Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija

liepos 1 – liepos 2
Kaina asmeniui 150€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Agluonos duonos muziejus – Ekskursija Agluonoje – Šmakovkos muziejus – Preili lėlių muziejus – ekskursija Preiliuose - ledų degustacija

Pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu į Latviją susipažinsite su Latgalos kraštu. Pirmiausia sustosite Agluonoje, kur apsilankysite unikaliame duonos muziejuje, kur Jus pasitiks muziejaus šeimininkė, kuri pristatys duonos kepimo ypatumus, įvairius žaidimus bei tradicinius latgališkus pietus. Pažintį su Agluona pratęsite pažintinėje ekskursijoje po miestą ir keliausite į Latvijos kulūriniu paveldu patapusio gėrimo – Šmakovkos, muziejų. Antrąją kelionės dieną vyksite į Preilių miestelį, susipažinsite su miestu ir aplankysite unikalių lėlių muziejų, kur atsidursite it mažoje karalystėje, apsuptoje pilių ir įvairių žinomų personažų ir asmenybių.


Išvykimas
2023 m. liepos 1 d. 04:00
Kaina asmeniui 150€

Garantuojame įspūdingą pažintinę kelionę ir dar nematytus vaizdus.

Kelionės programa

2023 m. liepos 1 d. (šeštadienis):

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu pirmoji sustojimo stotelė – Agluona. Apsilankysite Agluonos duonos muziejuje. Čia Jus pasitiks muziejaus šeimininkė vilkinti latgaliečių liaudies drabužius. Muziejuje surinkta įdomi su grūdų perdirbimu ir duonos kepimu susijusių eksponatų kolekcija, galėsite patys pasukti girnas, palaikyti grūdų sėtuvę. Sužinosite, kaip atpažinti rugių grūdus, išgirsite įdomius pasakojimus apie senovinius latgaliečių valgius, mėsinę duoną, grucę. Paragausite tradicinius latgalietiškus patiekalus - naminę žirnių sriubą, patiektos naminiu stiliumi iš didelio bendro dubenėlio. Toliau jus pavaišins bulvėmis su maltos mėsos padažu. su kopūstų salotomis, marinuotais agurkėliais, varške, grietine ir kitais latviškais garnyrais.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu pažintį su Agluonos kraštu gilinsite ekskursijoje po Agluonos miestą. Šis mažas miestelis turi stiprų ryšį su Lietuva - iki XIX a. pradžios Agluonos apylinkėse buvo lietuviškai kalbančių kaimų, iki šių dienų išliko keletas lietuvių kilmės vietovardžių, Rusijos valdymo metais Agluonoje apsigyvendavo ir daugelis lietuvių kunigų, grįžusių iš tremties be teisės gyventi Lietuvoje, taip pat yra spėjama, kad Agluonoje tikriausiai buvo nužudytas Lietuvos karalius Mindaugas. 2015 m. čia buvo atidengtas Mindaugo su latgalių kilmės žmona Morta ir jų vaikais paminklas. Ekskursijos metu aplankysite ir Agluonos baziliką. Originaliai bažnyčia buvo pastatyta 1699 m., jai sudegus 1768–1780 m. pastatyta mūrinė barokinė Agluonos bazilika su dviem 60 m. aukščio bokštais. Bazilika laikoma viena svarbiausių Latvijos katalikų dvasinių centrų ir pasaulinio masto šventovių, kurioje kasmet apsilanko šimtai tūkstančių piligrimų iš visos Rytų Europos. Ekskursijos metu stabtelėsite prie medinių skulptūrų komplekso, įsikūrusio ant Eglės ežero kranto - Kristaus Karaliaus kalno. Čia yra daugiau nei 500 skulptūrų pagal Biblijos siužetus, medinė bažnyčia, Rojaus sodas, Nojaus arka. Skulptūrų parką supa dekoratyvinių augalų sodas, kuriame yra 650 augalų ir 120 vaismedžių, bei net  du 17 m. ilgio tiltai, nutiesti per vandens tvenkinius.

Toliau pažintinę savaitgalio kelionę autobusu į Latviją pratęsite Šmakovkos degustacijoje. Dalyvausite Latgalos regiono kultūriniu paveldu tapusio Šmakovkos gėrimų degustacijoje. Galėsite paragauti ir atrasti 3 rūšių Latgalos šmakovkos skonius ir aromatus, sužinoti apie gamybos procesus, bei pamatysite didžiausią Latvijoje šmakovkos krosnį.

Vėlyva vakarienė ir navynė viešbutyje.

2023 m. liepos 2 d. (sekmadienis):

Pusryčiai. Antrąją pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją dieną po pusryčių vyksite į Preilį lėlių muziejų. Tai teminis muziejus, kuriame atsidursite pasakų karalystėje, ją sudaro  miniatiūrinė pilis kieme, prabangūs bokštai, tiltai, vėjo malūnai, lėlių galerija ir pilna karališka drabužių spinta. Kolekciją sudaro daugiau nei 150 išskirtinio grožio lėlės, atpažinsite ir žinomus pasaulio personažus, ir originalius menininkų vaizduotės kūrinius. Tai labai unikali vietovė,  kur ir patys galėsite įsikūnyti į karalius ir karalienes, princus ir princeses, muškietininkus ar net kurtizanes, karališkoje spintoje išsirinkę tinkamus drabužius ir aksesuarus – perukus, kardus, muzikos instrumentus... iš daugiau nei 350 prabangių kostiumų. Pasivaikščiojimas po muziejų savarankiškai. Už papildomą mokestį, galime persirengti išskirtiniais rūbais ir nusifotografuoti skirtinguose fonuose.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją metu taip pat dalyvausite ekskursijoje po Preili miestą. Vietinė gidė ekskursijos metu ir pasakos, ir rodys, ir esant galimybei padainuos – tikrai liksite sužavėti. Pats Preili miestas susiformavo XIX a. pirmoje pusėje, susiliejus Preilių dvarui, kaimui ir prekybininkų ir amatininkų gyvenvietei. XIX amžiuje Preiliuose buvo pastatyti rūmai (dabar atstatinėjami), sukurtas kraštovaizdžio parkas. Šiandien Preiliai yra svarbus Latgalos ekonominis centras (sūrio ir siuvimo gamyklos), kuriame puoselėjamas folkloras, amatai ir katalikybės tradicijos.

Vėlyvi pietūs (apie 14:00 val.).

Prieš ilgą kelionę namo, pažintinėje savaitgalio kelionėje autobusu į Latviją, stabtelėsite lauko terasoje, kurioje galėsite paragauti vietoje gaminamų naminių ledų. Sūrio ledų ir 5 rūšių sūrio degustacija, kava, kakava ar bet koks kitas gėrimas ir pasakojimas, kodėl Preiliai yra sūrio sostinė.

Po ledų degustacijos keliausite namų link.

Planuojamas grįžimas į Klaipėdą apie 23 val.

 

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kaina, kai gyvena dviese dviviečiuose, arba trys triviečiuose kambariuose – 150 € asmeniui.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kainą įskaičiuota: nakvynė su pusryčiais, kelionė autobusu, kelionės vadovo - gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Į pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją kainą neįskaičiuota:

Asmeninės išlaidos;

Vakarienė viešbutyje;

Kelionės draudimas;

Jei norėtumėte gyventi vienas, priemoka už kambarį – 17 €.

 

Reikalingi dokumentai:

  • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės

pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, papildomiems mokamiems objektams - 56 €. (degustacija Agluonos duonos muziejuje; ekskursija Agluonoje; Šmakovkos muziejaus lankymas ir degustacija; Preili lėlių muziejaus lankymas ir kostiumai; ekskursija Preiliuose, pietūs antrą dieną, sūrio ledų degustacija).

 

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis. 

Pažintinės savaitgalio kelionės autobusu į Latviją, programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie pažintinę savaitgalio kelionę į Latviją autobusu tel.: +370 644 42909 arba +370 655 56313, +370 677 27036, el.paštas – [email protected] arba [email protected], [email protected]

Išvykimas

04:00 val. iš Klaipėdos, nuo Akropolio (nuo Dubysos gatvės pusės)

06.50 val. iš Gargždų, nuo autobusų stoties, Klaipėdos g. 35, Gargždai

07.30 val. iš Plungės (Circle degalinė prie žiedo, Truikiai, Truikių km., Plungė )

08.00 val. iš Telšių, Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12, Telšiai

08:50 val. iš Kuršėnų, (Cirkle degalinė, Gaudžių k. 9, prie Kuršėnų aplinkkelio, kelio Nr. 203 ).

09.20 val. iš Šiaulių, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra ( Aušros takas 3, Šiauliai)

10:40 val. iš Panevėžio, RYO (nuo Klaipėdos gatvės pusės).

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Čenstakavos vienuolynas – Krokuva - Veličkų druskų kasyklos

Pažintinė dienos kelionė autobusu kolektyvams ir jų vaikams-Paukščių kaimas - triušiukų slėnis-Vorutos pilis

Savaitgalio verslo kelionė kolektyvui autobusu – Panemunės keliu

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu – pažintinis takas - Žemaičių Kalvarija - akmenų muziejus

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu į Latviją: Ryga – medicinos muziejus – Jugendas

Arbatgėris su Kuršėnų vyniotiniu – Žibintų festivalis Pakruojo dvare

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Savaitgalio 2-jų dienų verslo kelionė autobusu: muziejus - pilys – dvarai - nakvynė Kaune - natūralių kvepalų gamyba ir kt.

Pažintinė kelionė kolektyvui autobusu – „Pasienis“