Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu

balandžio 29 – gegužės 1
Kaina asmeniui 247€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Lenkija: Jotvingių prūsų gyvenvietė –vienuolynas Vygriuose– Seinai – Vilanovo rūmai – Karalių rūmai – plaukimas Augustavo kanalu
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinėje kelionėje autobusu į Lenkiją pirmiausia vyksite į šiaurės rytus nutolusią Lenkijos sritį, kur pastebėsite daug išlikusių Lietuvos pėdsakų: prūsų jotvingių gyvenvietę, kurią įkūrė lietuvis, aplankysite Seinus, kur kadaise tarnavo vyskupas Antanas Baranauskas.  Aplankysite buvusį kamaldulių vienuolyną Vygriuose. Toliau kelionę tęsite Varšuvoje, čia aplankysite nuostabiuosius Vilanovo ir Karalių rūmus, susipažinsite su sostinės istorija bei senamiesčiu, pamatysite Varšuvą iš 114 metrų aukščio, o kelionę užbaigsite besigrožėdami gamtos vaizdais plaukiant Augustavo kanalu.

Išvykimas
2023 m. balandžio 29 d. 04:20

Kelionės programa

2023 m. balandžio 29 d. (šeštadienis)

Pažintinę kelionę autobusu į Lenkiją pradėsite prūsų-jotvingių gyvenvietėje, vaizduojančioje priešistorinį pagonišką baltų kaimą. Gyvenvietės statybos pradėtos 2001 m., visi pastatai čia pastatyti pagal to meto statybines medžiagas -  akmenys, mediena, sienos apkamšytos samanomis,  net ir vyriai nukalti pagal prūsų naudotas formas. Teritorijoje yra nedidelė pilis, sargybos bokštai, totemai, tiltas, šventos ugnies aukuras, iškasti tvenkiniai. Šeimininkas lietuvių kalba papasakos apie prūsų ir jotvingių istoriją, šių genčių kasdienybę, buitį bei tikėjimą.

Toliau kelionę autobusu į Lenkiją tęsite į vieną vertingiausių Suvalkų apskrityje išlikusių paminklų – Vygrių kamaldulių vienuolyno kompleksą. 1667 metais Lenkijos karalius Janas Kazimieras Vygrių ežerą kartu su aplinkinėmis vietovėmis atidavė kamaldulių ordinui. Vienuolyno kompleksą sudaro Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, buvę vienuolių namukai, laikrodžio bokštas, sodai, smuklė, nedidelė prieplauka, galerija ir restoranas. Lydinti gidė arba vietinė gidė susipažindins su nepaprasta vienuolyno istorija ir su ja susijusiomis legendomis, užkopsite į bokštą, nuo kurio atsiveria fantastiškas vaizdas į apylinkes, pagal situaciją jeigu bus galimybė nusileisite ir į bažnyčioje esančias kriptas. Rūsyje išvysite neįprastus sienos tapetus, vaizduojančius mirties šokį. Taip pat, jeigu nevyks mišios, verta apžiūrėti popiežiaus apartamentus, kuriuose 1999 metais savo piligriminės kelionės į Suvalkų kraštą metu buvo apsistojęs popiežius Jonas Paulius II. Lydinti gidė viską papasakos.

Pietūs:  Pomidorų sriuba, kiaulienos sprandinė su daržovėmis, keptomis po sūriu, bulvėmis, burokėliais, kompotas.  Jeigu pageidaujate vegetariškų pietų būtina informuoti 5 dienas prieš kelionę.

Šios dienos pažintinėje kelionėje autobusu į Lenkiją aplankysite ir turėsite pažintinę ekskursiją Seinuose, kurią praves lydinti gidė. Seinai kadaise buvo Lietuvos miestas, lietuvių tautinio atgimimo metais Seinai buvo svarbus lituanistikos centras, kuriame nuo 1906 m. ėjo lietuviškas „Šaltinio“ laikraštis. 1897 m. Seinų vyskupu tapo lietuvių rašytojas Antanas Baranauskas, seminarijoje mokėsi Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka ir Vincas Mykolaitis-Putinas. Ekskursijos metu apžiūrėsite Švenčiausiosios Mergelės Marijos baziliką, čia išlikusi XV amžiaus Madona, prie bažnyčios pastatyta Šv. Agotos koplytėle bei Antano Baranausko kapas.

Toliau keliausite į Varšuvą.

Apie 21 val. vakarienė ir nakvynė viešbutyje Varšuvoje.

Vakarienės meniu:

Kreminė daržovių sriuba su žolelių skrebučiais + kalakutienos krūtinėlė rūkytų slyvų padaže su miežiais ir karamelizuotomis daržovėmis + stalo vanduo + morkų pyragas. Jeigu pageidaujate vegetariškos vakarienės būtina informuoti 5 dienas prieš kelionę.

 

2023 m. balandžio 30 d. (sekmadienis)

 Po pusryčių viešbutyje, antrąją kelionės dieną autobusu į Lenkiją dieną pradėsite apsilankymu Vilonavo rūmuose.Lenkiškas Versalis“ yra tik vienas iš daugelio tinkamų vardų, naudojamų šiems nuostabiems XVII amžiaus pabaigos rūmams. Rūmai, parkas ir aplinkinių pastatų ansamblis reprezentuoja lenkų baroko aukštumas ir yra vienas didžiausių Lenkijos nacionalinių lobių. Aplankysite rūmų muziejų – tai seniausias Lenkijos meno muziejus. Muziejaus plačioje žinių ir edukacinių išteklių saugykloje – keli tūkstančiai straipsnių, detaliai aprašančių Abiejų Tautų Respublikos istoriją ir kultūrą, čia taip pat pristatomos naujos technologijos. Taip pat pamatysite nuostabius rūmų kambarius, išpuoštus aukso detalėmis ir paveikslais. Ekskursija ves rūmų gidė rusų kalba, grupė bus dalina į dvi dalis.

Pažintinėje kelionėje autobusu į Lenkiją toliau vyksite į Varšuvos karalių rūmus. Dėl būdingos formos ir ryškios spalvos šio pastato nesupainiosite su jokiu kitu. Karalių rūmai – buvusi Lenkijos valdovų buveinė. Apžiūrėsite karališkuosius apartamentus ir sosto kambarį. Atkreipkite dėmesį į originalius Rembrandto paveikslus ir Bernardo Bellotto, žinomo kaip Canaletto, drobes, kurios buvo naudojamos atstatant Varšuvą po to, kai ji buvo sunaikinta Antrojo pasaulinio karo metu. Taip pat apžiūrėsite Senatorių salę, kurioje 1791 m. buvo priimta Gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji konstitucija Europoje ir antroji pasaulyje. Ekskursiją praves vietinė gidė rusų kalba, grupė bus dalinama į dvi dalis.

Pietūs: salotos su užpilu + ant grotelių kepta vištienos krūtinėlė su špinatais ir moliūgų tyre + stalo vanduo + desertas. Jeigu pageidaujate vegetariškų pietų būtina informuoti 5 dienas prieš kelionę.

Pažintinėje kelionėje autobusu į Lenkiją Jūsų tai pat lauks pažintis su senamiesčiu. Kruopščiai atstatytas Varšuvos senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Pasivaikščiosite karališkuoju keliu praminta gatve, kuri yra viena svarbiausių Lenkijos sostinėje. Ši istorinė gatvė jungia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus. Ties Karališkuoju keliu stovi buvusių pirklių bei miesto turtuolių namai bei rūmai. Aplankysite Zigmanto III-ojo Vazos koloną, Varšuvos simbolį – Undinėlės fontaną, Turgaus aikštę su nuostabiais buvusiais pirklių namais, gotikinę Šv. Jono katedrą, kuri yra viena svarbiausių Lenkijos istorinių įvykių liudininkė.

Toliau pasikelsite liftu į miesto aukštumas viename aukščiausių ir geriausiai atpažįstamų pastatų Varšuvoje, kuris yra matomas beveik iš kiekvienos sostinės vietos. Pakilsite į apžvalgos aikštelę 30-ame pastato aukšte ir pasigrožėsite nuostabia miesto panorama iš 114 metrų aukščio.

Laisvas laikas vakarinėje Varšuvoje.

Nakvynė viešbutyje Varšuvoje.

2023 m. gegužės 01 d. (pirmadienis)

Po pusryčių viešbutyje, apie 8 val. ryto, kelionėje autobusu jau link namų,  pusiaukelėje, dar laukia pažintis su Lenkijos „Šiaurės Venecija“ – Augustavu. Pro miestą vingiuoja gamtos ir istorijos paminklas - Augustavo kanalas. Tai unikalus objektas, įrengtas dar XIX amžiaus pirmojoje pusėje. Lenkai Augustavo kanalą vadina vandens kelių perlu. Nes plaukiant laivu prieš akis veriasi nuostabūs gamtos vaizdai, kuriuos gali beveik ranka paliesti tiesiai iš laivo. Čia turėsite galimybę plaukti laivu ir įveikti kanalo šliuzą.

Vėlyvi pietūs: Daržovių sriuba +  kiaulienos kotletas grūdų tešloje  su salotomis ir bulvėmis + kompotas. Jeigu pageidaujate vegetariškų pietų būtina informuoti 5 dienas prieš kelionę.

 

Po vėlyvų pietų vyksite namų link. Planuojami grįžimai: į Plungę apie 22 val., į Kretingą apie 22.50 val., į Palangą apie 23.15 val., į Klaipėdą apie 23.50 val.

 

Kelionės autobusu į Lenkiją,  kaina, gyvenant dviese dviviečiame/ dvivietis su pristatoma lova -   247 € asmeniui.

Į savaitgalio kelionės autobusu į Lenkiją kainą įskaičiuota: 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais, kelionė autobusu; kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas, kelionės organizavimo išlaidos, kelių mokesčiai, autobuso parkingai.

Kelionės autobusu į Lenkiją, papildomiems mokamiems objektams – 475 PLN  (apie 106 € asmeniui) + 4 € asmeniui už gido paslaugą Karalių rūmuose. Minėtą sumą sudaro:

Prūsų – jotvingių gyvenvietė;

Įėjimas į Vygrių vienuolyną;

Pirmos dienos pietūs;

Pirmos dienos vakarienė viešbutyje;

Įėjimas į Vilanovo rūmus + 2 gidų paslaugos;

Įėjimas į Karalių rūmus + 2 gidų paslaugos;

Antros dienos pietūs;

Pasikėlimas į aikštelę;

Plaukimas Augustavo kanalu;

Trečios dienos pietūs.

Į pažintinės kelionės autobusu į Lenkiją kainą neįskaičiuota:

Asmeninės išlaidos;

Kelionės draudimas;

Jei norėtumėte gyventi vienas (-a), priemoka už kambarį  - 60 €.

 

 

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

 

Pažintinės kelionės autobusu į Lenkiją Pastabos:

- Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

- Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), 2 dienų ir ilgesnės kelionės gali būti atšaukiamos 10 dienų prieš išvykimą. Turistui atšaukus užsakymą, likus mažiau kaip 28 kalendorinėms dienoms iki kelionės, avansas negrąžinamas.

- Išsikeisti pinigus galite Lietuvoje valiutos keitykloje, arba pasienyje važiuojant. Rekomenduojame išsikeisti Lietuvoje.

 

Pažintinės kelionės autobusu į Lenkiją maršrutą sudarė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę kelionę autobusu į Lenkiją tel.:, +37065556313, +37067727036 arba, el.paštas – [email protected], [email protected].

Išvykimas


04.20 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės).

05.00 val. iš Palangos (buvęs „pigu.lt“ atsiėmimo punktas – Klaipėdos g. 62a, Palanga)

05.20 val. iš Kretingos, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12, Kretinga

06.00 val. iš Plungės (prie Lidl parduotuvė, Tumo-Vaižganto g. 110).

06.50 val. Rietavo dvaras, Parko g. 10, Rietavas

Vykimas per Lietuvą, Lenkiją.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė