Tėvo Stanislovo saugotuvės – vienintelis 1863 sukilimo muziejus – labai įdomi edukacinė programa – Kėdainių senamiestis

gegužės 9
Kaina asmeniui 27€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Tėvo Stanislovo saugotuvės – vienintelis 1863 sukilimo muziejus – labai įdomi edukacinė programa – Kėdainių senamiestis
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. gegužės 9 d. 07:00

Kelionės programa

Išvykimo laikai gali keistis

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.15 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.55 val. išvykimas iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.  

8.15  val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

  Pradžioje vyksime į Paberžę, kur ilgą laiką čia kunigavo Tėvas Stanislovas. Jo dėka mažas kaimelis tapo traukos centru – pasiklausyti pamokslų, pasikalbėti apie gyvenimą atvažiuodavo žmonės iš visos Lietuvos.  Pagal galimybes aplankyme  Paberžės bažnyčią statytą liaudies meistrų. Čia saugomi bene žymiausio lietuvių dievdirbio Vinco Svirskio kryžiai ir altorius. Bažnyčioje, senojoje klebonijoje bei svirne išvysite unikalias Tėvo Stanislovo ,,saugotuves“ – bažnytinio meno, metalo plastikos, skulptūros, tapybos ir kt. rinkinius. 1966 metais į Paberžę dirbti paskirtas Tėvas Stanislovas skoningai išpuošė bažnyčią, sutvarkė parapijos kapines. Šventoriuje ir kapinėse atsirado originalių paminklų, buvo įkurtas bažnytinių drabužių ir ritualinių reikmenų muziejus, o garsas apie vienuolio puoselėtą metalinių saulučių meną pasklido per visą Lietuvą.

 Vėliau aplankysime 1863 m. sukilimo muziejų Paberžėje. Kuris buvo įkurtas 1993 m. Būtent čia kunigas Antanas Mackevičius, vienas sukilimo vadų, suformavo 250 sukilėlių būrį, vieną iš pirmųjų Kauno gubernijoje, ir 1863 m. kovo mėnesį stojo į atvirą kovą prieš carizmo patvaldystę, prieš baudžiavą ir žiaurią dvarininkų bei valdžios savivalę. Muziejus įsikūrė 1793 m. statytame vokiečių kilmės barono Stanislovo Šilingo dvare. Muziejuje išvysite sukilėlių ginklų, asmeninių daiktų, dokumentų. Eksponuojami žymiausių Lietuvos grafikų bei tapytojų dailės kūriniai, atspindintys sukilėlių kovas. Muziejuje organizuojami plenerai, vyksta Tėvo Stanislovo taip mėgto R. M. Rilkės skaitymai.

  Po įdomaus laiko Paberžėje vyksime į Kėdainius, kur mūsų lauks pietūs. Valgysime sriubą ir vištienos arba kiaulienos kepsnį.

  Pasisotinę kelionę tęsime Kėdainiuose. Kėdainiai buvo įvairių tautybių ir religinių konfesijų miestas. Jame buvo 6 turgaus aikštės, 19 gatvių ir 8 skersgatviai. Miesto savininkai ir Magistratas rūpinosi, kad būtų statomi mūriniai namai, stogai dengiami čerpėmis ar skiedromis, grindžiamos ir tvarkomos gatvės: Jonušo Radvilos įsakymu kiekvienas žmogus turėjo atgabenti akmenį. Daugiakultūriame centre dalyvausime labia įdomioje edukacijoje “Religinių konfesijų maldos namai”. Aplankysime katalikų, reformatų, stačiatikių ir judėjų maldos namus, susipažinsime su jų statybos ir veiklos istorija, jų apeigų bendrumu ir skirtumais, išsiaiškinsime panašumus ir skirtumus, kuo skiriasi Dievo įsakymai,

    Vėliau dalyvausime ekskursijoje po Kėdainių senamiestį. Liksite maloniai nustebę Kėdainių miesto istorija ir pasakojimu. Ekskursijos metu, Didžiąja gatve nukeliausim iki Didžiosios Rinkos aikštės (senoji turgavietė) kurioje stovi viena iš trijų išlikusių miesto Rotušių Lietuvoje. Didžiosios Rinkos aikštėje aplankysim paminklą kunigaikščiams Radviloms, kurių pastangomis Kėdainiuose iškilo vaistinė, spaustuvė, licėjus. Apžiūrėsim Kėdainių miesto istorinius pastatus – škotų namus, kuriuose XVII–XVIII a. kūrėsi škotų bendruomenė. Taip pat aplankysime ir Senosios Rinkos aikštę, apžiūrėsime aplink ją esančius istorinius pastatus. Užsuksime į Knypavos Rinkos aikštę, kurioje vokiečių pirkliai supirkinėjo Prūsijoje vertinamus lietuviškus arklius. Kėdainių senamiestis – vienas iš septynių išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Racionaliai planuojamas miestas buvo nuo XVI a. pabaigos didikų Kiškų ir Radvilų. Čia atrasite gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų. Ekslursijos metu susipažinsite su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais.

Kelionės kaina – 27  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • 1863 metų sukilimo muziejus + gido paslauga Paberžėje – 2,50 € asmeniui, 2,00 € vaikams ir senjorams.
  • Ekskursija Kėdainiuose – 3,5 € suaugusiam asmeniui, 2,5 € vaikams ir senjorams.
  • Pietūs:  sriuba + vištienos kepsnys – 6 € asmeniui arba

Sriuba + kiaulienos kepsnys – 6,50 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija