Latvija: Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Preili porcelianinių lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose 2d./1n.

spalio 7 – spalio 8
Kaina asmeniui 146€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Latvija: Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Preili porcelianinių lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose 2d./1n.
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu į Latviją susipažinsite su Latgalos kraštu. Pirmiausia sustosite Agluonoje, kur apsilankysite unikaliame duonos muziejuje, kur Jus pasitiks muziejaus šeimininkė, kuri pristatys duonos kepimo ypatumus, įvairius žaidimus bei tradicinius latgališkus pietus. Pažintį su Agluona pratęsite pažintinėje ekskursijoje po miestą. Antrąją kelionės dieną vyksite į Preilių miestelį, susipažinsite su miestu ir aplankysite unikalių porcelianinių lėlių muziejų, kur atsidursite it mažoje karalystėje, apsuptoje pilių ir įvairių žinomų personažų ir asmenybių.


Išvykimas
2023 m. spalio 7 d. 04:00

Kelionės programa

 • 2023 m. spalio 7 d. (šeštadienis):

  Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu pirmoji sustojimo stotelė – Agluona. Apsilankysite Agluonos duonos muziejuje. Čia Jus pasitiks muziejaus šeimininkė vilkinti latgaliečių liaudies drabužius. Muziejuje surinkta įdomi su grūdų perdirbimu ir duonos kepimu susijusių eksponatų kolekcija, galėsite patys pasukti girnas, palaikyti grūdų sėtuvę. Sužinosite, kaip atpažinti rugių grūdus, išgirsite įdomius pasakojimus apie senovinius latgaliečių valgius, mėsinę duoną, grucę. Paragausite tradicinius latgalietiškus patiekalus - naminę žirnių sriubą, patiektos naminiu stiliumi iš didelio bendro dubenėlio. Toliau jus pavaišins bulvėmis su maltos mėsos padažu. su kopūstų salotomis, marinuotais agurkėliais, varške, grietine ir kitais latviškais garnyrais.

  Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu pažintį su Agluonos kraštu gilinsite ekskursijoje po Agluonos miestą. Šis mažas miestelis turi stiprų ryšį su Lietuva - iki XIX a. pradžios Agluonos apylinkėse buvo lietuviškai kalbančių kaimų, iki šių dienų išliko keletas lietuvių kilmės vietovardžių, Rusijos valdymo metais Agluonoje apsigyvendavo ir daugelis lietuvių kunigų, grįžusių iš tremties be teisės gyventi Lietuvoje, taip pat yra spėjama, kad Agluonoje tikriausiai buvo nužudytas Lietuvos karalius Mindaugas. 2015 m. čia buvo atidengtas Mindaugo su latgalių kilmės žmona Morta ir jų vaikais paminklas. Ekskursijos metu aplankysite ir Agluonos baziliką. Originaliai bažnyčia buvo pastatyta 1699 m., jai sudegus 1768–1780 m. pastatyta mūrinė barokinė Agluonos bazilika su dviem 60 m. aukščio bokštais. Bazilika laikoma viena svarbiausių Latvijos katalikų dvasinių centrų ir pasaulinio masto šventovių, kurioje kasmet apsilanko šimtai tūkstančių piligrimų iš visos Rytų Europos. Ekskursijos metu stabtelėsite prie medinių skulptūrų komplekso, įsikūrusio ant Eglės ežero kranto - Kristaus Karaliaus kalno. Čia yra daugiau nei 500 skulptūrų pagal Biblijos siužetus, medinė bažnyčia, Rojaus sodas, Nojaus arka. Skulptūrų parką supa dekoratyvinių augalų sodas, kuriame yra 650 augalų ir 120 vaismedžių, bei net  du 17 m. ilgio tiltai, nutiesti per vandens tvenkinius.

  Toliau pažintinę savaitgalio kelionę autobusu į Latviją pratęsite Rezeknėje, dažnai vadinamoje Latgalos širdimi. Čia vietinis gidas Jus supažindins su  svarbiausiais miesto kultūriniais objektais – pamatysite garsiąją Latgalos ambasadą, unikalų Žeimulio kultūros centro pastatą, miesto simboliu laikomus senosios miesto pilies griuvėsius, statytos dar 1285 m. Miesto centre taip pat stūkso dvi bažnyčios – Rėzeknės katalikų bažnyčia ir stačiatikių bažnyčia, bei žalioji sinagoga, apie kurias plačiau papasakos miesto gidė (rusų kalba).

  Vėlyva vakarienė ir navynė viešbutyje.

 • 2023 m. spalio 8 d. (sekmadienis):

  Pusryčiai. Antrąją pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją dieną po pusryčių vyksite į Preilį porcelianinių lėlių muziejų. Tai teminis muziejus, kuriame atsidursite pasakų karalystėje, ją sudaro  miniatiūrinė pilis kieme, prabangūs bokštai, tiltai, vėjo malūnai, lėlių galerija ir pilna karališka drabužių spinta. Kolekciją sudaro daugiau nei 150 išskirtinio grožio lėlės, atpažinsite ir žinomus pasaulio personažus, ir originalius menininkų vaizduotės kūrinius. Tai labai unikali vietovė,  kur ir patys galėsite įsikūnyti į karalius ir karalienes, princus ir princeses, muškietininkus ar net kurtizanes, karališkoje spintoje išsirinkę tinkamus drabužius ir aksesuarus – perukus, kardus, muzikos instrumentus... iš daugiau nei 350 prabangių kostiumų. Pasivaikščiojimas po muziejų savarankiškai. Už papildomą mokestį, galime persirengti išskirtiniais rūbais ir nusifotografuoti skirtinguose fonuose.

  Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu taip pat dalyvausite ekskursijoje po Preili miestą. Vietinė gidė ekskursijos metu ir pasakos, ir rodys, ir esant galimybei padainuos – tikrai liksite sužavėti. Pats Preili miestas susiformavo XIX a. pirmoje pusėje, susiliejus Preilių dvarui, kaimui ir prekybininkų ir amatininkų gyvenvietei. XIX amžiuje Preiliuose buvo pastatyti rūmai (dabar atstatinėjami), sukurtas kraštovaizdžio parkas. Šiandien Preiliai yra svarbus Latgalos ekonominis centras (sūrio ir siuvimo gamyklos), kuriame puoselėjamas folkloras, amatai ir katalikybės tradicijos.

  Vėlyvi pietūs (apie 14:00 val.).

  Po pietų keliausite link namų.

  Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 22 val.

Į kainą įskaičiuota


 • Nakvynė viešbutyje su pusryčiais
 • Kelionė autobusu
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos
 • kelionės programos rengimas ir derinimas

Į kainą neįskaičiuota


 • Asmeninės išlaidos
 • Vakarienė viešbutyje - 10 €
 • Kelionės draudimas
 • Jei norėtumėte gyventi vienas, priemoka už kambarį – 17 €.
 • Papildomiems mokamiems objektams - apie 50 €

Papildoma informacija


Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kaina, kai gyvena dviese dviviečiuose, arba trys triviečiuose kambariuose –146 € asmeniui.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, papildomiems mokamiems objektams - 50 €. (degustacija Agluonos duonos muziejuje; ekskursija Agluonoje; ekskursija Rezeknėje; Preili lėlių muziejaus lankymas ir kostiumai; ekskursija Preiliuose, pietūs antrą dieną).

 

Reikalingi dokumentai:

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės

pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

 

Pastabos. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis. Nesusirinkus turistų grupei (40 asmenų), 2 dienų ir ilgesnės kelionės gali būti atšaukiamos 10 dienų prieš išvykimą. Turistui atšaukus užsakymą, likus mažiau kaip 28 kalendorinėms dienoms iki kelionės, avansas negrąžinamas. Kelionė gali būti komfortabiliu 20 arba 49 vietų autobusu.

* Paskaičiuoti ir įsigyti kelionės draudimą galite čia: kelionių draudimas.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę į Latviją autobusu tel.: +370 644 42909, arba +37065556313, +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected], [email protected]

 

Išvykimas


 • 04.00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (nuo Dubysos gatvės pusės)
 • 04.20 val. iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai
 • 05.00 val. iš Plungės (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Truikių km., Plungė )
 • 05.30 val. iš Telšių, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12, Telšiai
 • 06.20 val. iš Kuršėnų, (Cirkle degalinė, Gaudžių k. 9, prie Kuršėnų aplinkkelio, kelio Nr. 203 ).
 • 06.50 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra ( Aušros takas 3, Šiauliai)
 • 08.10 val. iš Panevėžio, RYO (nuo Klaipėdos gatvės pusės).
Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Tėvo Stanislovo saugotuvės - ekskursija Kėdainiuose – Radvilų sarkofagai – midaus degustacija

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Pažintinė savaitgalio verslo kelionė autobusu: Vintažinių transporto priemonių muziejus – Renesanso epochos pilis - sūrių degustacija

Savaitgalio degustacinė verslo kelionė kolektyvams į Latviją: Latviški sūriai - česnakų pasaulis - karamelė

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams: Maironio tėviškė - dvaras - saulėgrąžų laukas - medinės tulpės dekoravimas

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinis dviračių turas kolektyvams į Juodkrantę

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

5 (penkių) dienų kelionė į Sakartvelą (Gruziją)