Savaitgalio pažintinė-teatralizuota kelionė Panemunės (Rojaus) keliu iki Rusnės

liepos 24 – liepos 25
Kaina asmeniui 96€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Savaitgalio pažintinė-teatralizuota kelionė Panemunės (Rojaus) keliu iki Rusnės
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos kelionės iš Vilniaus ir Kauno metu keliausime Panemunės keliu – kitaip dar vadinamu Rojaus keliu. Dalyvausime teminėje ekskursijoje su grafiene Rozalija. Susipažinsime su vienu įdomiausiu, seniausiu ir legendomis bei pasakojimais apipintu Veliuonos miesteliu. Lankysime dvi pilis, dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje bei pietausime pilies restorane. Iš arčiau susipažinsime su Šilutės miestu, aplankysime miesto simbolį- evangelikų liuteronų bažnyčią. Nuvyksime į didžiausią salą, dalyvausime žuvies degustacijoje. Aplankysime vieną didžiausių ir gražiausių Nemuno deltos pelkių – Aukštumalos aukštapelkę.


Išvykimas
2021 m. liepos 24 d. 07:00

Kelionės programa

Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos kelionės autobusu pradžioje dalyvausime teminėje ekskursijoje su grafienė Rozalija, kuri papasakos apie  dvarų kultūrinį gyvenimą, grafų Tiškevičių pomėgius, pramogas ir dar apie šį bei tą…

Savaitgalio pažintinę-teatralizuotą kelionę autobusu tęsime po padavimų ir legendų gaubiamą Veliuoną (ekskursija). Nemuno krante stūksantis piliakalnis dar vadinamas kunigaikščio Gedimino kapu. Veliuona buvo svarbi kovų su kryžiuočiais metais. Manoma, kad priešai čia pirmą kartą panaudojo šaunamąjį ginklą, ir nuo jo žuvo Gediminas. Čia jis buvo ir palaidotas. Iki šių dienų išlikęs 1930 m. pastatytas paminklas Vytautui Didžiajam. Netoli šio paminklo - mitologinis akmuo su įspausta pėda. Kokią legendą byloja šis akmuo išgirsite ekskursijos metu.

Savaitgalio kelionės autobusu metu stabtelsime prie pilies, kur kelsimės į 33,5 metrų bokštą. Nuo jo atsiveria Panemunės panorama¸ pasigrožėti nuostabiomis apylinkėmis ir Nemuno vingiais. XVI a. pabaigoje iš Prūsijos kilęs miško pirklys Krišpinas Kiršenšteinas buvusią pilį perstatė į renesanso stiliaus rūmus. Pilį supa senas parkas, kuriame auga ištisos alėjos retų medžių. Deja, jau nebežaliuoja Gedimino ąžuolas, po kuriuo, pasak legendos, vykdamas į Veliuoną, paskutinį kartą pietavo Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas.

Toliau autobusu vyksime aplankyti vieną gražiausių  Lietuvoje rezidencinių, renesanso stiliaus, pilių –stovinčią ant Nemuno kranto. Atvykę  papietausime pilyje įsikūrusiame restorane. (Jeigu pietų atsisakote arba pageidaujate vegetariško patiekalo registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

 Po pietų dalyvausime teatralizuotoje ekskursijoje „Šiokiadienis tuometėje pilyje“. Vaidinimo metu susipažinsime su pilies gyvenimu, vykusiu beveik prieš 400 metų, sužinosite pilies šeimininkų kasdienybę, jų santykius su baudžiauninkais, ką jie valgė, kuo rengėsi, kas juo džiugino ir liūdino. Ekskursijos metu, taip pat pasižvalgysime po vaizdingas apylinkes iš pilies bokšto, į jį užlipus, arba virtualiai, apžiūrėsime pilies karcerį, atkurtą XVIII a. virtuvę, buvusias gyvenamąsias patalpas su fragmentais išlikusia autentiška sienų tapyba.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Papusryčiavę viešbutyje savaitgalio kelionės metu iš arčiau susipažinsime su Šilute dalyvaudami ekskursijoje su vietine arba grupę lydinčia gide. Šilutės miesto pagrindas – trys senosios Šilokarčemos, Žibų ir Verdainės gyvenvietės. Šiandien Šilutės miestą garsina Hugo Šojaus dvaras, senojo Turgaus aikštė ir Mažosios Lietuvos kultūra. Yra ryškiausiai išlikę įspūdingi Rytprūsių architektūros atspindžiai, daug senoviškų, puošnių pastatų: gaisrinė, pradinė mokykla, siaurojo geležinkelio, vadinamo Siauruku, stotis ir kiti.

 Pažintinės kelionės metu Šilutėje aplankysime miesto simbolį – evangelikų liuteronų bažnyčią su viduje Biblijos siužetais tapytomis freskomis. Vietinis kunigas supažindins mus su viena gražiausių Rytų Prūsijos evangelikų bažnyčių. Tai dailininko Richardo Pfeiferio, buvusio Karaliaučiaus meno akademijos profesoriaus, nuopelnas. Altoriaus sieną dengia 80 kv.m freska Biblijos siužetais. Ji nutapyta taip patvariai, kad nuo 1926 metų bažnyčios polichromijai neprireikė restauratorių pagalbos. Altoriaus freskoje pavaizduoti 120 įžymių veikėjų, iš jų 80 suvaidino svarbų vaidmenį bažnyčios istorijoje.

Savaitgalio kelionės autobusu metu keliausime į Rusnę, kur vietinė gidė papasakos Rusnės istoriją. Rusnė – viena seniausių gyvenviečių Nemuno deltoje, įkurta XV a. ir vienintelis Lietuvos miestelis esantis saloje, garsus gamtos grožiu, paukščių įvairove bei pavasariniais potvyniais. Keliautojus Rusnėje traukia senoji medinė architektūra, senieji pastatai. Sala pagrįstai tituluojama skaniausios rūkytos žuvies sostine – čia atgimsta ir senosios žvejų tradicijos – pagal senus brėžinius pastatyta burinė Rusnės žvejų valtis.

Po ekskursijos  dalyvausime žuvies edukacinėje programoje, kurios metu  bus  pristatyta  rūkyklėlės veikla, pamatysite įdomias fotografijas, video. Šeimininkė parodys, o Jūs galėsite išsiklausinėti, kaip yra ruošiama žuvis rūkymui. Pasirinkta žuvis – tradicinė Rusnės krašto žuvis karšis. Lauko pavėsinėje skanausite keturių rūšių šviežiai išrūkytą, dar karštą žuvį. Šeimininkai pasirūpins, kad ant kiekvieno stalo būtų  gardus vanduo su citrina ir mėtomis, supjaustytos citrinos,  skanaujant prie žuvies. (Jeigu šios degustacijos atsisakote būtina nurodyti registruojantis)

Šios savaitgalio pažintinės-teatralizuotos kelionės autobusu pabaigoje aplankysime vieną didžiausių ir gražiausių Nemuno deltos pelkių – Aukštumalos aukštapelkę. Vietinė gidė susipažindins su visame pasaulyje žinoma aukštapelke ir sužinosime apie jai būdingus augalus bei gyvūnus, pamatysime kraštovaizdį, sužinosime įdomiausius faktus apie pelkę. Aukštumalos pelkė – pirmoji pasaulyje mokslinėje monografijoje aprašyta aukštapelkė. Per pelkę vingiuojantis 1,2 km ilgio (į vieną pusę) pažintinis takas lankytojams atskleis aukštapelkės grožio paslaptis ir jos formavimosi istoriją.

Po paskutinės savaitgalio ekskursijos, pilni įspūdžių autobusu keliausime namo.

Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos kelionės autobusu kaina – 96  € asmeniui (dviviečiame kambaryje, gyvenant dviese arba tryse triviečiame kambaryje).

Į savaitgalio pažintinės-teatralizuotos  kelionės autobusu  kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą, 1 nakvynė viešbutyje.

Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos  kelionės autobusu  papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

 • Ekskursija su grafiene Rozalija (mažiausias dalyvaujančių skaičius – 20) -  4 € asmeniui
 • Ekskursija Veliuonoje - 1 € asmeniui.
 • Pilies bokštas – 1,5 € asmeniui; vaikams  senjorams  1 € asmeniui.
 • Teatralizuota ekskursija pilyje (mažiausias dalyvaujančių skaičius – 20)  – 7 € asmeniui.
 • Pietūs pilies restorane- 10 EUR/asmeniui (sriuba+kiaulienos karbonadas+vanduo) (jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę prieš kelionę)
 • Vietinis gidas po Aukštumalos pelkę ,Šilutę ir Rusnę – 4 - 7 € asmeniui (priklausys nuo grupės dydžio).
 • Evangelikų liuteronų bažnyčia Šilutėje ir kunigo pasakojimas- auka
 • Žuvies degustacija – 6 € asmeniui.

Pastabos:

Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie savaitagalio pažintinę-teatralizuotą kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


Savaitgalio pažintinės-teatralizuotos  kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

07.00 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

08.30 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija