Iš Vilniaus: Degustacinė kelionė: sūriai – česnakų gaminiai – shitaki grybai

gegužės 16
Kaina asmeniui 35€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Iš Vilniaus: Degustacinė kelionė: sūriai – česnakų gaminiai – shitaki grybai
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Išvykimas
2020 m. gegužės 16 d. 08:00

Kelionės programa

Grybai auginami ant alksnio, juodalksnio ir ąžuolo trumpų rastų. Grybai, jų ekstraktai naudojami gydant vėžį, sakoma, kad mažina cholesterolio kiekį, didina lytinę galią, prailgina gyvenimą, gerina kraujotaką. Degustuosite šitaki grybų sriubos, šhitaki grybų sviesto ir duonos su šitaki grybais.

Ragausime 9 rūšių sūrį, Latvijoje vertinamą kaip vieną iš geriausiųjų. Taip pat česnakų gaminius, kurie nustebins net visko ragavusius. Ar galėjote pagalvoti, kad šis produktas ne tik naudojamas maistui bet ir arbatai? Uogienėms ar net ledinukams gaminti?

Išvykimo laikai gali keistis

8.00 val. išvykimas iš Vilniaus nuo „Forum Palace“ automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr. 26, prie upės).

9.20 val. Kaunas, nuo Kauno pilies (Pilies g. 17, Kaunas).

Vyksime į Jelgavos krašte įsikūrusį Malkalnų šeimos ūkį, kuriame ragausime 9 rūšių sūrius (su ožragėmis, petražolėmis, česnakais, svogūnais, .....), keptą naminę duoną, gurkšnosime arbatą. Sodybos šeimininkė pavaišins marinuotu sūriu gavusiu pripažinimą didžiausioje Baltijos šalyse maisto parodoje "Riga Food 2014", 1 vietą nominaciją "Tautos skonis". Malkalnų ūkio  pristatymas vyks lietuvių kalba.

Vėliau vyksime pas česnakų karalienę. Rašoma, kad česnakai užima garbingą vietą beveik visose pasaulio virtuvėse. Maža to, šis produktas pasižymi neįtikėtinai stipriu aromatu ir yra itin galinga priemonė gydant paplitusius negalavimus ir ligas. Nuo senų laikų česnakas buvo žinomas kaip vaistinis augalas. Jis minimas Biblijoje, indų šventraščiuose, senovės romėnų medicinos literatūroje. Šioje kelionėje vyksime į Ozolniekų kraštą, kur šeimininkė papasakos apie tai, kaip gimė idėja ruoštu iš česnakų gardžius patiekalus. Degustacijos metu paragausite  česnakų arbatos, česnakų sriubos, uogienės su česnaku, česnakinės duonelės ir net česnakų ledinukų bei dar keletą įdomių produktų. Viską šeimininkė užaugina pati.

Apsilankysime ūkyje „Trubenieki“, kuris yra didžiausias „Šitake“ grybų augintojas Latvijoje. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Šiuos grybus galima valgyti žalius (išbandžiau iki šiol gyva ir sveika).  Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir hemeoterapijos. Sužinosime grybų auginimo paslaptis, paragausime šviežių „Šitake“ grybų ir pasimėgausime nuostabia grybų sriuba su iš „Šitake“ grybų iškepta duona ir „Šitake“ grybų sviestu (labai skanu, aišku dėl skonio kiekvienam savaip).

Kelionės kaina –   35 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

  • Sūrio degustacija – 7 € asmeniui
  • Grybų degustacija – 5 € asmeniui
  • Česnakų gaminių degustacija - 5 € asmeniui

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė: UAB Ingrida tours.

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 8677 27036, 865556313 Facebook – Ingrida tours, el.paštas –  [email protected] arba [email protected].

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: etnografinė sodyba – piliakalniai – teatralizuota programa dvare – vynas

Vienos dienos alaus turas + šmaikšti ekskursija Joniškėlyje

Alaus degustacija – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: pažintis su pagrindiniais žmogaus pojūčiais

Vienos dienos kelionė iš Klaipėdos: Asmenybių kelias palei Nemuną

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ugdymas ir pažintis su Vilniumi

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: STEAM ir pažintis su Kaunu

Vienos dienos kelionė autobusu: Muziejus - mineralinis šaltinis - Kardinolo tėviškė

Arbatgėris su vyniotiniu - Malūnas – Žibintų festivalis “Stebuklų šalyje”