Pažintinė kelionė: Maroko mozaika

kovo 25 – balandžio 7
Kaina asmeniui 1290€
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Išvykimas
2020 m. kovo 25 d. 01:00

Kelionės programa

Marokas – tai didelė spalvota mozaika. Šios šalies žmonių gyvenimas vis dar sukasi apie džinus, į dangų stiebiasi dailūs minaretai, o medinų labirintuose galima sutiktų tikrų keistuolių, burtininkų ir pasakotojų. Maroke lengva įsimylėti dykumą ir sunku nesižavėti smėlio pilis primenančiomis kasbomis. O kur dar skirtingų spalvų miestai ir Atlanto vandenynas. Sakoma, kad kartą čia apsilankę, norėsite grįžti vėl ir vėl.

Kodėl verta rinktis šią kelionę į Maroką?

 • Kelionės metu išvysite net 5 iš 9 UNESCO Pasaulio paveldo objektų Maroke.
 • Išbandysite džipus ir kupranugarius Sacharos dykumoje, o naktį praleisite tradicinėse palapinėse – haimose.
 • Apsilankysite ten, kur Viduržemio jūra susitinka su Atlanto vandenynu.
 • 3 dienas ilsėsitės žavingame žvejų miestelyje – Esaveiroje.
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.
 • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

1 diena.

Skrydis Vilnius – Kasablanka.

Skrydis iš Vilniaus į Kasablanką su persėdimu Frankfurte. Po vidurnakčio atvyksite į Kasablankos oro uostą, pervežimas į viešbutį poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena.

Kasablanka – Rabatas – Tanžeras.

Maroke yra tik kelios mečetės, į kurias leidžiama įeiti nemusulmonams. Ant Atlanto vandenyno kranto pastatyta Hassano II-ojo mečetė yra viena iš tokių, tad ją ir lankysite iš karto po pusryčių. Tai vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje, dydžiu nusileidžiantis tik Charamo mečetei Mekoje, tačiau galintis puikuotis rekordinio aukščio minaretu (210 m). Aplankę mečetę keliausite Maroko sostinės Rabato link. UNESCO atstovai 2012-aisiais įtraukę šį miestą į pasaulio paveldo sąrašą, vadina jį puikiu arabiškos–musulmoniškos praeities ir vakarietiško modernizmo deriniu. Ar jie buvo teisūs, galėsite įsitikinti po trumpos ekskursijos.

Iš sostinės keliausite į Tanžerą, uostamiestį, įsikūrusį vakarinėje Gibraltaro sąsiaurio pakrantėje, Spartelio (Cape Spartel) kyšulyje, prie kurio vyko garsusis Spartelio mūšis tarp Ispanijos ir Britanijos laivynų. Tai vieta, kur susitinka Atlanto vandenynas ir Viduržemio jūra. Po Spartelio kyšuliu yra požeminė Heraklio urvų sistema. Aplankysite Heraklio olą. Būtent čia, pasak vienos iš legendų, Heraklis ilsėjosi prieš atlikdamas vienuoliktąją Olimpo dievų užduotį. Atvykę į Tanžerą įsikursite viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

3 diena.

Tanžeras – Šefšauenas.

Tanžeras – istorinis miestas. Pasak legendos miestą įkūrė Poseidono sūnus Antėjas ir pavadino savo žmonos Tinijos (Tenga) vardu. Dėl geografinės padėties Tanžeras buvo daug kartų užkariautas, keitėsi jo šeimininkai. Miestą valdė kartaginiečiai, bizantiečiai, arabai, portugalai, ispanai, jame ir šiandien aptiksite buvusių šeimininkų kultūros bei architektūros palikimo pavyzdžių. Tanžere vis dar jaučiama hipių dvasia, jį pamėgę legendiniai aktoriai, savo kūriniuose mini rašytojai. Po pusryčių apžiūrėsite XVII a. sultono kasbą, pasivaikščiosite po senamiestį, pamojuosite kitame Gibraltaro krante esančiai Ispanijai ir keliausite Šefšaueno link.

Šefšauenas – tai baltos ir mėlynos spalvų miestelis, įsikūręs Rifo kalnų apsuptyje ir gražiai vadinamas Mėlynuoju Maroko perlu, su labai draugiškais vietiniais gyventojais ir mažo miestelio dvasia. Čia pasijusite lyg tarp vandenyno ir dangaus: žydri, mėlyni namai, suoliukai, gėlių vazonėliai, viskas aplinkui mėlynos spalvos. Toks mėlynumas miestui suteikia nepakartojamą ir užburiančią atmosferą. Smagu tiesiog vaikštinėti jo gatvelėmis, stebėti žaidžiančius vaikus, skalbiančias upėse moteris, užkopti į Rifo kalnus ir žiūrėti, kaip leidžiasi ar kyla saulė. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena.

Šefšauenas – Fesas.

Po pusryčių – laisvas laikas pažinimui, ragavimui, fotografijai. Besidomintiems istorija  – aštuonkampis minaretas-senovinė tvirtovė su 11 dantytų bokštelių. Ši tvirtovė pastatyta dar XV a., o viename iš bokštelių įsikūręs etnografinis muziejus. Užkopus iki jo viršaus atsiveria puikus panoraminis vaizdas į miestelį ir jo apylinkes. Šefšauenas labai fotogeniškas, todėl šį atokų kalnų miestelį mėgsta fotografai, menininkai. Turėsite puikią progą ir laiko įsitikinti tuo patys  – išbandyti jėgas ir pasidaryti savo „mėlynąjį albumą“. Miestelis garsėja ir ožkos sūriais bei avies vilnos gaminiais, įspūdingais audiniais ir kilimais, ant kurių puikuojasi originalūs ir puošnūs ornamentai, piešiniai. Pasimėgavę miesteliu ir gaiviu kalnų oru važiuosite į Fesą. Jūsų lauks maždaug 4 val. kelio. Atvykę į Fesą įsikursite viename iš jaukių miesto riadų.

5 diena.

Fesas.

Šiandien jūsų lauks įspūdžių pilna diena – juk būsite kultūrinėje ir religinėje Maroko sostinėje! Fesas – viduramžių miestas, o jo medina (senamiestis) yra viena didžiausių islamiškame pasaulyje. Pasijusite kaip įsėdę į laiko mašiną ir grįžę į laikus, kai asilai ir mulai buvo vienintelė transporto priemonė! Tiesa, išgirdę šūksnius „Balak! Balak!“, būkite atsargūs – tai perspėjimas, kad atvažiuoja malkų, grūdų ir kitokio gėrio prikrautas vežimas, todėl reikia pasitraukti į gatvelės šoną. Narpliodami daugiau nei 9000 gatvelių labirintą su lydinčiu gidu, lankysite kultūrines Feso vietas: Bou Inania medresą (koledžą), XIV a. vandens laikrodį, seniausią pasaulyje universitetą al-Qarawiyyin, amatininkų kvartalus, žymiąsias odų raugyklas, kuriose kvapas nemokamas, o visa kita perkama. Užsuksite pas žymiuosius Feso keramikus, sužinosite kaip gaminami patys įvairiausi keramikos gaminiai, kaip kuriamos žymiosios marokietiškos mozaikos. Nakvosite tame pačiame riade, juk tai taip patogu, ar ne?

6 diena.

Fesas – Sacharos dykuma.

Papusryčiavę keliausite Saharos dykumos link. Jūsų lauks gan ilga (apie 8 val.), tačiau Maroko turtus puikiai iliustruojanti diena. Pravažiuosite kurortinį Ifrane miestuką, vadinamą Maroko Šveicarija, kedrų miškus, kuriuose išvysite beždžiones magotus, grožėsitės nuostabiais Viduriniojo Atlaso kalnų vaizdais, pravažiuosite Ziz palmių slėnį, kuriame stabtelėsite pasigrožėti palmių oazėmis. Būtent čia gaunamas didžiausias šalyje datulių derlius. Pasieksite Erfoud miestą, vadinamą vartais į dykumą, ir vyksite nuostabiųjų Erg Chebbi kopų link. Atvykę pavakarieniausite ir ilsėsitės dykumos viešbutyje.

7 diena.

Sacharos dykuma.

Ši diena pretenduoja tapti kelionės „vinimi“ – juk ne taip dažnai pasitaiko proga keliauti po Sacharos dykumą. Papusryčiavę sėsite į džipus ir pradėsite pažintį su regionu, kuriame yra ir nepakartojamos Erg Chebbi kopos – jų aukštis gali siekti net 150 m! Susipažinsite su dykumos klajoklių gyvenimo būdu, taip pat aplankysite „juodąjį“ Khamlia kaimą su Gnawa muzikantais.

Pamatysite ir kitokią Sacharos dykumos pusę – apsilankysite vietose, kuriose randama fosilijų, kur stūkso juodos, vulkaninės kilmės uolos. Jei gamta bus draugiška, kopų apsuptyje rasite ir pilną vandens Merzouga ežerą, į kurį dykumos klajokliai atveda pagirdyti savo gyvulių kaimenes. Jei vandens nebus... na, po pietų mūsų vis vien lauks daug nuotykių!

Papietavę dykumos viešbutyje ir pailsėję, pavakary kiekvienas išsirinksite savo „dykumos laivą“ (labiausiai patikusį kupranugarį) ir, lydimi dykumų klajoklių, išjosite stebėti besileidžiančios saulės dažomų Sacharos dykumos vaizdų. Pasigėrėję saulėlydžiu apsistosite dykumos palapinėse (haimose), kur, spindint nesuskaičiuojamoms Sacharos nakties žvaigždėms, jūsų lauks vakarienė, vietinių klajoklių būgnų muzika ir šokiai.

8 diena.

Sacharos dykuma – Uarzazatas.

Šįryt kopsite į kopas ir pasitiksite saulėtekį. Pasidarę puikių nuotraukų ir papusryčiavę, rytinę kelionę tęsite ant kupranugarių (labiausiai pavargusių lauks visureigiai), stebėdami saulės ir šešėlių žaismą bei įmantrias dykumų formas. Grįšite į dykumos viešbutuką nusiprausti ir iškart tęsite kelionę nuostabiais kalnų keliais pro Dades upės slėnį Uarzazato – Maroko kino sostinės link. Nakvynė Uarzazate, tradiciniame riade.

9 diena.

Uarzazatas – Marakešas.

Po pusryčių aplankysite Taourirt kasbą Uarzazate, kino muziejų.

Kelionę kęsite vienos gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių Maroko kasbų Ait Ben Haddou link, objektas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia buvo filmuoti tokie garsūs filmai kaip „Gladiatorius“, „Arabijos Lorensas“, „Mumija“, „Paskutinis Kristaus gundymas“. Toliau kalnų keliais keliausite Marakešo link, sustosite prie įspūdingos Tiz n Tichka perėjos kalnuose. Šis nepaprastas prancūzų inžinerijos šedevras, pakelsiantis mus į 2260 m aukštį, kažkada pakeitė senovinį kupranugarių vilkstinių kelią ir taip palengvino sudėtingą jų kelionę iš Timbuktu į Marakešą laikais, kai buvo gabenamas auksas, prieskoniai ir vergai.

Marakeše vakare jūsų lauks pasivaikščiojimas po unikaliąją Džema El Fna aikštę, kurioje pamatysite originaliausius šou žemėje: čia jus pasitiks būgnų ir muzikos garsai, kobrų kerėtojai, istorijų pasakotojai, šokėjai, senosios medicinos gydytojai, chna piešėjos, gatvės maisto prekeiviai. Visa aikštė kiekvieną vakarą virsta didžiausiu restoranu žemėje. Čia – tikras gurmanų rojus, kuriame galima paskanauti įvairiausių ir netikėčiausių Maroko virtuvės patiekalų, atsigerti nepaprastai gardžių apelsinų sulčių ir pasimėgauti egzotiškais skoniais. Nakvynė viešbutyje Marakeše.

10 diena.

Marakešas – Esaveira.

Pirmą dienos dalį praleisite Marakeše, per paskutinius du dešimtmečius ypač pamėgtą europiečių. Daugelis čia įsigijo namus atostogoms, tarp jų yra ir Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy, ir dizaineris Yves Saint Laurent'as. Pradėsite nuo ekskursijos po nuostabų Mažorelio sodą, po to apžiūrėsite Kutubijos mečetę, Bahia rūmus ir kitas žymias Marakešo vietas, taip pat ir Džema El Fna aikštę, kuri dienos šviesioje nė iš tolo neprimins vakarykščio vaizdo.

Poilsinei kelionės daliai pasirinkome vieną ramiausių Maroke paplūdimio miestelių Esaveirą. Pakeliui į ją trumpam sustosite argano kooperatyve pažiūrėti, kaip gaminamas vienas vertingiausių pasaulyje argano aliejus, dar vadinamas baltuoju Maroko auksu. Nakvosime viešbutyje Esaveiroje.

11 – 12 dienos.

Esaveira: poilsis prie vandenyno.

Esaveiroje jus pasitiks paplūdimys, ramus uostas ir draugiški vietiniai. Šis mažas, meniškas, baltos ir mėlynos spalvų miestas su virš galvos skraidančiais kirais buvo įkurtas portugalų XV a. ir vadintas Mogadoro vardu. 6-ajame deš. miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė, o jame kažkada buvo apsistojęs ir legendinis Džimis Hendriksas. Šiandien tai kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjų dėmesį, jų dar vadinamas Afrikos vėjo miestu. Nors čia yra begalė veiklos (jodinėjimas žirgais vandenyno pakrante, banglentės ir jėgos aitvarai, Gnawa muzikos koncertai, žvejyba), tačiau Esaveiroje tiesiog gera ilsėtis. Fotogeniškas paplūdimys pasitiks ir pasyvesnio poilsio mėgėjus. Jaukią miestelio atmosferą sukuria įvairūs restoranėliai, gausybė meno galerijų, o vietiniame žvejų turguje galėsite nusipirkti ir paragauti šviežių jūros gėrybių. Poilsio metu dienos įspūdžius galėsite nuplauti tradicinėje marokietiškoje pirtyje hamame (už papildomą mokestį). Dvi nakvynės viešbutyje Esaveiroje.

13 diena.

Esaveira – Kasablanka.

Šiandien visą dieną ilsėsitės Esaveiroje, pirksite paskutines lauktuves namiškiams ir klausysitės vandenyno ošimo. Vakarop Marokui pasakysite „iki“. Pervežimas į Kasablankos oro uostą, iš kurio po vidurnakčio išskrisite namo. 14-tos dienos vidurdienį jau leisitės Vilniaus oro uoste.

Kelionės kaina: 1290 € asmeniui + aviabilietas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • 8 nakvynės 3 – 4* viešbučiuose ir tradiciniuose riaduose (marokietiško stiliaus namuose) su pusryčiais pažintinio turo metu;
 • 3 nakvynės 5* viešbutyje ant vandenyno kranto poilsio metu;
 • 1 nakvynė dvivietėse (luxury klasės) dykumos palapinėse (haimose);
 • Visi pervežimai pagal programą;
 • Ekskursijos ir bilietai į visus lankomus objektus;
 • 1 pietūs ir 6 vakarienės;
 • Lietuvio kelionių vadovo ir vietinių gidų paslaugos;
 • Kelionės draudimas.

Papildomos išlaidos:

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 465 EUR su registruotu bagažu);
 • Asmeninės išlaidos;
 • Papildomos pramogos;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (3 – 5 EUR nuo keliaujančio asmens per dieną);
 • Priemoka už vienvietį kambarį (320 EUR).

Kelionės organizatorius: UAB "Travel Planet"

Travel Planet kelionių organizatoriaus atsakomybė užtikrinama Laidavimo draudimo liudijimu LD 113425644 (Lietuvos draudimas). Draudimo suma 150 000 eur. Galioja iki 2020-04-30.  

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras