Kelionės kraunami

« All Kelionės

Naktinis Kalėdinių eglučių turas

gruodžio 21 17:00 - gruodžio 22 3:00


Kaina: 35€

Šis turas kitoks. Jis padės mums sukurti šventinę nuotaiką, apgalvoti savo ateinančių metų planus ir tikslus, taip pat dalintis gerumu. Įsidėkite sausainių ir arbatos sau ir dėl kaimynų, visi drauge prie eglutės sukurkime jaukų vakarą, tegul mums būna šilta nuo arbatos, pokalbių, juoko….

 

 

Išvykimo laikai gali keistis

 

17.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

17.20 val. išvykimas iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

17.50 val. Išvykimas iš Trevena 57km. magistralėje ties Rietavo – Kvėdarnos sankryža.

18.10 val. iš Kryžkalnio, Orlean degalinė,

 

 

 

Pasak Liberto Klimkos: Visuotine namų puošmena, tikruoju šeimų kalėdiniu džiaugsmu eglutė tapo tik nuo maždaug XIX a. vidurio. Kai Anglijos princas Albertas 1840 m. savo žmonai karalienei Viktorijai paruošė kalėdinę staigmeną – rūmuose buvo papuošta žaliaskarė, kvepianti žiemos mišku. Mat princas buvo gimęs Vokietijoje, tad žinojo senojo žemyno tautų tradicijas. Per didikų rūmus bei dvarus kalėdinės eglutės tradicija ėmė plačiai plisti. Lietuviškuose raštuose ji pirmą kartą paminėta 1853 m. išpuoštą eglutę matė būsimasis poetas ir vyskupas Antanas Baranauskas caro valdininko – vachmistro namuose Vainute. Ir parašė apie tai savo jaunystės dienoraštyje…

 

Kalėdinių eglučių turą pradėsime nuo Gargždų. Praėjusiais metais, pačiame miesto centre, šalia savivaldybės, muzikos mokyklos bei atnaujinto kino teatro, buvo įžiebtas svarbiausias žiemos švenčių simbolis – Kalėdinė eglutė. Eglutės buvo ieškota ilgai, atvežta iš Rietavo miškų urėdijos, kurios aukštis buvo apie 15 metrų. O Centrinė miesto gatvė buvo papuošta naujomis dekoracijomis – krentančiomis kalėdinėmis žvaigždėmis. Kokios dekoracijos džiugins šiais metais ir kaip bus papuošta eglutė pamatysime šioje kelionėje …. J 

Apžiūrėję Kalėdų eglutę Gargžduose, kelionę tęsime link Skaudvilės. Praėjusiais metais patys skaudviliečiai pasidovanojo natūralią pačioje Skaudvilėje išauginta žaliaskarę. Beja eglutės įžiebimo vakarą miestelio gyventojus džiugino lengvos snaigės, kurios pagyvino šventę … Keliaukime, apžiūrėkime šių metų Kalėdinę eglutę, nusipaveiksluokime prie jos… ir su puikia nuotaika kelionę tęsime toliau ….

Sekantis mūsų sustojimas bus Tauragėje, kur pilies aikštėje apžiūrėsime Tauragiškių Kalėdinę žaliaskarę. Prisimindami praėjusius metus, miesto eglė buvo papuošta ryškiaspalviu kaspinu…Tegu būna staigmena, kokia gi eglutė laukia šiais metais. Pasidžiaugsime šventiškai pasipuošusiu miestu, pabedrausime, o galbūt atsigerisme arbato suvalgysime sausainuką su imbieru – kuriuos rekomenduome įsidėti sau ir dėl kaimyno… J

Kalėdinių eglučių turą tęsime Jurbarke. Jurbarkiečiai kelis metus svarstė, kur turi stovėti pagrindinė miesto eglė ir kokia ji turėtų būti – gyva tradicinė ar moderni, stebinanti išskirtinėmis konstrukcijomis. Praėjusiais metais pirmą kartą  savivaldybė išpildė visų lūkesčius – Jurbarko kalėdinių simbolių kritikuoti nedrįso net išrankiausi dekoravimo žinovai.  Pagrindinė miesto eglė stovėjo Dvaro parko aikštėje tarp fligelių ir portiko su kolonomis.  Miestą prižiūrinčios įmonės darbininkai aikštėje priešais kolonas Kalėdų simbolį užkelė ant keliolikos metrų aukščio plieninio stulpo. Dvaro parko eglutė tapo išties karališka. Nuo eglės lyg švytintis apdaras leidosi baltos šviesos girliandos, o viduje spindi daugybė sidabrinių bumbulų. Nors ant stulpo viršūnės pritvirtintas Kalėdų medis nebuvo aukštos, kompozicijos atrodė didinga. Prie akį veriančiu baltumu spindinčios eglutės derėjo ir praėjusiais metais pirmą kartą parke įkurdinti švytintys elniai bei dangiškas melodijas grojantys angelai.

Kita natūraliai auganti eglutė šimtais lempučių nušvito prie Kultūros centro tokiais pat raudonais burbulais, kaip miesto herbas. Kokiomis eglutėmis nustebims šiais metais Jurbarkas ? galėsime pamatyti gruodžio 21 naktį… J

Vėliau vyksime į tikrą Kalėdinę pasaką – Raudondvaryjį. Praėjusiais metais stūksančio dvaro fasadas buvo išpuoštas snaigių figūromis, o viršutinė jo langų dalis apipinta tamsiai žaliomis eglišakėmis. Teritorijoje taip pat jau iš tolo praeivius pasitiko šventiškai – takas, vedantis link Raudondvario dvaro, dekoruotas žiemą simbolizuojančiais bei popierinius karpinius imituojančiais stendais. Įžengus į lokacijos ribas buvo galima išvysti elnių skulptūras, įvairias žiemiškas skulptūras, ryškiai raudonus kalėdinio miestelio namelius, besirikiuojančius aplink išlieto ledo čiuožyklą, bei spalvingą karuselę. Ir, žinoma, centre, prie Raudondvario dvaro esantį svarbiausią akcentą – Kauno rajono kalėdinę eglutę. O kokiomis dekoracijomis džiugins šiais metais … ?

Aptardami ir vartydami telefone fotonuotraukas keliausime į Kėdainius, kur pernai Rotušės aikštėje, originaliai sužibusi margaspalvė leido pasijusti lyg stebuklinėje pasakoje, kraštiečių širdyje pasėdama dar didesnį šv.Kalėdų laukimo jausmą. Pasigrožėsime, pasifotografuosime, pasidalinsime paskutinias turimais sausainiais, arbata ir važiuodami link namų dar aplankysime Raseinių miesto Kalėdinę puošmeną.

Praėjusiais metais Raseinių eglutė užėmė septinąją vietą Lietuvos eglučių balsavime. Ją puošė sidarbrinės, blizgančios dekoracijos ir daug lempučių. O šių metų papuoštą eglutę galėsite pamatyti jau gruodžio 22 dienos paryčiais J  Juk taip žavu ir nauja….

Šiek tiek pavargę, su plačia šypsena veide, o gal ir pirmaisiais sapnais keliausime namo… J

 

Kelionės kaina –  35 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo – gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

 

Pasidalinti:

Informacija

Pradžia:
gruodžio 21 17:00
Pabaiga:
gruodžio 22 3:00
Kaina:
35€

Organizatorius

UAB „Ingrida tours“

Registruotis į kelionę

Tribe Loading Animation Image