Karinis pažintinis turas: slapta kratų įranga, ginklų istorija, karinė ekskursija, ekspozicija

gegužės 8
Kaina asmeniui 32€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Karinis pažintinis turas: slapta kratų įranga, ginklų istorija, karinė ekskursija, ekspozicija

Šios karinės- pažintinės kelionės autobusu metu gilinsimės į karo temą. Lankysime tokius objektus kur susipažinsime su slapta sekimo, pokalbių kodavimo, nuotolinio pasiklausymo įranga, karinės technikos ekspoziciją, kur pamatysime įvairias karo mašinas, dalyvausime ekskursijoje “Karinis Kaunas”, taip pat lankysime karo muziejų – vieną pirmųjų Lietuvos muziejų.


Išvykimas
2021 m. gegužės 8 d. 07:00
Kaina asmeniui 32€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Pirma, šiame pažintiniame kariniame dienos ture, aplankysime karinės technikos ekspoziciją. Ši ekspozicija atspindį laikotarpį nuo 1990 iki šių dienų. Ekspozicijoje pamatysite haubicą M-50 (M-101) – artilerijos pabūklą, skirtą šaudyti aukšta trajektorija, švedų gamybos 90 mm prieštankinius pabūklus PV1110, skirtus tankams ir šarvuotajai technikai naikinti. Taip pat minosvaidžius ,,Ehrhardt“, pagamintus Vokietijoje. 1919 metais per Nepriklausomybės kovas Lietuvos kariai juos atėmė iš bermontininkų prie Radviliškio. Visureigį „Land Rover M109″, pagamintą Didžiojoje Britanijoje, kurį Lietuvos karinės pajėgos naudojo misijos Irake metu.

Pietūs: sriuba + karštas mėsos patiekalas. Pageidaujantys vegetariško patiekalo būtina nurodyti registruojantis. (Jeigu pietų atsisakote registruojantis prašome tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Vėliau su karo istorijos žinovu leisimės į ekskursiją “Karinis Kaunas”. Kaunas – buvęs miestas tvirtovė. Nuo pat Kauno įkūrimo čia skambėjo kardai ir žvangėjo kalavijai. Senovės karus mena ir išlikę gynybiniai įtvirtinimai – Kauno fortai, kelis kartus sugriauta ir vėl atstatyta senoji Kauno pilis. Sužinosime šlovingą Lietuvos kariuomenės praeitį. Sužinosime, kaip buvo kuriama Lietuvos kariuomenė. Kas buvo pirmieji už Tėvynės laisvę kovoję ir žuvę didvyriai. Apsilankysime prie nežinomo kareivio kapo, kur dega amžinoji ugnis.

Toliau šioje pažintinėje karinėje dienos kelionėje autobusu vyksime į karo muziejų. Tai vienas seniausių Lietuvos muziejų. 1921 m. gen. ltn. Vlado Nagevičiaus iniciatyva Nepriklausomybės aikštėje esančiame sename mediniame carinės Rusijos kariuomenės 3-iojo Dono pėstininkų pulko manieže buvo įrengta Lietuvos nepriklausomybės kovas vaizduojanti pirmoji Karo muziejaus ekspozicija. Muziejus lankytojams buvo atidarytas 1921 m. vasario 16 d., švenčiant trejų metų Lietuvos nepriklausomybės sukaktį. Muziejuje veikia daug ekspozicijų supažindinančių su ginklų istorija Lietuvoje ir pasaulyje, naujųjų laikų karyba, antisovietinis ir antinacinis pasipriešinimas Lietuvoje, sukilimai, pirmasis pasaulinis karas.

Pažintinio karinio turo pabaigoje aplankysime privačią unikalią kolekcija, kurioje paviešinta slapta sekimo įranga ir prietaisai, naudoti NKVD, KGB ir milicijos spec. tarnybose. Iki šiol apie KGB naudotą sekimo techniką galėjome tik paskaityti knygose arba pamatyti kino filmuose apie Džeimsą Bondą. Muziejuje pamatysite slapto įsilaužimo ir slaptų kratų įrangą, KGB telefonus ir telefonų klausymosi bei pokalbių kodavimo įrangą, nešiojamų slapto radijo ryšio priemonių, radijo siųstuvų ir imtuvų, ryšio blokatorių, pelengatorių, nuotolinio pasiklausymo įrangos, pasiklausymo „blakių“ ir jų aptikimo prietaisų. Išgirsite istoriją apie unikalų slaptą metalo detektorių, skirtą aptikti pasiklausymo įrangą ar ginklą priėjus prie žmogaus ir jį apkabinus. Susipažinsite su izotopais pažymetų dokumentų, pinigų, žmonių, gyvūnų aptikimo įrangomis ir prietaisais. Pristatysime išorinio stebėjimo, naktinio matymo prietaisus, slaptus diktafonus ir magnetofonus, slapto fotografavimo minifotoaparatus, užmaskuotas slaptas video filmavimo kameras. Sužinosite, kokia slapta skanavimo, fotografavimo ir filmavimo technika buvo naudojama dokumentams kopijuoti paslapčia patekus į patalpą. Muziejuje eksponuojamas mikro objektų aptikimo ultravioletiniais ir infraraudonaisiais spinduliais prietaisas bei daugybė kitos intriguojančios ir nematytos technikos. 

Pažintinės - karinės kelionės autobusu kaina – 32 € asmeniui.

Į pažintinės - karinės kelionės autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams pažintinėje kelionėje autobusu (neprivalu į visus objektus eiti, valgyti pietus tik registruojantis būtina apie tai reikia pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka):

  • Bunkeris – 8-10 € suaugusiam ir senjorui, 6-8 € vaikams;
  • Karinės technikos ekspozicija ir ekskursija – 4 € suaugusiam asmeniui, 2 € vaikams ir moksleiviams; senjorams - nemokamai;
  • Karo muziejus ir gido paslauga – 5 € suaugusiam asmeniui, 3 € vaikams ir moksleiviams, senjorams - 1 €;
  • Pietūs  – 10 € asmeniui;
  • Ekskursija “Karinis Kaunas” – apie 3 € asmeniui;

Pastaba. Pažintinės – karinės kelionės ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Pažintinės karinės vienos dienos kelionės autobusu maršrutą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą  naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę - karinę kelionę autobusu tel. 8677 27036, 865556313, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Išvykimas

Karinės- pažintinės dienos kelionės išvykimo laikai gali keistis

7.00 val.  išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės pusės.

7.20 val. iš Gargždų,  Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų).

7.50 val. iš degalinės Trevena, prie kelio į Rietavą-Kvėdarną. Autostrados 57 kilometras.

8.20 val.  sustojimas Kryžkalnyje, degalinėje Orlen.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Vilnių: Plaukimas laivu-Užupio Respublika – Rasų kapinių istorijos

Nuotaikinga dienos kelionė autobusu iš Klaipėdos po Kupiškio kraštą

Gamtinė dienos kelionė po Žemaitijos piliakalnius ir kūlgrindą (MAX 18 keliautojų)

Pažintinė - degustacinė ekskursija „Prūsijos Karalių takais” su Memelietiškais pietumis

Pažintinė kelionė autobusu Panemunės (Rojaus) keliu su grafiene Rozalija ir Sofijos virtukais

Pažintinė dienos kelionė autobusu po Kaišiadorių rajoną

Savaitgalio kelionė autobusu: Pažintis su Ignalinos kraštu

Pažintinis - Karinis turas iš Klaipėdos: Pogrindžio spaustuvė – Raketinė bazė – slapti kariniai objektai

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Pavirvytės dvaras

Nuotaikinga pramoginė kelionė autobusu: Lopaičių piliakalnis – Cepelinų edukacija su žaidimais – Šviesos skulptūros Pakruojo dvare

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Vienos dienos pažintinė kelionė po Kauno fortus

Dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Plaukimas baidarėmis - Partizanų žeminė - Žygis su gidu

Vienos dienos kelionė: Panevėžio rajono perlai + levandų ūkis

Pažintinė dienos kelionė iš Klaipėdos: Vilkaviškio krašto įdomybės

PAŽINČIŲ kelionė: žygis – Alaus degustacija – “Nuodėmių miestas” – Karinis bunkeris su žaidimu – Europos parkas

Naktinė ekskursija su žibintais - Bandelės su lašinukais – Išskirtinė bažnyčia - Aštuonračio muziejus

Pažintinė kelionė autobusu: Hortenzijų žiedai – dvarai -vienuolynas

Savaitgalio kelionė po Dzūkiją su stabtelėjimu Suvalkijoje

Gamtinė - pažintinė kelionė : T.Ivanausko muziejus ir sodyba – Naktinėjimas su švytinčiais organizmais

...