Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

birželio 10 – birželio 11
Kaina asmeniui 140€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

Šioje dviejų dienų kelionėje aplankysite garsųjį Salaspilio botanikos sodą. Plauksite senoviniu vikingų laivu. Su gidu pasiklausysite istorijų apie buvusią Koknesės pilį ir apžiūrėsite jos griuvėsius. Antrąją dieną aplankysite Rygos Motor muziejų. Dalyvausite ekskursijoje Bauskės pilyje. Pabaigoje vyksite į shitaki grybų ūkį, kur degustuosite sriubos, duonos ir sviesto su šiais grybais.


Išvykimas
2023 m. birželio 10 d. 07:00
Kaina asmeniui 140€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Kelionės metu stabtelsite papietauti Latvijoje. Jūsų laukia sriuba + vištienos šalykas (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pažintinės kelionės metu, lankysite Latvijos nacionalinį botanikos sodą, kuris yra sukaupęs vieną iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. Čia auginama daugiau kaip 14 000 skirtingų rūšių augalų, įskaitant daugiau kaip 5000 medžių rūšių. Botanikos sodo specialistas ekskursijos metu supažindins jus su Latvijos ir pasaulio augalų įvairove.

Kelionės metu turėsite unikalų pasiplaukiojimą vikingų laikų laivu. Plaukimo metu išgirsite įdomių istorijų iš laivo kapitono. Plauksite Dauguvos upe ir pamatysite nuostabius vaizdus iš laivo, kaip didingos pilies griuvėsius ir gražius gamtos vaizdus.

Taip pat turėsite ir pažintinę ekskursiją po Koknesės pilies griuvėsius. Vietinė gidė supažindins jus su šios pilies legendomis. Taip pat pasivaikščiosite po parką ir sužinosite įdomybių apie šį Latvijos miestelį.

(Laive vienu metu telpa iki 19 asmenų, tad kol viena grupė plauks laivu, kita grupė turės ekskursiją po parką ir pilies griuvėsius. Vėliau grupės apsikeis).

Vyksite link Rygos, pakeliui stabtelsite į savitarnos kavinukę pavalgyti vėlyvos vakarienės. Savitarnos kavinėje ką įsidėsite, už tą ir sumokėsite.

Nakvynė viešbutyje Rygos centre.

2 diena:

Po pusryčių viešbutyje. Aplankysite vieną įdomiausių Latvijos muziejų – motor muziejų, kuriame eksponuojami vakarietiški bei tarybiniai automobiliai, motociklai ir kitos mašinos. Muziejuje pamatysite seniausio pasaulyje patentuoto automobilio Benz Patent Motorwagen repliką; prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų; įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekciją; dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją. O muziejaus gidas, rusų kalba, papasakos labai įdomių istorijų, nutikimų. Muziejus įdomus visiems: ir vaikams, ir suaugusiems, ir vyrams, ir moterims.

Kelionės autobusu metu vyksime į vienintelę Latvijoje atstatytą Atgimimo epochos (renesanso) - Bauskės pilį. Pilies kompleksą sudaro: griuvėsiai, kurie yra atstatomi, atstatytas apžvalgos bokštas ir Kuržemės hercogo rezidencija. Pilis pirmąkart paminėta rašytiniuose šaltiniuose XV a. pirmoje pusėje. Apžiūrėsite svetainę ir prezentacijų salė, virtuvę ir holą, gyvenamąjį kambarį, rūsį, arklides ir sargo kambarį. Iš viso 28 erdvės. Pilies gidas rusų kalba papasakos įdomią pilies istoriją.

Pažintinės kelionės autobusu metu apsilankysite ūkyje „Trubenieki“, kuris yra didžiausias „Šitake“ grybų augintojas Latvijoje. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Šiuos grybus galima valgyti žalius (išbandžiau iki šiol gyva ir sveika).  Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir hemeoterapijos. Sužinosite grybų auginimo paslaptis, paragausite šviežių „Šitake“ grybų ir pasimėgausite nuostabia grybų sriuba su iš „Šitake“ grybų iškepta duona ir „Šitake“ grybų sviestu. Duonos ir sviesto galėsite įsigyti.

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu kaina –  140 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje)

Į pažintinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu; nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomai lankomiems objektams turėti:

Suaugusiems apie 62 € asmeniui, vaikams ir senjorams apie 53 € asmeniui (Pietūs pirmąją dieną, Salaspilio botanikos sodas ir gido paslauga rusų kalba, plaukimas laivu, ekskursija su vietine gide po Koknese, Motor muziejaus bilietai ir ekskursija rusų kalba, Bauskės pilies bilietai ir ekskursija rusų kalba, shitaki grybų degustacija).

Jeigu pageidausite gyventi vienas, priemoka už vienvietį kambarį - 30 € asmeniui;

Į kelionės kainą neįskaičiuota: vakarienė, papildomos asmeninės išlaidos, kelionės draudimas. 

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

 

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), 2 dienų ir ilgesnės kelionės gali būti atšaukiamos 10 dienų prieš išvykimą. Turistui atšaukus užsakymą, likus mažiau kaip 28 kalendorinėms dienoms iki kelionės, avansas negrąžinamas. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie savaitgalio pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

 

Išvykimas

7.00 val. iš Klaipėdos (nuo Akropolio iš Dubysos g. pusės)

7.20 val. Išvykimas iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai.

8.00 val. iš Plungės (LDL parduotuvė,  J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė).

8.30 val. iš Telšių (Baltic Petroleum degalinė prie Telšių, Šiaulių pl. 12, Telšiai).

9.20 val. iš Kuršėnų, (Cirkle degalinė, Gaudžių k. 9, prie Kuršėnų aplinkkelio, kelio Nr. 203 ).

9.50 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (Aušros takas 3, Šiauliai)

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 22.30 – 23.00 val.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Savaitgalio kelionė į Estiją aplankant Lachemos nacionalinį parką ir krioklį, Sagadi dvarą, Rakverės pilį 2d/1n

Iš Klaipėdos ir Kauno: Vokietijos Kalėdinės mugės aplankant Drezdeną ir Niurnbergą

Sutikite Naujuosius metus Talino širdyje - sidabro muziejus 2d./1n.