Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu – Asmenybių kelias palei Nemuną

rugpjūčio 28
Kaina asmeniui 39€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos pažintinė kelionė autobusu – Asmenybių kelias palei Nemuną

Tai vienos dienos pažintinė kelionė iš Vilniaus ir Kauno, skirta geriau pažinti asmenybes, gyvenusias palei Nemuną, jų gyvenimo aplinką, pajusti, kaip jų asmeniniai išgyvenimai atsispindi kūriniuose.  Apžiūrėsite  A.ir J.Juškų muziejų, skulptoriaus V.Grybo darbus, kurie niekur nebuvo eksponuojami. Aplankysite  XIX a. atstatytą Mažosios Lietuvos spaustuvę, ragausite Lietuvninkų valgių.


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 28 d. 06:30
Kaina asmeniui 39€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

Vienos dienos pažintinę kelionę autobusu pradėsime nuo ekskursijos unikaliame ir labai vertingame Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje su labai maloniu ir šiltu muziejaus įkūrėju arba jo žmona. Muziejus įsikūręs name, kuris skaičiuoja daugiau nei 300 metų – tai seniausias išlikęs pastatas Vilkijoje.  Jame sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa: daugiau nei 70 000 senųjų lietuviškų žodžių žodyną, 7 000 dainų dainyną, apie 2 000 melodijų rinkinį, Vydūno ranka rašytus laiškus.

Pažintinę kelionę autobusu tęsime Vinco Grybo memorialinį muziejuje.  Muziejaus gidė papasakos skulptoriaus gyvenimo ir kūrybos istoriją. Aplankysime namą, kuriame gyveno Vincas Grybas su šeima, čia priimdavo svečius. Yra išlikęs autentiškas autoriaus projektuotas  valgomojo stalas, liaudies skulptūros rinkinys.  Buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse  apžiūrėsime V.Grybo didžiausias monumentalias skulptūras, įamžinusias  Lietuvos istorinius bei kultūrinius veikėjus, susipažinsime su skulptoriaus sukurtais paminklų projektais, darbo įrankiais ir rūbais.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu vyksime į Martyno Jankaus muziejų, įkurtą buvusioje Mažosios Lietuvos spaustuvėje, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tilžės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Muziejuje susipažinsime su Martyno Jankaus gyvenimu ir veikla, Mažosios Lietuvos knygos istorija, spaustuvininkais, kultūros ir politikos veikėjais. Autentiški spaustuvininkų darbo įrankiai, raidžių kasa ir „literos“, iš kurių galima surinkti tekstą, veikianti rotorinė iškiliosios spaudos mašina sudomins kiekvieną. Šalia muziejaus įkurtas Mažosios Lietuvos paveikslų sodas – galerija po atviru dangumi. Per daugiau kaip dešimtmetį Mažosios Lietuvos kultūros ir istorijos kūrybines interpretacijas čia paliko apie pusšimtis Lietuvos ir užsienio dailininkų.

Grįžtant link namų autobusu keliausime ragauti tradicinio lietuvininkų maisto, sužinosite apie jo gaminimo ypatumus, skirtumus ir panašumus su žemaičių ir lietuvių patiekalais bei sočiai pavalgysite.  Valgysite: šiupinį (su mėsa)+kafija+štrudelis.     (Jeigu pietų atsisakote arba pageidaujate vegetariško patiekalo registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pilni įspūdžių  autobusu keliausime namo.

Vienos dienos pažintinės keliones autobusu kaina –  39 € asmeniui.

Į vienos dienos pažintinės keliones autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • A.ir J.Juškų muziejus bei muziejaus gidas – 2,00 € asmeniui, senjorui – 1,5  € asmeniui
  • M. Jankaus muziejus su gidu po muziejų ir paveikslų sodą 2,50
  • Lietuvninkų valgiai – 8 € asmeniui.
  • Vinco Grybo muziejus bei muziejaus gido paslauga– 3 € suaugusiam asmeniui, 2 € moksleiviams, studentams  ir senjorams.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės-edukacinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienois pažintinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

Vienos dienos pažintinės kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

06.30 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

08.00 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Dviračių turas Klaipėdoje: Anikės aikštė - Bachmano dvaras - Memel Nord bunkeris

Savaitgalio pažintinė kelionė autobusu iš Vilniaus ir Kauno po Žemaitiją: akmenų muziejus - Apuolės piliakalnis ir kt.

Pažintinė-degustacinė kelionė iš Vilniaus į Biržus

Vienos dienos pažintinė-teatralizuota kelionė autobusu Panemunės (Rojaus) keliu iš Vilniaus ir Kauno

Pažintinė-degustacinė kelionė autobusu iš Vilniaus, Kauno į Zanavykų kraštą

Marso kanjonai: Menčių klinčių karjeras - Šaltiškių molio karjeras - Papilės apžvalgos bokštas - Viekšnių vaistinės muziejus

Pažintinė vienos dienos kelionė po Kurtuvėnus ir Kelmę

VIENOS DIENOS PAŽINTINĖ-GAMTINĖ KELIONĖ IŠ KAUNO IR VILNIAUS: ŽAVINGOJI KURŠIŲ NERIJA

Gamtinė savaitgalio kelionė: kalnai ir piliakalniai – Naktinis žygis – Nakvynė palapinėse – ėjimas Kūlgrinda