Dienos išvyka: Palanga – Gintaro muziejus – Liepoja – Liepojos menkė

Lapkričio 14
Kaina asmeniui 24€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Dienos išvyka: Palanga – Gintaro muziejus – Liepoja – Liepojos menkė
 • Muziejus
 • Maitinimas
 • Architektūra
 • Paminklai (skulptūros)
 • Aikštė
 • Degustacija
 • Rūmai

Informacija

Išvykimas 2020 m. Lapkričio 14 08:00
Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Išvykimo vietos

 • Gargždai, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų)
 • Iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės
 • Palanga, prie „Iki“ parduotuvės – Klaipėdos g. 62a, (buvęs Centas)

Aprašymas

Mes tiek kartų lankėmės Palangoje, vaikščiojome pajūriu, palydėjome saulę ant tilto, klausėmės koncerto Basanavičiaus gatvėje, o ar kada vaikščiojote po Palangos miestą istorijos pėdsakais, grafo Tiškevičiaus svajonių įgyvendimo pėdomis ? Jeigu atsakymas ne, kviečiame į šią kelionę atrasti kitokią Palangą.

Liepoja –tai ir miestas, kupinas architektūros įdomybių, Liepojos himne šis miestas vadinamas „vėjų miestu“, o himno personažai apsigyveno Kūrmajas prospekte. Tai –bronzinės skulptūros, įprasminančios Liepojos himno žodžius.

Išvykimo laikai gali keistis

8.00 val.  išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

8.20 val. išvykimas iš Klaipėdos, Akropolis (iš Dubysos gatvės pusės).

Vyksime į Gintaro muziejų. Iš pradžių muziejaus ekspozicijos užėmė vos 96 kv. m ir jose buvo rodomi 478 eksponatai. Palaipsniui Palangoje susiformavo svarbus gintaro rinkimo, tyrinėjimo ir populiarinimo centras. Šiuo metu muziejaus lankytojus plačiai pažinčiai su gintaru kviečia net 15 salių, kurių bendras plotas 750 m2. Ekspozicijos pasakoja apie gintaro susidarymo istoriją, jo paplitimą, prekybos kelius, gintaro apdirbimą, panaudojimą. Didelė ir bene labiausiai lankytojų dėmėsio sulaukianti - gintaro inkliuzų kolekcija. Iš pagrindinių ekspozicijų salių galima patekti ir į Tiškevičių rūmų koplyčią. Joje paskutiniaisiais metais organizuojamos įvairios teminės dailės parodos.

Po įdomaus laiko praleisto muziejuje, toliau tęsime ekskuriją Palangoje. Aplankysime botanikos parką. Pasigrožėsime vaizdu atsiverenčiu nuo Birutės kalno. 1898 m. Birutės kalno viršūnėje pagal architekto K. Majerio projektą buvo pastatyta neogotikinio stiliaus koplyčia. 1976 m.

Apžiūrėsime Lurdą. Palangos Lurdas visada šešėlyje, šaltas ir netikėtas šioje smėlio ir pušų karalijoje... Akmenys Lurdo statybai buvo atvežti iš Pryšmončių kaimo, o kai kurie net iš Kretingos. Buvo panaudota akmenų ir iš tuometinio Palangos senojo tilto. Už kubinį sieksnį akmenų grafas mokėjęs po 20 rublių. Iškilmingo naujojo statinio pašventinimo nebuvę, nes Lurdo nišoje pastatyta didelė šv. Mergelės Marijos skulptūra, buvusi prieš ją nuperkant pašventinta ir atvežta iš pačio tikriausio Lurdo. Ši skulptūra neišliko. Spėjama, kad ją sudaužę latviai, kurie labai mėgdavo šalia jos su savo „hersdamen” fotografuotis. Žmonės manė, kad ši skulptūra stebuklinga, melsdavosi prie jos. Sudaužytoji skulptūra buvo pakeista žymiai mažesne Šv. Marijos skulptūrėle.

Toliau aplankysime vilą “Anapilis”. Vila priskiriama seniesiems Lietuvos pajūrio kurorto architektūros statiniams. Ji tai pat yra ir viena pirmųjų grafų Tiškevičių šeimos vilų, išlikusių iki šių dienų. Kol kas nėra žinomi nei šios vilos statybos projektai, nei architektas. Visa pastato istorija yra atkuriama remiantis senaisiais palangiškių atsiminimais bei senosios Palangos miesto planais ir ikonografija. Istorijos tyrinėtojai teigia, jog vila statyta XIX a. pab. (1898 m.). Šį teiginį pagrindžia pirmasis Palangos atvirukų albumas, kuriame ir buvo išspausdinta pirmoji šio pastato nuotrauka 1898 m. „Anapiliui“ būdingi Šveicarijos užmiesčio vilų bruožai: siluetas paįvairintas įvairių formų bokšteliais, erkeriais, patys pastatai iš visų pusių apjuosti prieangiais bei atviromis galerijomis.

Toliau pažintį su miestu tęsime, apžiūrėdami Palangos miesto simbolį – Kurhauzą. Šio pastato istorijos pradžia siejama su grafų Tiškevičių dinastija. Grafas J. Tiškevičius maždaug 1877 m. dabartinių Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių kampe pastatė erdvų restoraną, kuris netrukus buvo išplėstas bei čia įkurtas pirmasis kurorto viešbutis. Kurhauzas tapo populiaria ir mėgiama poilsiautojų susibūrimo vieta, nes čia veikė ne tik restoranas, bet ir skaitykla, buvo įrengta biliardo, kitų žaidimų salė. Šiame pastate taip pat vykdavo šokiai, buvo rengiami spektakliai, koncertai. Taip Kurhauzas tapo besikuriančio kurorto širdimi. Kurhauzo pirmajame aukšte veikė informacinis biuras, buvo renkama kurorto rinkliava. 1910 m. prie Kurhauzo buvo iškastas 230 m gylio artezinis šulinys, kuris aprūpino kurortą geresniu geriamuoju vandeniu.

Po smagiai praleisto laiko Palangoje, vyksime į miestą, kupiną architektūros įdomybių - Liepoją.  Kiekvieną iš mūsų sužavės romantiška mažųjų gatvelių aura, vietinės gidės (rusų kalba)  istoriniai ir mitais bei legendomis apipinti pasakojimai iš uostamiesčio gyvenimo. Iš išorės apžiūrėsime žymųjį Petro I namelį, kuriame viešėjo pats Rusijos caras.

Po ekskursijos skanausime tradicinę Liepojos menkę. Liepoja savo svečių neišleis nepavaišinusi gardžiomis vaišėmis. Laužyti galvą ir skaityti įvairiausius patiekalų meniu nereikės, kadangi visose miesto viešojo maitinimo įstaigose galima užsisakyti ”Liepojos menkę” – oficialųjį Liepojos patiekalą, pagamintą iš rūkytos menkės, bulvių ir svogūnų pagal seną Pietinės Kuržemės receptą. Šį patiekalą privalu paragauti, kadangi niekur kitur nieko panašaus nerasite! 

Laisvas laikas prie jūros.

Kelionės kaina – 24 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Gintaro muziejus – 4 € suaugusiam asmeniui, 2 € vaikui, senjorui.

Liepojos menkė – 8 € asmeniui.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Žymės


Kelionių pasiūlymai


Savaitgalis Varšuvoje prabangiame 5* viešbutyje „InterContinental Warsaw“

Savaitgalis Varšuvoje prabangiame 5* viešbutyje „InterContinental Warsaw“

Kelionė į Peru ir Boliviją: senųjų kultūrų takais

Smėlio urvai – Kuldiga – latviškas vynas per Plungę, Mažeikius

Linksmas laikas radio imtuvų muziejuje – Salako bažnyčia – Gražutės regioninis parkas – Šlyninkų vandens malūnas su blynų ragavimu – Zarasuose ekskursija su apžvalgos ratu

Žavus, stebinantis, europietiškas Lvovas – Jogailaičių pėdsakai Liubline