Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Vilnių: Plaukimas laivu-Užupio Respublika – Rasų kapinių istorijos

liepos 24
Kaina asmeniui 40€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Vilnių: Plaukimas laivu-Užupio Respublika – Rasų kapinių istorijos
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje pažintinėje vienos dienos kelionėje autobusu supažinsite su Vilniumi. Leisimės į pažintį su Užupio Respublika – lyginamą net su Paryžiaus Monmartro rajonu. Plauksime laivu Neries upe, bei pasižvalgysime po Rasų kapines – seniausias kapines Lietuvoje, sužinosime jų istoriją, kokie garsūs žmonės čia palaidoti. Lankysime garsiąją Vilniaus katedrą su jos požemiais, sužinosime paslaptingą jų istoriją,


Išvykimas
2021 m. liepos 24 d. 06:30

Kelionės programa

  Pirmiausia šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu dalyvausime ekskursijoje, kurioje su gidu apžiūrėsime katedrą, sužinosime jos istoriją ir leisimės į Vilniaus katedros požemius – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų. 

Šioje dienos kelionėje mūsų laukia pietūs. Sriuba + karštas vištienos patiekalas (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka). 

Pasistiprinę leisimės į pramoginę kelionę laivu Neries upe, grožėsimės Vilniaus vaizdais iš vandens. Pradėsime plaukti upe aukštyn, link Valakampių. Praplaukus Žirmūnų tiltą, šiek tiek už Šv. Petro ir Povilo bažnyčios apsisuksime ir plauksime žemyn upe į miesto centrą. Praplaukę Baltąjį tiltą link Saltoniškių dar kartą apsisuksime ties Neries vingiu ir grįšime į prieplauką. Šios kelionės metu plauksime apie valandą, per kurią, apžiūrėsime Vilniaus panoramą kitu kampu, pasigrožėsime besikeičiančiais vaizdais.

 

Šioje pažintinėje dienos kelionėje, susipažinsime su Užupio Respublika. Kitaip dar vadinamas – Menininkų respublika, kartais lyginamas su Paryžiaus Monmartro rajonu. Užupis garsėja savo nuosavu himnu, konstitucija, prezidentu, vyskupu bei bronziniu Užupio angelu. Užupyje už kiekvieno posūkio slypi unikalūs dalykai, tik jie visu savo įdomumu atsiskleidžia tiems, kurie moka eiti per pasaulį plačiai atmerktomis akimis. Užupio angelas - šio rajono simbolis, bet ne visi pamena (ar žino), kad Angelas „išsirito“ iš kiaušinio. Užupis garsėja savo Šv.Baltramiejaus bažnyčia, kuri yra mažiausia visame mieste. Namai ir gatvelės šiame rajone atrodo labai autentiškai. Mūriniai ir mediniai gyvenamieji namai, gatvės, kiemai išlaikė įvaizdį nuo XX a. pradžios. Visą Užupio istoriją mums papasakos gidė ekskursijos metu.

Vėliau šioje pažintinėje dienos kelionėje su gidu leisimės į pažintį su seniausiomis Rasų kapinėmis. Kapinės plyti plačiame slėnyje, Rasų-Ribiškių kalvyne, su daug kalvelių, kurių didžiąją dalį puošia įvairių rūšių medžiai. Tai vienos seniausių kapinių Lietuvoje. Rasų kapinės yra dvejos: Senosios Rasos, įsteigtos 1796 metais, jų viduryje pastatyta neogotikinė koplyčia su varpine, ir Naujosios Rasos. Išskirtinė šių kapinių vieta – Angelų kalnelis su simboliniu antkapiniu paminklu Negimusiems kūdikiams – abortų aukoms. Kalvyne įkurtose kapinaitėse dar ikikrikščioniškais laikais, o gal ir vėliau, birželio 23 dienos vakarą žmonės rinkdavosi linksmintis, aukoti aukas ir vaišintis. XIX a. pab. tai buvo turtingų ir žymių žmonių kapinės. Ekskursijos metu susipažinsite su žmonių paliktais pėdsakais mūsų istorijoje, su antkapiniais paminklais, jų kūrėjais, aplankysime garsių žmonių kapus, sužinosime šių kapinių kūrimosi istoriją.

Kupini naujų žinių vyksime namo.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kaina –  40 € asmeniui.

Į pažintinės vienos dienos kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu papildomiems mokamiems objektams:

  • Katedra ir jos požemiai su ekskursija – 12 € asmeniui, 7 € vaikams ir senjorams;
  • Pietūs (sriuba + karštas vištienos patiekalas) – 10 € asmeniui (Jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, praneškite registruojantis, kitu atveju užsakoma bendra tvarka)
  • Plaukimas laivu – 12 € asmeniui, 6 €  vaikams iki 15 metų;
  • Ekskursija Užupyje ir Rasų kapinėse – apie 4 – 7 € asmeniui (priklausomai nuo žmonių skaičiaus)

Pastaba. Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: VšĮ "Go Vilnius", be autorių sutikimo nuotraukas naudoti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę vienos dienos kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės vienos dienos kelionės autobusu išvykimo laikai gali keistis

6.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

6.50 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.25 val. išvykimas iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

8.00  val. sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

9.10 val.. Kauno, degalinės Circle K degalinės, Savanorių pr. 404B, Kaunas

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus