Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras – Viekšnių vaistinės muziejus

rugpjūčio 19
Kaina asmeniui 48€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras – Viekšnių vaistinės muziejus

Su vietiniu gidu šios gamtinės pažintinės dienos kelionės metu dalyvausite išskirtinėje ekskursijoje po Akmenės rajono karjerus ir gražiausias krašto vietas. Aplankysite Menčių klinčių bei Šaltiškių molio karjerus, kurie dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų, dažnai vadinami “Marso kanjonais”. Užlipsite į apžvalgos bokštą Papilėje, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas, Jurakalnio atragį. Pabuvosite Viekšnių vaistinės muziejuje


Išvykimas
2023 m. rugpjūčio 19 d. 09:30
Kaina asmeniui 48€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

 • 2023 m. rugpjūčio 19 d. (šeštadienis)

  Dienos gamtinę-pažintinę kelionę autobusu pradėsite nuo Viekšnių vaistinės muziejaus. vienintelis kaimiško tipo vaistinės muziejus Lietuvoje su išlikusiomis vaistininkų šeimos gyvenamosiomis patalpomis bei paties vaistininko ranka rašyta visa vaistinės istorija. Čia galima pamatyti  baldus, specialiai pagamintus vaistinės pagrindiniam kambariui, vaistų gamyboje naudotus prietaisus, įrankius, indus, vaistinius preparatus bei vaistinę žaliavą, net  XIX a. rašytus gydytojų receptus, vėlesnio laikotarpio apskaitos knygas bei kitą vaistinės dokumentaciją. Tarp vaistinių medžiagų pavyzdžių eksponuojamos ne tik augalinės kilmės, bet ir organinės kilmės medžiagos, tokios, kaip vėžio girnelės, Sibiro bebro sruogliai, žmogaus odos diržai ir kt.

  Pietūs:  sriuba + vištienos patiekalas ir gėrimas (Jeigu pietų atsisakote, prašome registruojantis į kelionę, pažymėti, kitu atveju bus užsakoma bendra tvarka. Taip pat informuoti registruojantis, jeigu norėsite vegetariško patiekalo).

  Šioje dienos pažintinėje kelionėje autobusu ir pėsčiomis su vietiniu gidu aplankysite   “Marso kanjonus” – taip dažnai dėl įspūdingų, kraterius primenančių vaizdų vadinami Naujojoje  Akmenėje  esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Pirmiausia vyksite į Menčių klinčių karjerą. Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.  Ne mažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliks ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas  žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi: strėlės ilgis- 70 m, masė-688 t, kabinos aukštis- 9,6 m, kaušo tūris -10 m3.

  Vėliau dienos patyriminėje - pažintinėje kelionėje su vietiniu gidu nuvažiuosite į Šaltiškių molio karjerą. Ankstyvojo triaso laikais, prieš 250 mln. metų, čia tvyrojo dykumų klimatas. Dumbančiose lygumose tuomet kaupėsi aliuvio nuosėdos. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi šiems sluoksniams raudoną spalvą. Molio sudėtyje yra silicio, aliuminio, magnio, kalcio oksidų, apie 5-8 proc. geležies. Molis ir jį dengiantis grunto sluoksnis kasami galingais žingsniuojančiais ir vikšriniais ekskavatoriai, o jam išvežti į karjerą atvestas geležinkelis. Įdomu tai, kad Šaltiškių molio karjere, rasti triaso geologiniame periode (prieš 250-200 mln. metų) gyvenusių roplių - fitozaurų fosilijos – du dantys ir dviejų žandikaulių liekanos.

  Po to su vietiniu gidu aplankysite Jurakalnio atragį ir apžvalgos bokštą Papilėje. Jurakalnio atragis – tai tipiška linijinės erozijos suformuota reljefo forma. Čia matomas linijinės erozijos procesas ir jo padariniai – pats erozinis atragis, raguvos bei griovos, kuriose randasi ir trykšta šaltiniai. Nuo apžvalgos bokštelio atsiveria puikus vaizdas į Ventos slėnį, jo terasas.

  Pilni įspūdžių  keliausite namo.

  Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 21.00 val.

Papildoma informacija


Patyriminės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės kaina – 48 € asmeniui.

Į pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Patyriminės kelionės autobusu ir pėsčiomis papildomos išlaidos:

 • Ekskursija po kanjonus su vietiniu gidu- 6-9 € asmeniui (priklausomai nuo grupės dydžio)
 • Pietūs (sriuba+karštas vištienos patiekalas+gėrimas) – 11 € (artėjant kelionės datai kaina bus patikslinta).
 • Vaistinės muziejus – 3 – 4 € asmeniui.

Pastabos. Ekskursijos karjeruose vyksta ir blogo oro sąlygomis. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei, vienos dienos kelionė gali būti atšaukiama 2 dienas prieš išvykimą. Turistui atšaukus vienos dienos kelionę likus 3 dienoms ir mažiau iki išvykimo, pinigai negrąžinami. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

Rekomendacija. Pasirūpinti tinkama avalyne, guminiais batais, vandeniu ir užkandžiais.

Patyriminės - pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis kelionės maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

 Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę autobusu ir pėsčiomis  tel. +370 677 27036, +370 65556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas


Pažintinės kelionės autobusu ir pėsčiomis išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti):

 • 9.30 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.
 • 9.50 val. išvykimas iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai
 • 10.30 val. išvykimas iš Plungės (Lidl parduotuvė, J.Tumo – Vaižganto g.)
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Sutikite Naujuosius metus Talino širdyje - sidabro muziejus 2d./1n.

Pažintinė-degustacinė dienos kelionė autobusu į Biržus su alaus degustacija

Degustacinė kelionė kolektyvams ir jų vaikams autobusu į Latviją – Saldi kelionė

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams po Kupiškio kraštą

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams-Jo didenybė Šokoladas –Kryžių kalnas-Alpakos

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu po Suvalkiją su dvaro šokiais ir ragaučiumi

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Biržų karštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Plaukimas laivu - zoologijos sodas - Rygos senamiestis

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją – Rygos senamiestis – plaukimas laivu – Juodagalvių namai