Karaliaučiaus kraštas Kaliningradas (Karaliaučius)- Jantarnaja (Palmininkai) gintaro kasyklos- Svetlogorskas (Raušenas)

rugsėjo 19 – rugsėjo 20
Kaina asmeniui 89€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Karaliaučiaus kraštas Kaliningradas (Karaliaučius)- Jantarnaja (Palmininkai) gintaro kasyklos- Svetlogorskas (Raušenas)
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Keliausite į Kaliningradą.


Išvykimas
2020 m. rugsėjo 19 d. 06:00

Kelionės programa

2020 m. rugsėjo 19 d. (šeštadienis)

Išvykimas, išvykimo laikas gali keistis !!!

6.00 val. Klaipėdoje, Akropolis, iš Dubysos gatvės (būti 10 minučių anksčiau iki išvykimo).  

 Atvykę į Nidos pasienio postą sutvarkysime formalumus ir pažintį su Kaliningrado apskritimi pradėsime lankydami įdomų gamtos reiškinį – šokantį mišką, pasižymintį neįprastai susirangiusiomis ir išsiraičiusiomis pušimis. Tikroji medžių išsiraitymo priežastis nežinoma, tačiau mokslininkai spėja, kad tai gali būti stipraus vėjo gairinimo pasekmė. Apie šį mišką yra išlikęs padavimas: „Kadaise vietiniai gyventojai nenorėję į neriją įsileisti atvykėlių ir uoliai saugoję pakrantę. Tačiau kartą atplaukė valtimi mergina, kuri nieko su savimi neturėjo, tik arfą. Vietiniai gyventojai įsileido merginą, kuri buvo neapsakomo grožio ir puikiai grojo arfa. Jai grojant, arfos garsai privertė šokti net medžius, o merginai baigus groti, pušys taip ir liko stovėti šokio judesyje. Sakoma, kad pučiant stipriam vėjui, šokančių pušų šakose pasigirsta arfos melodija.“

Pasigrožėję šiuo gamtos reiškiniu vyskime į Kaliningradą.

Mūsų lauks ekskursija su vietine gide(-u), kuri padės pažinti Karaliaučiaus (dabar Kaliningradas) istoriją, šių dienų aktualijas. Ekskursija vyks rusų kalba. Karaliaučiaus vietoje iki XIII a. buvo sembų gyvenvietė, kurią 1255 m. kryžiuočių ordinas sugriovė ir pradėjo statyti pilį. Piliai suteikė Kionigsbergo pavadinimą („Karalių kalva“). Ši pilis taip pavadinta ne veltui – šioje vietoje buvo įšventinami karaliai. Vėliau aplink Karaliaučiaus pilį ėmė kurtis pirmoji šiose apylinkėse gyvenvietė. Oficialiai miestas Kaliningradu imtas vadinti nuo 1946 m. Lietuviams bene svarbiausia istorinė žinia apie šį miestą tai, kad čia 1547 m. atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Miesto istorija buvusi tikrai labai nerami. Ilgus metus tai buvo miestas tvirtovė, su galinga įtvirtinimų sistema. Aplankysime ryškiausią miesto simbolį - Karaliaučiaus katedrą. Kadangi ją iš beveik visų pusių supa vanduo, atrodo, kad pati katedra tarsi plaukia. Ji pastatyta XIV amžiuje, joje palaidotas garsus filosofas I. Kantas. Pamatysime ir gražiuosius Branderburgo vartus. Jie pastatyti XVII amžiuje. Vartų stilius – neogotikinis. XVII amžiuje buvo pastatyti 6-eri tokie vartai, tačiau šie išliko vieninteliai.

Kaliningradas yra Rusijos dalis. Tačiau tuo pačiu jis arčiau vakarų. Nors  jame vis dar yra nemažai sovietinių daugiabučių, aikštės ir gatvės vis dar vadinamos komunizmo pradininkių vardais, tačiau tuo pačiu miestas po truputį modernėja ir vis labiau atsiplėšia nuo Rusijos.

Po ekskursijos vyskime į viešbutį. Įsikūrę viešbutyje, kiekvienas turės laisvo laiko.

Nakvynė viešbutyje

2020 m. rugsėjo 20 d. (sekmadienis)

Papusryčiavę vyksime į Jantarnaja garsųjį gintaro išteliais, kur sudaro apie 95 % pasaulinių gintaro išteklių. Pagal galimybę aplankysime gintaro karjerus. Palmininkų istorija rašytiniuose šaltiniuose pradėta rašyti nuo 1234 metų, apie tai kaip viena pirmųjų vietovių, kurias Sembos pusiasalyje užėmė Vokiečių ordinas1389 m. ši vietovė pavadinta Palvininkais (nuo prūsų kalbos žodžio palvė – žemuma), nuo 1525 m. vadinamas Palmininkais. Per Trisdešimties metų karą gyvenvietę užkariavo švedai, per Septynmetį karą 17581762 m. buvo užėmusi Rusijos imperijos kariuomenė. Nuo 1827 m. apylinkėse pramoniniu būdu kasamas gintaras.  XX a. pradžioje Palmininkai tapo kurortu, kviečiančiu šeimas pailsėti prie jūros, bei prie labai švarių tvenkinių.

Vėliau vyksime į Raušeną (dab.Svetlogorską).  1900 metais nutiestas geležinkelis iš Karaliaučiaus iki Raušeno dvaro. 1906 metais jis pratęstas iki kopos, o tai paskatino turizmą. Netrukus Raušene buvo pastatytas hipodromas, o 1908 metais įrengtas jūros tiltas poilsiautojams pasivaikščioti. Prie jo vedė keli serpantinai. 1912 metais pastatytas keltuvas, palengvinęs poilsiautojams kelią ant 40 metrų aukščio jūros kranto. Šioje vietovėje mėgę poilsiauti operos „Vindzoro šmaikštuolės“ autorius Otas Nikolajis, Vilhelmas fon Humboltas, Tomas Manas.  Pirmojo pasaulinio karo metais Raušenas tapo kariuomenės gydykla. Pasibaigus karui, pastatyta elektros stotis ir įrengta kanalizacija. Apie kurorto reikšmę daug pasako ir toks faktas, kad ant jūros kranto buvo įrengta 3000 uždaromų individualių persirengimo kabinų, veikė 20 viešbučių, pensionatų su restoranais ir kavinėmis.  1945 metais miestas užimtas be mūšio, todėl nenukentėjo. Nepraėjus nė metams, TSRS Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsaku miestas pervadintas Svetlogorsku. Susipažinsime su kurortu, pasivaikščiosime.

Laisvas laikas.

Kelionė link namų.

Grįždami stabtelsime prie Didžios kopos, pavadintos legendinio kopų inspektoriaus Vilhelmo Franso Efa vardu. Efos kopa išsitiesusi 4.5 kilometrus palei Kuršių marias ir susijungia su mūsų lietuvškąją kopa, vadinamą Sklandytojų kopa. Iki XVIII amžiaus Efos kopą gausiai buvo apaugusi medžiais, kurių šaknys sulaikydavo smėlį. Kaip rašo Rusijos istoriniuose šaltiniuose dėl nežinomų priežaščių miškas buvo iškirstas. Laisvai lakstantis smėlis, padedamas vėjo užpustė kaimus, kas sąlygojo žmonių persikėlimą į kitas vietas. Kai dabartinė Efos kopos pustymas pradėjo kelti grėsmę žuvininkystės pramonei ir laivybai, žmonės pradėjo ieškoti kaip išspręsti problemą. 1768metais Europoje buvo paskalbtas konkursas smėlio pustymo problemai spręsti. Tinkamiausią idėja apsodinti kopą medžiais pateikė profesorius Ticusas ( Тициус). Jo idėją įgyvendino inspektorius Efas.

Kelionės kaina   - 89  € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: viešbutis su pusryčiais, kelionė patogiu autobusu; kelionės vadovo paslaugos, vietinio gido rusų kalba Kaliningrade paslauga, Lietuvos ekologiniai mokesčiai, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomos išlaidos – apie 40-42 € asmeniui.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu 3-5 € (priklausomai nuo amžiaus, PRIVALOMAS, draudimu pasirūpiname)

Asmeninės išlaidos.

RUBLIUS PRAŠOME IŠSIKEISTI KAIPĖDOJE – taip sutaupysime laiko ir daugiau galėsime pamatyti Kaliningrade. Rublio (RUB) kursas 1 € apie 70 RUB.

VYKSTANT Į KALININGRADĄ.

Leidimą galite užsakyti nemokamai šiuo adresu savarankiškai : 

http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html

ATSIPRAŠOME Vizų pildymo klausimais nekonsultuojame, galime ją užpildyti už Jus elektroninės vizos (leidimo) sutvarkymas –  5 Eur (asmeniui).  Gauti leidimą į Kaliningrado sritį reikalingas pasas galiojantis bent 6 mėn. po kelionės pabaigos ir skaitmeninė nuotrauka.

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas ir PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja);

Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako.
Registracija ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienos iki kelionės pradžios.
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Kelionės maršrutą parengė kelionių agentūra UAB Ingrida tours,

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313, 867727036, Facebook – Ingrida tours, el.paštas – [email protected]

PASTABA. Kelionės metu su savimi turėkite PASĄ, galiojantį bent 6 mėn. po kelionės pabaigos.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Ogrodzieniec pilis - Tatrų kalnai - Zakopanė – Kelcai

GURMANIŠKOJI SLOVĖNIJA. Pažintinė kelionė į Liublijaną – Bledą – Postoiną urvus – alyvuogių ūkį 4d./3n.

Pažintinė kelionė po Platelių kraštą: Bičių ūkis su degustacija – energetinių labirintų parkas – žemaitiški patiekalai – plaukimas katamaranu

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Hortenzijos, dvarai ir vienuolynas

Vienos dienos kolektyvinė kelionė autobusu: sūrio degustacija – ekskursija – Žemaitiški patiekalai

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su sūrio degustacija

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Energylandia – Ojcovo parkas - Pieskowa skala pilis – Koperniko muziejus