Pažintinė kelionė: Švėkšna - vikingų maistas-Rusnės sala

gegužės 28
Kaina asmeniui 34€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė: Švėkšna - vikingų maistas-Rusnės sala
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

...vilioja toliai tolimi, o kas visai netoli... šalia mūsų yra nuostabių Lietuvos miestelių, kaimelių ir
gamtos kampelių su įspūdingomis tradicijomis, šurmuliu, tyla, ramybe ir istorijos vingrybėmis...

Išvykimas
2022 m. gegužės 28 d. 07:30

Kelionės programa

Pažintinėje vienos dienos kelionėje pirmiausiai vyksite į Švėkšną. Tai buvęs Rytų Prūsijos ir Didžiosios Lietuvos pasienio miestelis. Švėkšna žavi ir nuostabia gamta ir architektūriniais paminklais bei iš čia kilusiais garsiais žmonėmis. Su Švėkšna susijęs ir grafų Pliaterių vardas. Miestelis garsus aukščiausia rajone 65 m. dvibokšte, raudonų plytų bažnyčia bei XVIII a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, vila, tvenkiniais ir skulptūromis. Vietinė gidė supažindins su įdomia miestelio istorija, taip pat aplankysite minėtą katalikų bažnyčią, apie kurią taip pat papasakos gidė.  

Toliau, pažintinės kelionės metu, vyksite į Šilutę. Turėsite įdomią ekskursiją Šilutės Hugo Šojaus dvare-muziejuje, kuriame susipažinsite su Hugo Šojaus archeologine, gamtos, etnografine, kelionių ekspozicijomis bei lietuvininkų indų ekspozicijomis. Čia pristatomi unikalūs Rytprūsių dvaro gyvavimo fragmentai, o didžiausias dėmesys kreipiamas Mažosios Lietuvos kulinariniam  paveldui. Edukacijos metu ,,dvaro ponia“ papasakos intriguojančių istorijų ir pamokys dvaro etiketo paslapčių. Taip pat pasiūlys vaišintis ,,tarnaitės“ paruoštais šio krašto patiekalais – tantės pyragu ir kafija.

Po šios pažintinės – degustacinės ekskursijos turėsite laiką Šilutėje. Taip jau sutapo, kad gegužės 28 d. švenčia savo miesto šventę... Taigi visai netyčia, patys to neplanuodami, papulsite į miesto šurmulį... Tokios šventės turi savo žavesio, dinamiškumo, tautodailės ir amatų parodų, kermošių, koncertų ir... nemažai ribojimų eisme.  

Tad šį kartą turėsime mes patys prisitaikyti prie miesto, pulsuojančio ir atsigaunančio, kaip ir visi, po kelių metų negandų. Kiek tik leis pats miestas jį pažinti šventės metu, jus lydinti gidė praves miesto (anksčiau vadinto Šilokarčema) gatvėmis ir gatvelėmis, parodys, aprodys, papasakos ir gal mums net labai pasiseks, pavyks pamatyti bent kelis miestą garsinančius sekretus... Tai unikalūs vaizdai, kurie atskleidžia Šilutės gyvenimą prieš šimtą metų, pasitelkiant mažosios architektūros elementus. Prie  Lietuvininkų gatvės pastatų, šaligatvyje įmontuotuose stikliniuose kambarėliuose, atkurtas XIX a. pabaigos–XX a. pradžios miestiečių gyvenimas.

Taip pat, vienos dienos pažintinę kelionę tęsite pažintimi su Šilute metu aplankysime miesto simbolį – evangelikų liuteronų bažnyčią su viduje Biblijos siužetais tapytomis freskomis. Šilutės bažnyčia laikoma viena gražiausia Rytų Prūsijos evangelikų bažnyčių. Altoriaus sieną dengia 80 kv. m freska Biblijos siužetais. Altoriaus freskoje pavaizduoti 120 įžymių veikėjų. Šalia poeto A. Dantės, reformatoriaus M. Liuterio, kompozitorių S. Bacho ir Hendelio nutapyti garsūs Prūsijos veikėjai, šviesuomenės atstovai, o apačioje – ypač nusipelnęs Šilutei Hugo Šojus. Jis rankose laiko bažnyčios modelį. Taip pat sužinosime, kad bažnyčios bokšto aukštis siekia 50 m, o bokšto laikrodis – didžiausias Lietuvoje. Plačiau apie tai papasakos bažnyčios kunigas.

Toliau, pažintinės kelionės metu, vyksime į didžiausią salą Lietuvoje. Sužavės miestelio kraštovaizdis, išlikusi senoji medinė architektūra ir istorija. Lydinti gidė mus supažindins su miesteliu, papasakos kuo ypatingas pašto pastatas, sužinosime kodėl Mahatma Ghandžiui ir Hermanui Kalenbachui paminklas stovi čia ir dar daug kitų įdomių istorijų.

Vėliau, pažintinės-patyriminės kelionės autobusu metu, trumpam užsuksime prie švyturio, kurio aukštis – 18 metrų. Švyturys pastatytas 1873 – 1876 metais priešais Minijos žiotis. Dabar švyturys navigacijai nebenaudojamas, tačiau nuo jo atsiveria Rusnės ir Minijos nuostabios apylinkės. Norintys – galėsime užlipti į švyturį. Taip pat čia yra ir mažas uostelis, į kurį atplaukia laiveliai iš Mingės kaimo.

Po tiek malonių įspūdžių ir žinių, vakarop degustacinę kelionę autobusu pratęsite ragaudami ir sočiai pavalgydami vikingų laikų maisto. Edukacijos metu mus supažindins su IX – XII a. duonos kepimo ypatumais, rakandais, legendomis.  

Ragausime kanapinį sviestuką, rūkytą žuvį, dūminėje krosnyje keptą krekenų pyragą, keletą rūšių dūminėje krosnyje keptų troškinių. Taip pat užkandžiausime ir ragausime vytintą sprandinę, virtą liežuvį, sūdytų lašinukų, šviežių sūrių, naminės krosnyje keptos duonos, gersime medaus girą… ir dar ne pabaiga – bus ir karštas pagrindinis patiekalas – tešlos kiaute keptas… tegul bus tai staigmena visiems… o prie šio ypatingo maisto ragausime ir vikingų laikų (naminio) alaus…  

 

Patyriminės vienos dienos kelionės autobusu kaina – 34 € asmeniui.

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės - Patyriminės kelionės autobusu papildomos išlaidos (priklausys nuo grupės dydžio):

  • Ekskursija Švėkšnoje – 1,5-2 € asmeniui. 
  • H. Šojaus dvare ekskursija + kafija su pyragu – 7 € asmeniui
  • Vikingų laikų maistas  – 20 € asmeniui.
  • Vikingų laikų (naminis) alus – 6  € asmeniui.

Patyriminės - pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę – patyrimine kelione autobusu tel.: +37064442909, +37067727036 arba +37065556313, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected] .

Išvykimas


Išvykimas (laikas gali keistis):

7.30 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės.

8.15 val. Palanga (prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a).

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 21:00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Savaitgalio kolektyvinė verslo kelionė: Naktinis Kalėdinių eglučių turas autobusu iš Vilniaus

Nuotaikinga kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – po Rokiškio kraštą su sūrio degustacija

Šilko keliu po Uzbekistaną 8d./7 n.

Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams: vienuolynas – ekskursija Kaune – pietūs - vienintelis alkoholio muziejus su degustacija

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Rojaus keliu – pilys – teminė ekskursija

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: kvepiantys kunigaikštienės pyragai ir dvarai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - muziejus

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė