Šaltojo karo muziejus – Bukantės dvaras – Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas – Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centras – kulinarinis paveldas

liepos 18
Kaina asmeniui 24€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Šaltojo karo muziejus – Bukantės dvaras – Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas – Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centras – kulinarinis paveldas
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. liepos 18 d. 08:30

Kelionės programa

8.30 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės).

8.45 val. Išvykimas iš Gargždų (prie kultūros centro, Klaipėdos gatvėje).

arba galimas išvykimas iš Kretingos, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12, Kretinga (priklausys nuo to iš kur daugiau turistų užsiregistruos).

Vyksime į Žemaitijos nacionalinį parką, kur aplankysime Šaltojo karo muziejų, kuriame nuo 1963 iki 1978 metų buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos, šiame muziejuje įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltajį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų žmonijos istorijoje. Pamatysime pačią didžiausią sovietinių laikų paslaptį, susipažinsime su raketų paleidimo štabu, pateksime į 27 m gylyje esančią raketų paleidimo šachtą. Pasakos ir aprodys muziejaus gidas (-ė),

Vėliau vyksime į Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką. Parkas įkurtas 2009 m., čia įrengti 5 labirintai. Labirintai – sena meditacinė priemonė. Pasivaikščiosime šio parko labirintais, žiūrint į mandalą ”Gyvybės gėlelė”, būnant šalia merkabo ar kupolo. Čia dvasiškai tikrai atsigausime, pailsėsime. Sužinosime daug naudingos informacijos apie geometrines figūras ir jų poveikį mums. Vienas iš šeimininkų viską papasakos ir nukreips kur ir kaip vaikščioti.

Įdomu tai, kad labirintai egzistavo jau prieš 4 000 metų.  Viduramžiais labirintai būdavo labai įvairūs. Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų. Kai eini labirintu, vis vingiuoji pirmyn ir atgal, sukdamas 180 laipsniu kiekvieną kartą, pereidamas į naują ratą. Labirintų parke yra krautuvėlė, kur galima nusipirkti suvenyrų, ir kavos/arbatos.

Vėliau aplankysime Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centrą, kur ekspozicija susipažindins su Platelių ežero susiformavimu, dugno reljefu, salomis, povandeniniu pasauliu, vandens pramogomis, lankomomis parko vietomis, pėsčiųjų ir dviračių takais. Ekspozicijos dalis „Pasėrokoukem žemaitėškā“ pristato išskirtinį kultūros paveldą (tradicines Užgavėnes ir Jonines, du Kryžiaus kelius, žemaičių tarmę). Čia galima pasimokyti žemaitiškų žodžių ir posakių, magnetinėje lentoje pagal ornamentus sudėliojant lietuviškų ir žemaitiškų žodžių atitikmenis. Gamtos ekspozicijoje vilko pėdsakais galėsite keliauti po paslaptingą naktinį mišką, kuriame pamatysite ne tik šį plėšrūną, bet ir kitus gyvūnus, išgirsite jų balsus.

Kelionės pabaigoje aplankysime Bukantės dvaro sodybą (Žemaitės memorialinį muziejų). Kurioje 1845 m. gimė lietuvių rašytoja, švietėja Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, žinoma Žemaitės slapyvadžiu. Bukantės dvaras – tai tipiškas medinis liaudies architektūros dvarelis. Šis dvarelis 19 a. priklausė grafui Pranciškui Pliateriui. Tuo metu Julijos tėvai buvo šio dvarelio prižiūrėtojai. 1965 m., minint rašytojos 125 – ąsias gimimo metines, jos gimtajame restauruotame name įrengta memorialinė ekspozicija. Aplankysite muziejų, susipažinsite su jos gyvenimo ir kūrybos keliu bei Žemaitijos kulinariniu paveldu. Edukacijos metu sužinosime kaip ir kokiomis progomis buvo gaminami tradiciniai žemaičių valgiai (varškės sūris, spirginė, kastinys ir kt.), turėsime galimybę patys paragauti.  

Kelionės kaina – 24 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Šaltojo karo muziejus – 8 € asmeniui (4-5 € vaikams ir senjorams).
  • Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas – 4 € asmeniui (2 € vaikams ir senjorams).
  • Lankytojų centras + gido paslauga – 1,5 € (visų amžiaus grupių asmenims).
  • Žemaitės memorialinis muziejus + gido paslauga – 2,5 € asmeniui (1,5 € vaikams ir senjorams)
  • Edukacija ir žemaitiškos vaišės -  7 € (visų amžiaus grupių asmenims).

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Naktinis Kalėdinių eglučių turas iš Klaipėdos

Jelgavos ledo skulptūrų festivalis – Sūrių degustacija

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu: Kalėdinė Ryga – automobilių muziejus

Naujų metų sutikimas Vilniuje: Kauno eglutė – kibinų gaminimas – šventinė vakarienė - Užupis

Virtuali alaus degustacija su pristatymu į namus

Naktinis Kalėdinių eglučių turas iš Kauno

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Kūno kalba

Savaitgalio kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus