Tėvo Stanislovo saugotuvės – vienintelis 1863 sukilimo muziejus – Kėdainių senamiestis – Pelėdnagių kaimo vaišės

lapkričio 7
Kaina asmeniui 32€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Tėvo Stanislovo saugotuvės – vienintelis 1863 sukilimo muziejus – Kėdainių senamiestis – Pelėdnagių kaimo vaišės
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. lapkričio 7 d. 08:00

Kelionės programa

Aplankysime vieno šviesiausių Lietuvos žmonių, visiems žinomo, kaip Tėvas Stanislovas, parapiją - Paberžę. Tėvas Stanislovas rūpinosi Paberžės aplinka, kapinėmis, ne tik bažnyčia ir parapija. Rinko paveikslus, dekoracijas, įkūrė muziejų. Ne be Tėvo Stanislovo pastangų Paberžė tapo svarbiu kultūrinės veiklos centru Kėdainių rajone. 

Išvykimo laikai gali keistis

8.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

8.20 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.50 val. išvykimas iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras. 

9.20  val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

   Pradžioje vyksime į Paberžę, kur ilgą laiką čia kunigavo Tėvas Stanislovas. Jo dėka mažas kaimelis tapo traukos centru – pasiklausyti pamokslų, pasikalbėti apie gyvenimą atvažiuodavo žmonės iš visos Lietuvos.  Pagal galimybes aplankyme  Paberžės bažnyčią statytą liaudies meistrų. Čia saugomi bene žymiausio lietuvių dievdirbio Vinco Svirskio kryžiai ir altorius. Bažnyčioje, senojoje klebonijoje bei svirne išvysite unikalias Tėvo Stanislovo ,,saugotuves“ – bažnytinio meno, metalo plastikos, skulptūros, tapybos ir kt. rinkinius. 1966 metais į Paberžę dirbti paskirtas Tėvas Stanislovas skoningai išpuošė bažnyčią, sutvarkė parapijos kapines. Šventoriuje ir kapinėse atsirado originalių paminklų, buvo įkurtas bažnytinių drabužių ir ritualinių reikmenų muziejus, o garsas apie vienuolio puoselėtą metalinių saulučių meną pasklido per visą Lietuvą.

 Vėliau aplankysime 1863 m. sukilimo muziejų Paberžėje. Kuris buvo įkurtas 1993 m. Būtent čia kunigas Antanas Mackevičius, vienas sukilimo vadų, suformavo 250 sukilėlių būrį, vieną iš pirmųjų Kauno gubernijoje, ir 1863 m. kovo mėnesį stojo į atvirą kovą prieš carizmo patvaldystę, prieš baudžiavą ir žiaurią dvarininkų bei valdžios savivalę. Muziejus įsikūrė 1793 m. statytame vokiečių kilmės barono Stanislovo Šilingo dvare. Muziejuje išvysite sukilėlių ginklų, asmeninių daiktų, dokumentų. Eksponuojami žymiausių Lietuvos grafikų bei tapytojų dailės kūriniai, atspindintys sukilėlių kovas. Muziejuje organizuojami plenerai, vyksta Tėvo Stanislovo taip mėgto R. M. Rilkės skaitymai. 

  Kelionę tęsime Kėdainiuose. Kėdainiai buvo įvairių tautybių ir religinių konfesijų miestas. Jame buvo 6 turgaus aikštės, 19 gatvių ir 8 skersgatviai. Miesto savininkai ir Magistratas rūpinosi, kad būtų statomi mūriniai namai, stogai dengiami čerpėmis ar skiedromis, grindžiamos ir tvarkomos gatvės: Jonušo Radvilos įsakymu kiekvienas žmogus turėjo atgabenti akmenį.

    Dalyvausime ekskursijoje po Kėdainių senamiestį. Liksite maloniai nustebę Kėdainių miesto istorija ir pasakojimu. Ekskursijos metu, Didžiąja gatve nukeliausim iki Didžiosios Rinkos aikštės (senoji turgavietė) kurioje stovi viena iš trijų išlikusių miesto Rotušių Lietuvoje. Didžiosios Rinkos aikštėje aplankysim paminklą kunigaikščiams Radviloms, kurių pastangomis Kėdainiuose iškilo vaistinė, spaustuvė, licėjus. Apžiūrėsim Kėdainių miesto istorinius pastatus – škotų namus, kuriuose XVII–XVIII a. kūrėsi škotų bendruomenė. Taip pat aplankysime ir Senosios Rinkos aikštę, apžiūrėsime aplink ją esančius istorinius pastatus. Užsuksime į Knypavos Rinkos aikštę, kurioje vokiečių pirkliai supirkinėjo Prūsijoje vertinamus lietuviškus arklius. Kėdainių senamiestis – vienas iš septynių išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Racionaliai planuojamas miestas buvo nuo XVI a. pabaigos didikų Kiškų ir Radvilų. Čia atrasite gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų. Ekslursijos metu susipažinsite su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais.

 Po malonios ekskursijos Kėdainiuose vyksime į mažą gyvenvietę šalia, kurią puošia 40 pelėdų skulptūrų – Pelėdnagius. Viešose erdvėse nutūpusios pelėdos paskatino ir kaimo gyventojus tokiais pat paukščiais papuošti ir savo namų kiemus. „Pelėdų kaime“ užsuksim į svečius pas „Pelėdų kaimo gyventojus“, kurie mus pavaišins žarijose ar židinyje keptu „pelėdos kiaušiniu“ ( įdaryta bulvė su šonine ir kanapių padažu),  2 rūšių sūriu, morkų pyragu, kurio receptas yra saugotinas ir perduodamas iš kartos į kartą, morkų sumuštinukais, gilių kava iš Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyno. Pasiklausysim pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdas. Susipažinsime su rištų pelėdų paroda. Bus linksma ir įdomu, trukmė apie 2 valandas ir ilgiau.

Kelionės kaina –   32 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • 1863 metų sukilimo muziejus + gido paslauga Paberžėje – 2,50 € asmeniui, 2,00 € vaikams ir senjorams.
  • Ekskursija Kėdainiuose –3,60 € suaugusiam asmeniui, 2,80 € vaikams ir senjorams  
  • Vaišės ir edukacija Pelėdnagiuose – 10 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: etnografinė sodyba – piliakalniai – teatralizuota programa dvare – vynas

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Raganų kiunkė – Etno šokiai ir žaidimai –piliakalnis - Telšiai

Degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Medaus degustacija – Sūrio degustacija – Vyno degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba- ekskursija Kaune – Pažaislio vienuolynas