Nuostabioji Armėnija 7d/6n.

rugsėjo 21 – rugsėjo 27
Kaina asmeniui 888€
+ aviabilietas

Jerevanas – Gorisas – urvų miestas – Džermukas – Sevano ežeras – Diližanas - Jerevanas

Pažintinės kelionės metu aplankysite vieną seniausių valstybių pasaulyje – Armėniją, kurios simbolis yra legendinis Ararato kalnas. Jūsų laukia miestai ir kaimeliai, apsupti kalnų, degustacijos, unikalios, pasaulinio pripažinimo vietos. Vingiuoti keliukai kurie per vaizdingus kalnus veda į UNESCO sąrašuose įtrauktus vienuolynus ir pamirštus Šilko kelio karavansarajus. Armėnišką skonį pajausite degustuodami bei sakydami tostus.


 • Autentiška patirtis – artimai susipažinsite su šalies paveldu pietų bei degustacijų metu.
 • Aplankysite vienuolynus, įtrauktus į UNESCO saugomų objektų sąrašą.
 • Pamatysite urvų miestą bei unikalų gamtos paminklą „Akmenų simfonija“.
 • Išbandysite ilgiausią pasaulyje, vaizdingiausią ir įspūdingiausią lyno kelią.
 • Keliausite „senovine magistrale“ – Didžiuoju šilko keliu ir aplankysite Orebliano karavansarajų.
 • Išsamus ir dinamiškas kelionės maršrutas, kurio metu pažinsite Armėnijos kultūrą, religiją, istoriją ir gamtą.
 • Kvalifikuoti vietos gidai rusų kalba.
 • Įskaičiuoti visi pietūs.
Išvykimas
2024 m. rugsėjo 21 d. 20:15
Kaina asmeniui 888€ + aviabilietas

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

 • 1 diena: 2024 m. rugsėjo 21 d. (šeštadienis). Ryga - Jerevanas

  Tiesioginis skrydis iš Rygos į Jerevaną (Armėniją).

  2024.09.21 – 20:15 val. Ryga – Jerevanas (Armėnija) (+1 d.).  Skrydžio trukmė 4 val. 15 min.

  *Skrydžių laikai gali keistis, būtinai pasitikrink prieš kelionę! Skrydį vykdo Airbaltic.

 • 2 diena: 2024 m. rugsėjo 22 d. (sekmadienis). Jerevanas

  01:30 val. nusileidimas Armėnijoje, Jerevano oro uoste. 

  Pervežimas nakvynei į viešbutį.

  Pirmąją dieną Armėnijoje, po vėlyvų pusryčių viešbutyje su vietiniu gidu leisitės į nuotykius, kuriuos pradėsite nuo apžvalginės ekskursijos po Armėnijos sostinę – Jerevaną. Miestas suprojektuotas taip, kad atrodo, jog visas Jerevanas atsuktas veidu į Ararato kalną, kuris armėnams yra ne tik gamtos stebuklas, bet ir pačios Armėnijos sergėtojas, saugantis visų idėjas, tikslus ir svajones. Toliau aplankysite Matenadaraną – viena seniausių ir didžiausių stebuklingai išlikusių rankraščių saugyklų pasaulyje. Čia rasite daugiau ne 17 tūkstančių senovinių rankraščių skirtingomis kalbomis, daugelis iš kurių inkrustuoti arba išsiuvinėti aukso, sidabro, dramblio kaulo viršeliais ir padengti brangakmeniais.

  Pietūs.

  Šioje pažintinėje kelionėje, po sočių pietų, ekskursiją Armėnijoje tęsite konjako gamyklojeGamykla randasi tvirtovėje, kuri pastatyta dar XVI amžiuje. Ekskursijos metu apžiūrėsite vidinį tvirtovės kiemą, vyno rūsius ir muziejų, aplankysite požeminius tunelius, kuriais buvo vežamos vynuogės.

  Laisvas laikas. Vakarienė už papildomą mokestį.

  Nakvynė viešbutyje Jerevane.

 • 3 diena: 2024 m. rugsėjo 23 d. (pirmadienis). Jerevanas - Khor Virap - Noravank - vyno degustacija - urvas - krioklys – Gorisas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Po pusryčių savo pažintį su nuostabiąją Armėnija tęsite, važiuodami į Gorisą – uolų apsuptą miestą. Pakeliui aplankysite Khor Virap vienuolyną, kuriame 301 metais šalies valdovas atsivertė į krikščionybę. Čia galėsite aplankyti Šv. Mergelės Marijos bažnyčią, nusileisti į požeminį kalėjimą. Vienuolynas yra šalia Turkijos sienos (vos 8 km). Būtent iš čia atsiveria pati gražiausi vaizdai į sniego baltumo Araratą, žalius laukus ir kalnus horizonte. Įdomius istorinius faktus ir legendas atskleis vietinis gidas.

  Toliau važiuodami link Noravank vienuolyno, užsuksite pas gandrus į svečius. Surevanano arba „gandrų“ kaimas tapo įžymus dėka perinčių čia paukščių. Pirmieji gandrai čia pasirodo vasario pabaigoje – kovo pradžioje. O jau balandį, kaimas tiek prisipildo plunksnuotų gyventojų, kad atrodo, jog čia atskrido visi žemės gandrai.

  Suskaičiavę visus atskridusius gandrus, važiuosite į Noravank vienuolyną, kurio pavadinimas, išvertus iš armėnų kalbos reiškia „naujas vienuolynas“. Tačiau šiandien jis vargu, ar pateisina savo vardą, nes jo amžius jau visai garbingas – daugiau nei septyni šimtmečiai. Noravank vienuolyno kompleksas buvo pastatytas XIII amžiuje ant siauro ir vingiuoto Amagu (Amaghu) upės tarpeklio kranto ir skaitosi armėnų religinės architektūros perlu. O vietinio gido pasakojimas dar labiau sustiprins šios vietovės pojūtį.

  Pasigrožėję nuostabiais vaizdais iš vienuolyno, išgirdę įdomių vietinio gido pasakojimų, vyksite į šeimos vyninę, mėgautis aukštos kokybės armėnišku vynu. Degustacijos metu paragausite ne tik jų vyno, bet ir vietoje gaminamo ožkos sūrio ir medaus.

  Vėlyvi pietūs, kurių metu ragausite nacionalinius patiekalus.

  Po degustacijos ir pietų aplankysite Arenį urvą, kitaip dar vadinamą paukščių urvu, dėl daugybės paukščių lizdų ant sienų ir lubų. Nuo 2007 metų paukščių urve yra vykdomi archeologiniai kasinėjimai, kurio metu buvo rasta medžiagų, datuojamų 4200 – 3500 m. pr. Kr., tarp jų seniausi moteriški batai ir netgi seniausia pasaulyje vyninė. Šiuos ir dar daug kitų įdomių faktų papasakos šios vietovės gidė.

  Vėliau pažintinėje kelionėje po Armėniją nuvažiuosite prie Šakio krioklio – vieno įžymiausių krioklių Armėnijoje. Triukšmas, kurį sukelia krentantis nuo 18 metrų aukščio vanduo toks stiprus, kad užgožia ne tik žmonių balsus, bet apskritai bet kokius garsus. Be pasakiškai gražaus krioklio tarpeklyje galima pamatyti akmeninių nišų ir ilgų urvų. Šios vietos radiniai byloje, jog čia gyventa jau akmens amžiuje.

  Vakarienė už papildomą mokestį

  Nakvynė viešbutyje.

 • 4 diena: rugsėjo 24 d. (antradienis). Gorisas - urvų miestas - tarpkelis - pakabinamas tiltas - Tatev vienuolynas - kroklys - Džermukas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Po pusryčių keliausite toliau po nuostabiąją Armėniją, važiuosite į vieną paslaptingiausių vietų Armėnijoje – urvų miestą Khndzoresk. Jau nuo senų laikų Goriso apylinkės garsėjo daugybę apgyvendintų urvų kompleksų. Būdami arti priešų (persų ir turkų), šių vietovių gyventojai mieliau gyvendavo urvuose, o ne patogioje lygumoje. Jų urvai dažnai būdavo tokiame aukštyje, kad namą pasiekti jie galėjo tik su virve, kurią pririšdavo prie slenksčio. Be urvų taip pat apžiūrėsite vieną iš labiausiai lankomų vietinių įžymybių – pakabinamą tiltą, kurio aukštis 65 metrai, o ilgis – 165 m. Jis sujungia ne tik dvi tarpeklio puses, bet ir senąją Khndzoreską su nauju – praeitį su dabartimi. Nuo jo atsiveriantys vaizdai atimantys žadą.

  Toliau keliausite link Tatevo vienuolyno. Pagal situaciją (tai žinoma tik kelionės dieną) keliausime pačiu trumpiausiu, bet to pačiu metu vaizdingiausiu ir įspūdingiausiu maršrutu – t.y. lyno keliu, vadinamu „Tatevo sparnai“. Tai ne tik ilgiausias pasaulyje kabantis kelias (5,7 km), įtrauktas į Gineso rekordų knygą, bet ir nugalėtojas kategorijoje „Geriausias keltuvas pasaulyje“ (pagal 2021 m. „World Travel Award“). „Tatevo sparnai“ baigiasi tiesiai prie Tatevo vienuolyno – armėnų architektūros perlas. Jis buvo įkurtas IX amžiuje ir daug metų buvo pagrindinis Armėnijos švietimo ir religinis centras. Nuostabios atmosferos ir kvapą gniaužiančių vaizdų dėka žmonės, apsilankę Tatevo vienuolyne, randa ramybę ir pasitikėjimą savimi.

  Po skanių pietų Jūsų lauks kelionė į Armėnijos gydomųjų vandenų kurortą Jermuką. Tai nedidelis miestas kuriame yra daugiau nei 40 mineralinių šaltinių, dalis iš kurių – geizeriai. Jermurkos istoriją ir įdomius faktus papasakos vietinis gidas.

  Atvažiavę į Jermuką lankysite vieną iš gražiausių krioklių šalyje – „Undinėlių plaukai“. Tai antras pagal dydį krioklys Armėnijoje, jo aukštis – 68 metrai. Legenda byloja, kad gyveno graži mergina, kuri įsimylėjo vaikiną ir kiekvieną vakarą nuleisdavo savo plaukus, kad jis galėtų užlipti ant uolos ir pamatyti ją. Tačiau kartą jos tėvas sužinojo apie tai ir prakeikė dukrą – tą pačią akimirką ji virto kriokliu.

  Dienos pabaigoje aplankysite mineralinio vandens galeriją, įsikūrusią Jermurkos centre. Tai Jermuko vizitinė kortelė  –  visi miesto parko takeliai veda prie mineralinio vandens galerijos. Galerijoje galima paragauti penkių rūšių mineralinio vandens. Išskirtinis mineralinio vandens galerijos bruožas – vanduo teka grioveliais į didelius raižytus akmeninius ąsočius.

  Vakarienė (už papildomą mokestį).

  Nakvynė viešbutyje.

 • 5 diena: rugsėjo 25 d. (trečiadinis). Jermukas – Sevano ežeras ir vienuolynas - sūrių degustacja - chačkarų kapinės

  Pusryčiai viešbutyje.

  Po pusryčių keliausite „senovine magistrale“ – Didžiuoju šilko keliu ir aplankysite Orebliano karavansarajų – beveik visiškai nepaliesto vieno iškiliausių viduramžių Armėnijos civilinės architektūros paminklų. Orebliano karavansarajus buvo pastatytas XIV amžiuje ir tarnavo kaip prieglauda keliaujantiems pirkliams. Šalia Orebliano karavansarajaus išliko erdvi skliautuota koplyčia, pusiau įaugusi į žemę.

  Pailsėti ir paskanauti užvažiuosite į privačią sūrio gamyklą, kur Jūsų lauks išskirtinių sūrių degustacija.

  Atgavę jėgas keliausite prie Sevano ežero – didžiausio ir gražiausio Kaukazo ežero, kitaip dar vadinamo Gehamo jūra. Sevano ežeras – tai tikras gamtos stebuklas, ir vienas iš Armėnijos simbolių, apsuptas kalnaisSevano ežero vanduo yra skaidrus ir švarus, nes, pasak legendos, iš šio ežero gėrė tik Dievai.

  Šios dienos kelionėje po Armėniją aplankysite  Sevanvak vienuolyną, kuris randasi uolėtame Sevano ežero pusiasalyje. Nuo kalvos viršūnės atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į mėlynąjį perlą – Sevano ežerą. Pats Sevanvak vienuolynas buvo pastatytas VIII amžiaus pabaigoje, kai pusiasalis dar nebuvo sujungtas su žemynų – tai buvo kiek daugiau nei 250 m ilgio akmenuota sala. Šiuo metu vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO sąrašą.

  Pietūs. 

  Toliau keliausite į Noratus – senovinę armėnų kaimą, kur XVI amžiuje buvo kunigų rezidencija. Noratuose taip pat randasi didžiausios ne tik Armėnijoje, bet ir pasaulyje chačkarų kapinės. Noratus laikomas unikaliu muziejumi po atviru dangumi su nepakortuojama chačkarų kolekcija, daugumai kurių būdingas bruožas – kryžius su saulės disku po juo. Chačkarai – tai akmeninės figūrėlės su pritaikytomis piktogramomis, pagrindinis motyvas ant akmenų – kryžių atvaizdas. Seniausi chačkarai datuojami 10 amžiuje. Noratuse yra apie 1000 chačkarų.

  Vakarienė (už papildomą mokestį).

  Nakvynė viešbutyje.

 • 6 diena: rugsėjo 26 d. (ketvirtadienis). Diližanas – Haghartsino vienuolynas - Garnis- Geghardas - Jerevanas

  Pusryčiai viešbutyje.

  Po pusryčių pažintį su žaliausiu Armėnijos kurortu – Diližanu, pradėsite nuo apžvalginės ekskursijos su vietiniu gidu. Diližanas kitaip dar vadinamas „armėniška Šveicarija“ – Diližanas yra senas ir labai gražus miestas. Diližanas yra toks miestas kuriame yra viskas, kad būtum laimingas – vaizdingos gatvės, nuostabi gamta, kalnai, miškai ir ežerai. XIX amžiuje Diližane atostogaudavo turtingi poilsiautojai iš Tbilisio ir Baku, kurie atvykdavo į Diližaną pasimėgauti pasakiškais kraštovaizdžiais. Ekskursijos su vietiniu gidu metu, sugrįšite į XIX amžių, kur eisite visiškai restauruota nedidele etnografine gatvele, kurioje įsikūrę keletas amatininkų. Be keramikos dirbtuvių čia rasite knygyną, meno galeriją, kur parduodami rankų darbo suvenyrai.

  Vėliau, aplankysite dar vieną Armėnijos perlą, ir vieną paslaptingiausių Armėnijos vietų, paskendusių miškų žalumoje – Haghartsino vienuolyną. Haghartsino kompleksas buvo pastatytas X-XIII a. aukštai miškinguose kalnuose, kur gyvena ereliai, o  Haghartsino vienuolyno pavadinimas iš armėnų kalbos verčiamas kaip „erelių žaidimas“. Haghartsino vienuolynas – tai geriausias architektūros ir gamtos harmonijos pavyzdys.

  Pietūs.

  Po pietų tęsite kelionę į Geghardo vienuolyną, kuris įtrauktas į UNESCO sąrašą. Geghardo vienuolynas unikalus tuo, kad iš dalies yra įrengtas uolos skardyje. Savo pavadinimą vienuolynas gavo iš žodžio „Geghard“, kuris armėnų kalba reiškia „ietis“. Tai būtent ta ietis, kuria buvo persmeigtas Jėzaus kūnas per nukryžiavimą. Ši ietis ilgą laiką buvo saugoma Geghardo vienuolyne, o vėliau buvo perduota Ečmiadzino katedrai.

  Nusileidus į Garnį tarpeklį išvysite tikrą stebuklą – unikalų gamtos paminklą „Akmenų simfoniją“. Jis susiformavo dėl ugnikalnių išsiveržimų ir tekančios lavos srautų. Savo išvaizda tarpeklio sienos panašios į vargonų vamzdžius, todėl dar vienas „Akmenų simfonijos“ pavadinimas – tai „Garnio akmens vargonai“.

  Nuo krikščionybės iki pagonybės – 10 kilometrų, būtent toks atstumas skiria senovinį krikščionių Geghardo vienuolyną ir senovės romėnų pagonišką šventyklą Garni, kuri buvo pastatyta saulės dievo Michro garbei I (pirmame) mūsų eros amžiuje. XVII amžiuje žemės drebėjimas beveik sugriovė šventyklą ir ji buvo atstatyta tik sovietmečiu. Šiandien tai pastatų kompleksas – be pačios šventyklos išliko senovinės tvirtovės ir karališkųjų rūmų griuvėsiai, bei pirtis, kuri buvo pastatyta III amžiuje.

  Grįžimas atgal į Jerevaną apie 19:00 – 20:00.

  Laisvas laikas. Taip pat yra galimybė už papildomą mokestį užsakyti kambarį viešbutyje iki pervežimo į oro uostą.

  Pervežimas į oro uostą 23:30 val.

 • 7 diena: rugsėjo 27 d. (penktadienis). Jerevanas - Ryga

  Skrydžio informacija iš Jerevano į Rygą  2024 m. rugsėjo 27 d. (penktadienis):

  2024.09.27 – 02:25 val. Tiesiogini skrydis iš Armėnijos: Jerevanas – Ryga. (5 val. 30 min)

  06:00 val. Nusileidimas Rygos oro uoste.

  * Skrydžių laikai gali keistis, būtinai pasitikrink prieš kelionę! Skrydį vykdo Airbaltic.

Į kainą įskaičiuota


 • Apgyvendinimas Armėnijoje: Nakvynės 3* – 4* viešbučiuose.
 • Maitinimas Armėnijoje: Visi pusryčiai viešbučiuose; Visi pietūs; 1 vakarienė; Sūrio degustacija.
 • Ekskursijos bei įėjimo bilietai į muziejus ir lankytinas vietas.
 • Visi pervežimai turistiniu autobusu Armėnijoje.
 • Vietinio gido paslaugos rusų kalba.
 • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos- grupė lidės Ingrida Pociutė.
 • Vanduo (1 buteliukas per dieną).
 • Pervežimai iš/į Jerevano oro uostą.

Į kainą neįskaičiuota


 • Tarptautinių skrydžių Bilietai į/iš Armėnijos: Ryga – Jerevanas – Ryga bilietai su įskaičiuotų bagažų iki 23 kg (1 vnt.) + rankinis bagažas iki 8 kg – nuo 350 eurų.
 • Maitinimas Armėnijoje: Vakarienės, išskyrus pirmąją. Alkoholiniai gėrimai pietų ir vakarienių metų.
 • Vyno degustacija – apie 18 € (priklausomai nuo Armėnijos dramų kurso)
 • Pagal poreikį priemoka už vienvietį kambarį – 140€.
 • Pagal poreikį paskutinę dieną 3,5 valandai viešbučio kambarys (dvivietis) - apie 75 € už dvivietį kambarį (mokėti vietoje).
 • Arbatpinigiai gidui, vairuotojui už dieną 1-2 € nuo asmens.
 • Pervežimai į/iš Rygos oro uosto.
 • Papildomos paslaugos ir lauktuvės.
 • Draudimas dėl COVID-19 rizikos, suplanuotos kelionės atšaukimo draudimas, bagažo vėlavimo/praradimo ir kt.

Papildoma informacija


Kelionės kaina – 888 €  gyvenant dviese dviviečiame kambaryje.

Kelionė įvyks jeigu susidarys 12 asmenų grupė.

Priemoka už vienvietį kambarį – 140 €

Avia bilietas perkamas po avanso apmokėjimo. Įmoka už aviabilietą yra negrąžinama. Bilietas negrąžinamas, data keičiama už papildomą mokestį 24 val. iki kelionės pradžios. Keleivio vardas ir pavardė nekeičiami, keitimo mokestį nustato avialinijos AirBaltic. Dėl išsamesnės informacijos teirautis +370 65556313. Skrydį vykdo oro bendrovė AirBaltic.

Kelionei būtinas galiojantis pasas.

Pastaba: kelionės į Armėniją programa ir lankytinų objektų eiliškumas, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.

Pažintinės kelionės į Armėniją maršrutą sudarė: UAB Ingrida Tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę į Armėniją tel.:, +370 655 56313, +370 677 27036 arba +370 644 42909, el.paštas – [email protected], [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Tiesioginio skrydžio informacija iš Rygos į Jerevaną:

2024.09.21  Ryga 20:15 val. – Jerevanas 01:30 val. (+1 d.).  Skrydžio trukmė 4 val. 15 min.

Tiesioginio skrydžio informacija iš Jerevano į Rygą:

2024.09.27 – 02:25 val. Jerevanas – Ryga. (5 val. 30 min)

06:00 val. nusileidimas Rygos oro uoste.

*Skrydžių laikai gali keistis, būtinai pasitikrink prieš kelionę! Skrydį vykdo Airbaltic.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe