ir vystymąsi, darbo organizavimo ir vadybos plėtrą. 1980 m. rugsėjo 8 d. šis „požeminis pasaulis“ buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo pirmojo sąrašo vienuoliktuką. Kasyklų gidas rusų kalba papasakos ir parodys naudotus kasimo mechanizmus ir mašinas, įrankius, pirmojo turistinio maršruto lokomotyvo keleivinius karučius, iškasenų pavyzdžius, demonstracinius kasyklų lygių skerspjūvio modelius. Aplankysite skirtingas kameras, kuriose pamatysite Veličkos druskos klodų formavimąsi, seniausią šiose kasyklose  Šv. Antano koplyčią, pamatysite įvairias skulptūras iš druskų, išgirsite įvairių legendų susijusių su Veličkų druskų kasyklomis.  Kasyklose yra suvenyrų parduotuvė todėl norintys galės jų įsigyti.

 Pietūs Veličkose (sriuba – agurkienė, šonkauliukai, ledai).

Ekskursija prasidės Vavelyje. Vavelyje ves rusų kalba gidė.

 Vėliau lankysite Krokuvos senamiestį. Krokuva – vienas seniausių ir didžiausių Lenkijos miestų, dažnai vadinamas „Lenkijos deimantu“. Šis istorinis ir kosmopolitiškas miestas iškilo 4-ame amžiuje, XI-XVI a. buvo įsikūrusi Lenkijos sostinė, virš senamiesčio iškilusi Vavelio kalva, kurioje kadaise gyveno Lenkijos karaliai, o visame mieste priskaičiuojama apie 40 bažnyčių. Krokuvoje buvo vainikuotas Lenkijos karaliumi -  Jogaila. Miestas įsikūręs šalia Vyslos upės, iki 1596-ųjų buvo Lenkijos sostinė.  Krokuvos istorinį centrą, kurį sudaro Senamiestis, Vavelio kalva ir Kazimiero kvartalas, yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Labiau pažinti šį miestą padės gidas (-ė).

Apie 19 val. Po ekskursijos laisvas laikas. 

Nakvynė viešbutyje Krokuvoje.

2022 m. birželio 26 d.  (sekmadienis)

Papusryčiaujame ir keliausime link namų.   Kelio apie 15 val.  Preliminarus grįžimo laikas apie vidurnaktį.

O kad kelionė neprailgtų ir nebūtų nuobodi dalinsimės įspūdžiais, galite sugalvoti ir pasiimti žaidimų, kuriuos būtų galima žaisti visiems autobuse, o galbūt turite ir kitokių idėjų ką nuveikti važiuojant.

 

Kelionės kaina 145 € asmeniui (kai gyvena dviese dviviečiame kambaryje).

  Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu; nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, kuro ir kelių mokesčiai, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, išlaidos susijusios su kelionės organizavimu.

Papildomiems mokamiems objektams (įėjimas į Druskų kasyklas, kasyklų gido paslaugos, Vavelio katedra, įėjimas į požeminį Krokuvos muziejų, požeminio muziejaus gidų paslaugos, pietūs antrą dieną Veličkose): apie 230 PLN  ( apie 55 € asmeniui)  +  15 PLN (filmavimas, fotografavimas Druskų kasyklose) + vietinio gido Krokuvoje 5-6 € asmeniui.

PASTABA: Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Jeigu norėsite vakarienės viešbutyje 12 eurų asmeniui (trijų patiekalų vakarienė - reikia užsakyti iš anksto).

Priemoka už vienvietį kambarį jeigu kas norėtų gyventi vienas:  56 € asmeniui.

Asmeninės išlaidos – pagal poreikį.

Medicininių išlaidų draudimas apie 5 -7 € asmeniui.

Einant į druskų kasyklas TURĖKITE šiltų rūbų, nes jose +14 - +16 .  Apsimaukite patogią avalynę, nes reikės praeiti apie 800 laiptelių. Ekskursijos Veličkos druskų kasyklose visada vyksta tik su jų užsakytu gidu.

Pasiteirauti apie kelionę: +370 6555 6313, el.paštas – [email protected]

Kelionės programą parengė: kelionių organizatorius UAB Ingrida tours, licencijos Nr. 16832

Išvykimas


Išvykimo laikas gali būti patikslintas:

2022 m. birželio 24 d. (penktadienis).

00.10 val. Išvykimas iš Palangos, (prie pigu.lt parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, Palanga (buvęs Centas).

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe