Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais

sausio 13
Kaina asmeniui 59€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje pažintinėje kelionėje autobusu lankysite Molėtus. Savo pažinti su žvaigždynais pradėsite Dangaus šviesulių stebykloje – šventvietėje, kur su etnoastronomijos ir archeoastronomijos paslaptimis Jūs supažindis etnologas Jonas Vaiškūna. Vėliau aplankysite vienintelį pasaulyje Etnokosmologijos muziejų, kur pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Tam, kad susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais bei nuostabaus grožio spalvotomis planetų keliausite į Observatoriją, kur esant palankiam orui ir giedram dangui, pasižvalgysite po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu.


Išvykimas
2024 m. sausio 13 d. 06:00

Kelionės programa

 • 2024 m. sausio 13 d. (šeštadienis)

  Pažintį su Dangaus kūnais pradėsite  Dangaus šviesulių stebykloje – šventvietėje. Rato iš dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos azimutus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia apsilankius etnologas Jonas Vaiškūnas supažindins su etnoastronomijos ir archeoastronomijos paslaptimis, papasakos, kaip senovėje buvo stebimi dangaus šviesuliai, atliekami kalendorinio laiko skaičiavimai. Susipažinsite ir su senovės baltų Zodiaku.

  Vėliau aplankysite vienintelį pasaulyje Etnokosmologijos muziejų. Žodis „etnokosmologija“ reiškia ryšį su kosminiu pasauliu.  Muziejuje pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Susipažinsite su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Jau pačioje muziejaus pastato architektūroje atsispindi kosminio pasaulio medžio įvaizdis. Į kalvą kylančioje požeminėje galerijoje – muziejaus ekspozicijos. Ekspozicijos pabaigoje kilsite į dangų — 30 m aukščio bokštą

  Susipažinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis keliausite į Observatoriją. Ekskursijos metu pamatysite 165 cm skersmens teleskopą – didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje.

  Esant palankiam orui ir giedram dangui, pasižvalgysite po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Stebėsite įdomiausius tą naktį matomus dangaus objektus. Naktinės ekskursijos dalyviai taip pat supažindinami su naktiniu dangaus vaizdu, žvaigždynais ir ryškiausiomis žvaigždėmis specialaus astronominio lazerio pagalba. 

  Grįžimas planuojamas apie 00.30-01.00

Papildoma informacija


Pažintinės dienos kelionės autobusu kaina –   59 € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

 

Papildomiems mokamiems objektams:

 • Įėjimas į Dangaus šviesulių stebykla + gido paslauga  – 7 € suaugusiam asmeniui; studentams, moksleiviams, senjoramas – 6 €
 • Įėjimas į Etnokosmologijos muziejų + gido paslauga   -  8 € asmeniui, studentams, mokiniai – 4 € asmeniui.
 • Ekskursija Molėtų observatorijoje – 7 € suaugusiam asmeniui; 4 € - senjorams, mokiniams, studentams;
 • Esant giedram orui, naktinis stebėjimas – 10 € suaugusiam asmeniui; 8 € -  studentams, senjorams;

 

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

 

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

 • 6.00 val. išvykimas iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
 • 6.20 val. iš Gargždų autobusų stoties ( Klaipėdos g.)
 • 6.50 val. Degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną, automagistralės 57 km.
 • 7.20 val. Kryžkalnis, Orlean degalinė,
 • 9.00 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aištelė.
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Kelionė kolektyvams autobusu – pažintis su Žemaitija bei edukacija ir bandelių su lašinukais degustacija

Pažintinė - degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Napoleono lobio paieška – dvariška puota – Teatralizuota ekskursija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams - Pėsčiųjų žygis – teatralizuota ekskursija – muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Milžinų pėdsakai Jurbarko krašte”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė autobusu: Kintai – Vydūno muziejus – apyrankės edukacija – vikingų laikų maistas – vyno degustacija