Pažintinė kelionė: Kernavės didybė – Trakai – kibino gaminimo pamokėlė

kovo 19
Kaina asmeniui 37€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė kelionė: Kernavės didybė – Trakai – kibino gaminimo pamokėlė
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės kelionės metu aplankysite didingąją Kernavę, kurioje yra vienintelis Baltijos šalyse penkių piliakalnių kompleksas. Aplankysite istorijos ir archeologijos muziejų, kuriame sukaupti eksponatai iš kasinėjimo vietų. Vėliau lankysite Trakus, kur pietums laukia sultingų kibinų gaminimo pamokėlė. Nuostabi gidės ekskursija supažindins su Trakais, jų istorija ir įdomiomis vietomis. O pabaigoje turėsite laisvo laiko, kurio metu galėsite pasigrožėti miestu, nusipirkti siuvenyrų ar išgerti arbatos.


Išvykimas
2022 m. kovo 19 d. 07:30

Kelionės programa

Pažintinėje dienos kelionėje autobusu aplankysite pirmąją istorijos metraščiuose minimą Lietuvos kunigaikštystės sostinę (XIII a. antra pusė)  - Kernavę. Čia yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas. Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys penki piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės sostinės liekanas. Vietovės išskirtinė pasaulinė vertė – jo apgyvendinimo tęstinumas nuo vėlyvojo paleolito (IX tūkstantmetis pr. Kr.) iki šių dienų. Pasivaikščiosite po piliakalnius, pasigrožėsime vaizdais ir žinoma sužinosite įdomių faktų.

 Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame sukaupti per kelis dešimtmečius trukusius kasinėjimus rasti praeities ženklai. Pažintinės dienos kelionės metu atnaujintoje modernioje Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicijoje gidas susipažindins su Kernavės priešistore ir viduramžiais.

 Pažintinės kelionės autobusu metu pasigrožėję Kernavės didybe, vyksite į Trakus, čia jūsų laukia kibinų gaminimo pamokėlė.

Kibinai – karaimų tautinis paveldas. Šiais laikais maistas puikiai reprezentuoja  tautą.  Už skanius, sultingus ir taip visų mūsų pamėgtus kibinus turime būti dėkingi karaimų tautai.
Tai – pusmėnulio formos mielinės tešlos pyragėlis su pjaustytos mėsos įdaru, kepamas orkaitėje ant skardos. Pamokėlės metu išgirsite pasakojimą apie kibinų gaminimą, galite drąsiai užduoti Jums rūpimus klausimus. Vienas kibinas bus pagamintas kibininėje, o kitą kibiną gaminsitės patys. Vėliau degustuosite du kibinus su kiauliena, bus atsigerti firminis kmynų gėrimas, bei skanausite natūralų vištienos sultinį. ATKREIPTINAS DĖMESYS: jeigu yra asmenų nepageidaujančio kibino su mėsa, būtina  pažymėti registruojantis į kelionę. Tada bus paruoštas kibinas su daržovėmis. Priešingu atveju bus su mėsa. 

 Pažintinės dienos kelionės metu, po sultingų kibinų turėsite ekskursiją po Trakus. Miestas mena daug svarbių kultūros ir istorijos įvykių. Trakai dar vadinami Lietuvos Venecija. Trakai pirmą kartą paminėti 1377 m. Vygando Marburgiečio „Naujojoje Prūsijos kronikoje“. Jei tikėti legenda, Trakai atsirado dėl moteriškų užgaidų. Su vietine gide apžiūrėsite įdomiausias Trakų miesto vietas, sužinosite turtingą istoriją, linksmas legendas. Ir taip eidami prieisite unikalią vietą, kurią iš visų pusių supa ežero vandenys, o saloje stovi kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto laikais statyta Trakų salos pilis. Ši pilis  buvo viena iš LDK valdovų rezidencijų.

Laisvas laikas apie 1 – 1,5 val. Pasivaikščioti po miestą, nusipirkti siuvenyrų ar atsigerti puodelį arbatos 

Pažintinės dienos kelionės autobusu kaina 37 asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu papildomiems objektams:

Kernavės archeologijos muziejus: suaugusiam asmeniui - 5 €;  senjorams, vaikams – 3 €  asmeniui.

Kibinų gaminimo pamokėlė – 8 € asmeniui.

Pastaba: Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama. Nuotraukos priklauso Trakų turizmo informacijos centrui.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


7.30 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės (prieš kelionę išvykimo laikas bus     patikslintas).

7.45 val. iš Gargždų, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.15 val. degalinė Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras

8.45 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinės

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 22.00 val.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą