VIENOS DIENOS PAŽINTINĖ-GAMTINĖ KELIONĖ IŠ KAUNO IR VILNIAUS: ŽAVINGOJI KURŠIŲ NERIJA

spalio 2
Kaina asmeniui 42€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • VIENOS DIENOS PAŽINTINĖ-GAMTINĖ KELIONĖ IŠ KAUNO IR VILNIAUS: ŽAVINGOJI KURŠIŲ NERIJA
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šioje vienos dienos pažintinėje – gamtinėje kelionėje autobusu aplankysime - Kuršių nerija, tai 98 km besitęsiantis pusiasalis, skiriantis Kuršių marias ir Baltijos jūrą. Vienos dienos kelionės metu su gido pasakojimu apžiūrėsime Raganų kalną, vilų kvartalą Juodkrantėje, lankysime Nobelio premijos laureato ir rašytojo Tomo Mano name įkurtą  muziejų, užkopsime į Nidos švyturį, gėrėsimės vaizdais nuo Parnidžo kopos. Grįždami link namų užsuksime į Pilkąsias (Mirusias) kopas, kur 1675–1854 metais buvo užpustyti net keturi Naglių kaimai, kurie ir dabar dunkso giliai po smėliu.


Išvykimas
2021 m. spalio 2 d. 05:00

Kelionės programa

Pažintį su Kuršių Nerija pradėsime nuo vilų kvartalo su vietiniu gidu. Juodkrantės vilų kvartalas – pirmoji kurortinė vieta. Susipažinsime su vilų ir viešbučių gyvavimu iki II-ojo pasaulinio karo ir palyginsime su išlikusiais iki mūsų dienų rekonstruotais pastatais. Juodkrantės vystymosi dinamika per šimtmetį buvo tikrai įspūdinga: XVIII amžiaus antrojoje pusėje Juodkrantėje tebuvo smuklė - pašto stotis, mokykla ir 9 žvejų namai. O šį kraštą atradus vokiečiui ir ėmus gintaro kasybos verslo, visa Kuršių Nerija ėmė smarkiai plėstis ir pasauliui tapo žinoma kaip kurortas.

Šioje vienos dienos kelionėje ekskursiją tęsime Raganų kalne, viename lankomiausių turistinių objektų Neringoje. Tai unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią. Nuo neatmenamų laikų šis ypatinga atmosfera pasižymėjęs kalnas buvęs ne tik žmonių traukos vieta, kad čia augančioje sengirėje rinkdavosi raganos ir velniai. Didžioji Raganų kalno skulptūrų dalis išdėstyta aplink vaizdingąjį Eglių slėnį. Šis slėnis – natūralus miško amfiteatras, suformuotas parabolinių kopų.

Toliau šioje kelionėje autobusu vyksime į Nidą. Atvykę į Nidą eisime papietauti. Pietums sriuba + karštas vištienos patiekalas. (Jeigu pietų atsisakote, arba pageidaujate vegetariško patiekalo, prašome registruojantis pranešti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).  

Po pietų pažintinę-gamtinę kelionę tęsime Tomo Mano muziejuje, tai rašytojo Tomo Mano name įkurtas memorialinis muziejus yra vienas labiausiai lankomų muziejų Vakarų Lietuvoje. Rašytojas apdovanotas Nobelio literatūros premija 1929 metais už kūrinį „Budenbrokai“. Pokaryje pastatas smarkiai nukentėjo. Nuo 2014 m. muziejuje veikia nauja ekspozicija. Moderniųjų technologijų dėka ji ne tik primena Nobelio premijos laureato gyvenimo bei kūrybos faktus, bet ir poetiškai atkuria jo vasarnamyje praleistų dienų atmosferą.

Vienos dienos kelionės autobusu metu aplankysime Parnidžio kopą. Parnidžio kopos viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria Grobšto gamtos rezervate esančių pustomų kopų vaizdas, matosi Nidos gyvenvietės panorama ir vakaruose banguojanti Baltijos jūra. Čia 1995 m. pastatytas, 1999 m. uragano "Anatolijaus" nugriautas ir 2011 m. atstatytas ant Parnidžio kopos viršūnės stovi akmeninis Saulės laikrodis, pagal krentančio šešėlio kryptį ir ilgį, rodantis tikslų astronominį laiką.

Pažintinės-gamtinės kelionės pabaigoje užsuksime į Pilkąsias (Mirusias) kopas. Tokį pavadinimą jos gavo ne veltui. Jose veši savaiminė žolinė augalija ir regimi senųjų miško dirvožemių fragmentai.  Tai stiprių vėjų supustytos didelės smėlio kalvos su daubomis ir išgraužomis – ilgiausios kopos Lietuvoje, saugančios vieną liūdniausių Kuršių nerijos kaimų istorijų.  Kopos nuo 1675 metų iki 1934 metų net 4 kartus smėliu užnešė Naglių kaimus, kurie ir dabar dunkso giliai po smėliu.

Vienos dienos pažintinės-gamtinės kelionės kaina –  42 € asmeniui.

Į vienos dienos pažintinės-gamtinės kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Papildomiems mokamiems objektams:

 • Įėjimas į Tomo Mano muziejų + gido paslauga – 3,5 € suaugusiam asmeniui, 2 € vaikams. 
 • Pietūs (Sriuba + vištienos patiekalas) – 8 € asmeniui (jeigu pietų atsisakote informuokite bent savaitę prieš kelionę)
 • Įėjimas prie Pilkųjų kopų: ne sezono metu įėjimas paprastai būna nemokamas. Sezono metu – 2 -3  € suaugusiam asmeniui.
 • Vietinio gido paslaugos – apie 5 € asmeniui.
 • Kelto ir ekologijos mokestis – apie 3-4 € asmeniui  (priklausomai nuo keliautojų skaičiaus).

Pastabos: Vienos dienos pažintinės-gamtinės kelionės autobsu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės-gamtinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Nuotraukos priklauso: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrui "Agila".

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę-gamtinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


Vienos dienos  pažintinės-gamtinės  kelionės autobusu išvykimo vietos ir laikai (prieš kelionę gali būti patikslinti) :

05.00 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

06.30 val. Kaunas, Kauno pilis, automobilių stovėjimo aikštelė.

08.00 val. Kryžkalnis, nuo autobusų stoties.

Galimi kiti sustojimai autostrados sutartoje vietoje, pagal atskirą susitarimą. 

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

 • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
 • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
 • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: “Mažosios Lietuvos vaikų tradiciniai žaislai ir skanumynai”

Pažintinė-degustacinė kelionė kolektyvams autobusu – Hortenzijų žiedai – dvarai – vienuolynas

Savaitgalio verslo kelionė: Naktinė ekskursija su žibintais - bandelės su lašinukais – išskirtinė bažnyčia -aštuonračio muziejus

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Rojaus keliu su dvaro vaistinėle ir medaus degustacija

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Naujametinis Talinas su šventine vakariene ir apgyvendinimu centre

Savaitgalio kolektyvinė kelionė autobusu: Rojaus keliu - pilys - dvariškas pyragas + meilės arbata

Šmaikšti ekskursija – Įdomi senovinio alaus edukacija su vaišėmis

Kvalifikacijos tobulinimo programa Kūno kalba (gestai, manieros) – ekskursija Kaune