Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai

birželio 10 – birželio 11
Kaina asmeniui 140€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Kelionė į Latviją: Salaspilis – vikingų laivas – Motor muziejus – Bauskės pilis – shitaki grybai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje dviejų dienų kelionėje aplankysite garsųjį Salaspilio botanikos sodą. Plauksite senoviniu vikingų laivu. Su gidu pasiklausysite istorijų apie buvusią Koknesės pilį ir apžiūrėsite jos griuvėsius. Antrąją dieną aplankysite Rygos Motor muziejų. Dalyvausite ekskursijoje Bauskės pilyje. Pabaigoje vyksite į shitaki grybų ūkį, kur degustuosite sriubos, duonos ir sviesto su šiais grybais.


Išvykimas
2023 m. birželio 10 d. 07:00

Kelionės programa

 • 2023 m. birželio 10 d. (šeštadienis)

  Kelionės metu stabtelsite papietauti Latvijoje. Jūsų laukia sriuba + vištienos šašlykas (jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, praneškite, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

  Pažintinės kelionės metu, lankysite Latvijos nacionalinį botanikos sodą, kuris yra sukaupęs vieną iš turtingiausių gyvų augalų kolekcijų šiaurės rytų Europoje. Čia auginama daugiau kaip 14 000 skirtingų rūšių augalų, įskaitant daugiau kaip 5000 medžių rūšių. Botanikos sodo specialistas ekskursijos metu supažindins jus su Latvijos ir pasaulio augalų įvairove.

  Kelionės metu turėsite unikalų pasiplaukiojimą vikingų laikų laivu. Plaukimo metu išgirsite įdomių istorijų iš laivo kapitono. Plauksite Dauguvos upe ir pamatysite nuostabius vaizdus iš laivo, kaip didingos pilies griuvėsius ir gražius gamtos vaizdus.

  Taip pat turėsite ir pažintinę ekskursiją po Koknesės pilies griuvėsius. Vietinė gidė supažindins jus su šios pilies legendomis. Taip pat pasivaikščiosite po parką ir sužinosite įdomybių apie šį Latvijos miestelį.

  (Laive vienu metu telpa iki 19 asmenų, tad kol viena grupė plauks laivu, kita grupė turės ekskursiją po parką ir pilies griuvėsius. Vėliau grupės apsikeis).

  Vyksite link Rygos, pakeliui stabtelsite į savitarnos kavinukę pavalgyti vėlyvos vakarienės. Savitarnos kavinėje ką įsidėsite, už tą ir sumokėsite.

  Nakvynė viešbutyje Rygoje.

 • 2023 m. birželio 11 d. (sekmadienis)

  Po pusryčių viešbutyje aplankysite vieną įdomiausių Latvijos muziejų – motor muziejų, kuriame eksponuojami vakarietiški bei tarybiniai automobiliai, motociklai ir kitos mašinos. Muziejuje pamatysite seniausio pasaulyje patentuoto automobilio Benz Patent Motorwagen repliką; prabangių tarybinės vadovybės automobilių arba Kremliaus kolekciją, kuriai kol kas nėra analogų; įspūdingą specialios, krovininės ir karinės technikos kolekciją; dėmesio vertą lenktyninių ir rekordinių automobilių kolekciją. O muziejaus gidas, rusų kalba, papasakos labai įdomių istorijų, nutikimų. Muziejus įdomus visiems: ir vaikams, ir suaugusiems, ir vyrams, ir moterims.

  Kelionės autobusu metu vyksime į vienintelę Latvijoje atstatytą Atgimimo epochos (renesanso) - Bauskės pilį. Pilies kompleksą sudaro: griuvėsiai, kurie yra atstatomi, atstatytas apžvalgos bokštas ir Kuržemės hercogo rezidencija. Pilis pirmąkart paminėta rašytiniuose šaltiniuose XV a. pirmoje pusėje. Apžiūrėsite svetainę ir prezentacijų salė, virtuvę ir holą, gyvenamąjį kambarį, rūsį, arklides ir sargo kambarį. Iš viso 28 erdvės. Pilies gidas rusų kalba papasakos įdomią pilies istoriją.

  Pažintinės kelionės autobusu metu apsilankysite ūkyje „Trubenieki“, kuris yra didžiausias „Šitake“ grybų augintojas Latvijoje. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Šiuos grybus galima valgyti žalius (išbandžiau iki šiol gyva ir sveika).  Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir hemeoterapijos. Sužinosite grybų auginimo paslaptis, paragausite šviežių „Šitake“ grybų ir pasimėgausite nuostabia grybų sriuba su iš „Šitake“ grybų iškepta duona ir „Šitake“ grybų sviestu. Duonos ir sviesto galėsite įsigyti.

  Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 22.30 – 23.00 val.

Į kainą įskaičiuota


 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais
 • Kelionė autobusu
 • Kelionės vadovo-gido paslaugos
 • Kelionės programos kūrimas ir derinimas

Į kainą neįskaičiuota


 • Asmeninės išlaidos
 • Kelionės draudimas
 • Vakarienė
 • Jeigu pageidausite gyventi vienas, priemoka už vienvietį kambarį - 30 € asmeniui
 • Papildomai lankomiems objektams: suaugusiems apie 62 €, vaikams ir senjorams apie 53 €

Papildoma informacija


Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu kaina –  140 € asmeniui (gyvenant dviese dviviečiame kambaryje)

Papildomai lankomiems objektams turėti:

Suaugusiems apie 62 € asmeniui, vaikams ir senjorams apie 53 € asmeniui (Pietūs pirmąją dieną, Salaspilio botanikos sodas ir gido paslauga rusų kalba, plaukimas laivu, ekskursija su vietine gide po Koknese, Motor muziejaus bilietai ir ekskursija rusų kalba, Bauskės pilies bilietai ir ekskursija rusų kalba, shitaki grybų degustacija).

Jeigu pageidausite gyventi vienas, priemoka už vienvietį kambarį - 30 € asmeniui;

 

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

 

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), 2 dienų ir ilgesnės kelionės gali būti atšaukiamos 10 dienų prieš išvykimą. Turistui atšaukus užsakymą, likus mažiau kaip 28 kalendorinėms dienoms iki kelionės, avansas negrąžinamas. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

Bauskės pilies nuotraukos autorius - Sandris Kuzmickis.

* Paskaičiuoti ir įsigyti kelionės draudimą galite čia: kelionių draudimas.

Savaitgalio pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie savaitgalio pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

 

Išvykimas


 • 7.00 val. iš Klaipėdos (nuo Akropolio iš Dubysos g. pusės)
 • 7.20 val. Išvykimas iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai.
 • 8.00 val. iš Plungės (LDL parduotuvė,  J. Tumo-Vaižganto g. 110, Plungė).
 • 8.30 val. iš Telšių (Baltic Petroleum degalinė prie Telšių, Šiaulių pl. 12, Telšiai).
 • 9.20 val. iš Kuršėnų, (Cirkle degalinė, Gaudžių k. 9, prie Kuršėnų aplinkkelio, kelio Nr. 203 ).
 • 9.50 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (Aušros takas 3, Šiauliai)

 

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Kirgizija - dangiškų kalnų šalis (9d/8n.)

Vienos dienos kelionė kolektyvui autobusu: K. Sakalausko senienų muziejus – Čičinsko kepsnys - šmaikšti ekskursija Joniškėlyje – alaus degustacija

Kvalifikacijos tobulinimo programa Kūno kalba (gestai, manieros) – ekskursija Kaune

Kelionė lėktuvu į Armėniją 5d/4n

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: dvaro svirnas - pietūs - ekskursija Žemaitijos sostinėje

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Nuotaikinga pažintinė verslo kelionė kolektyvams: Jaunpils pilis - Viduramžių laikų pietūs - Rygos senamiestis