Pažintinė savaitgalio kelionė autobusu: Keramikos muziejus - Šlyninkos malūnas - Stelmužės ąžuolas

liepos 16
Kaina asmeniui 43€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė savaitgalio kelionė autobusu: Keramikos muziejus - Šlyninkos malūnas - Stelmužės ąžuolas

Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje apsilankysite įspūdingame keramikos muziejuje, kuriame sukaupta didžiausia keramikos dirbinių kolekcija ir susipažinsite su šio amato raida. Taip pat susipažinsite su malūno šeimininku, kuris papasakos įdomių istorijų apie savo vandens malūną ir pavaišins skaniais blynais. Dar šioje kelionėje išvysite seniausią Lietuvos ąžuolą ir daug kitų įdomybių.


Išvykimas
2022 m. liepos 16 d. 06:00
Kaina asmeniui 43€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu metu aplankysite vienintelį keramikos muziejų Lietuvoje. Muziejuje eksponuojama daugybė tradicinės taikomosios keramikos dirbinių. Jie surinkti iš skirtingų Lietuvos vietovių, atspindi ir amato raidą, ir meistrų talentus. Lieknas, ištįsęs – aukštaitiškas ąsotis, žemaitiškas – pilvotesnis, suvalkietiškas – su rumbu prie dugnelio. Taip pat šios pažintinės savaitgalio kelionės metu pamatysite muziejuje ir dekoratyvinės keramikos dirbinių: molinių švilpynių, kurias labia mėgsta vaikai, ir skulptūrėlių, gamintų pokario metais Dailės kombinate. Kita dalis ekspozicijos – autoriniai keramikos darbai. Joje ir V. Valiušio žiesti keli šimtai puodų, vazų, žvakidžių, kurios atrodo įspūdinga. Ekspoziciją pagyvina paveikslai ir medžio drožiniai puodžiaus darbų tema. Čia galima išvysti net patį Dievą, lipdantį puodą. Visa tai reikia pamatyti savo akimis, nes tai iš ties įspūdinga kolekcija!

Toliau pažintinės – patyriminės savaitgalio kelionės metu apsilankysite Šlyninkų vandens malūne. Su malūno savininku apžiūrėsite senovinį, tris šimtus metų menantį vandens malūną. Pasiklausysite unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinsite su grūdų malimo procesu, pasivaikščiosite po visus tris malūno aukštus, kuriuos jums mielai aprodys malūnininkas Stasys. Vėliau šios pažintinės kelionės metu ragausite blynus iš kvietinių miltų, sumaltų šiame malūne. Jie yra labai sotūs, primins vaikystėje močiutės keptus blynus. Šeimininkėlės ant stalo dar atneš du padažus: uogienės ir spirgučių, o atsigaivinimui šviežių žolelių arbatos.

Pasistiprinę pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tęsite prie Stelmužės ąžuolo. Tai vienas iš seniausių medžių Europoje. Čia užklysdavo Lietuvos kunigaikščiai, kryžiuočių ir kalavijuočių riteriai, švedų kariaunos. Pro čia žengė kaizerio bei Hitlerio kariuomenės. Drevėje rasti žmogaus griaučiai ir prancūziškas šautuvas byloja, kad ji tikriausiai buvusi vieno iš Napoleono kario slėptuve jam bėgant iš Rusijos.

Taip pat šios pažintinės savaitgalio kelionės metu apžiūrėsite seniausią medinės architektūros bažnyčią Lietuvoje, XVII- XIX a. čia buvo dvaras, kurį iš pradžių valdė vokiečiai Folkerzamai, o vėliau caro dvariškiai Valujevai, kurie garsėjo savo žiaurumu. Pastatytame bokšte jie kalino ir bausdavo prasikaltusius baudžiauninkus – uždarydavo nakčiai, o dieną vėl išvarydavo į darbą. Vergų bokštas tarnavo kaip kalėjimas. Šio bokšto sienos – 0,75 m storio. Statinys yra restauruotas, įrašytas į XVII a. architektūros paminklų sąrašą.

Puikiai praleidę dieną vyksite namo.

 

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 43 eu. asmeniui

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. 

Pažintinės – patyriminės kelionės autobusu papildomos išlaidos objektams:

  • Šlyninkų vandens malūnas ir blynai su arbata – 10 eu asmeniui
  • Vietinio gido paslaugos – 5 eu
  • Stelmužės bažnyčia – 1,50 eu suaugusiam, 0,50 eu vaikams ir seniorams.
  • Keramikos muziejus – 8 eu

 

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

 

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37064442909,  +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

6.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės pusės

6.15 val. Gargždų ( Klaipėdos g. 15-17, Gargždai, tarp Kultūros namų ir banko).

6.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

7.10 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė

Planuojama grįžti į Klaipėdą apie 22:00 – 23:00 val.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – po Suvalkijos muziejus + razavi blynai

Degustacinė verslo kelionė: Raketinė bazė – kugelis – šakočio kepimas – midaus degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams-Jo didenybė Šokoladas –Kryžių kalnas-Alpakos

Pažintinė kelionė autobusu į Šalčininkų rajoną, Paulavos respubliką ir levandų uostą

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Pažintinė savaitgalio kelionė kolektyvams: bitynas – Kupiškio krašto dvarai – pasiplaukiojimas laivu

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Zarasų karštą su sočiais blynais - muzika ir jūros muziejumi

Savaitgalio pažintinė-gamtinė kelionė autobusu kolektyvams: Levandos - dvaras - respublika - muziejus - parkas