Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė iš Vilniaus į Kaišiadorių kraštą.

rugpjūčio 21
Kaina asmeniui 28€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Vienos dienos pažintinė-degustacinė kelionė iš Vilniaus į Kaišiadorių kraštą.
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected].

Šios pažintinės-degustacinės kelionės metu aplankysime įdomiausias Kaišiadorių krašto vietas. Susipažinsime su poeto Aisčio gyvenimu ir kūryba. Gėrėsimės įspūdingais Kauno marių vaizdais nuo apžvalgos aikštelės. Ragausime mineralinio šaltinio vandens. Nuvažiuosime prie vienos iš 14 medinių sinagogų  sinagogos.  Aplankysime Kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškėje. Dalyvausime edukacijoje ir ragausime krosnyje keptų cepelinų.


Išvykimas
2021 m. rugpjūčio 21 d. 09:00

Kelionės programa

Pažintinę vienos dienos kelionę autobusu pradėsime su vietiniu gidu Sinagogoje. Maldos namai, pastatyti iš medžio, – retas išlikęs pavyzdys Europoje, ji yra viena iš keturiolikos medinių sinagogų Lietuvoje.  Pastatyta XIX a. viduryje, 1918 m. stipriai nukentėjo nuo gaisro, tačiau buvo atstatyta. Salę apšviečia net 18 langų – jų netgi daugiau, nei reikalauja judaizmo religiniai įstatymai (halacha).  Jeigu pavyks užsuksime ir į vidų.

Pažintinę-degustacinę kelionę autobusu tęsime keliaujant prie mineralinio šaltinio, dar kitaip vadinamo Liutikos šaltiniu. Tai  unikalus šaltinis, turintis  mineraliniam vandeniui būdingą anijonų ir katijonų sudėtį. Vanduo labai mažai mineralizuotas, jame ištirpusių mineralinių medžiagų koncentracija (bendroji mineralizacija) 1966 mg/l. Šaltinio vandenyje gausu chlorido, natrio ir kalio, taip pat aptinkama ir nedaug gamtinio chromo bei alavo. 

Toliau vienos dienos kelionėje autobusu gėrėsimės įspūdingu vaizdu į Kauno marių atodangą, mariose stūksančias salas nuo apžvalgos aikštelės. Kauno marios atsirado statant Kauno hidroelektrinę.  Tai didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, atsiradęs iškėlus 45 gyvenvietes. Kauno marios  užima 63, 5 kv. km teritoriją. Apžvalgos aikštelė yra aukščiausioje Kauno marių pakrantės vietoje, iškilusi virš vandens apie  47 metrus.

Po to pažintinę kelionę tęsime Jono Aisčio-Aleksandravičiaus muziejuje, kurio ekspoziciją pristatys ir supažindins muziejaus gidė. Čia supažindinama su poeto gyvenimu, pristatoma jo kūryba Lietuvoje bei kitose šalyse. Už eilėraščių rinkinį "Užgesę chimeros akys" 1937 m.  poetas gavo valstybinę premiją. Muziejuje kaupiama  medžiaga apie poetą, jo gimines, draugus, pažįstamus.

Vėliau vienos dienos kelionę autobusu tęsime, su vietiniu gidu pažindami Kaišiadorių miestą. Per miestą eina geležinkelis Vilnius-Kaunas, taip pat atsišakoja kelias į Klaipėdą Vilnius-Klaipėda. Pirmąkart Kaišiadorys minimi 1782 m. kaip dvaras. Kaišiadorių vardas savotiškas savo arabiška kilme. Miesto vardas kildinamas iš kilmingo totoriaus, gyvenusio šiose vietose dar XVI amžiuje, vardo Chaišadaras.  Miestas pradėjo augti XIX a. susiformavus svarbiam geležinkelių mazgui. Dideli geležinkeliu keliaujančių ir čia persėdančių į kitą geležinkelio liniją žmonių srautai diktavo pagrindines verslo kryptis – buvo steigiamos krautuvėlės, viešbučiai bei užeigos. .

Toliau autobusu vyksime degustaciją, kur ragausime krosnyje keptų cepelinų. Iš paruoštų produktų bus ruošiama masė, formuojami cepelinai (didžkukuliai), kurie pašaunami į iškūrentą krosnį. Kol cepelinai keps, išgirsime pasakojimą apie tradicinius lietuvių patiekalus, cepelinų kilmę ir raidą lietuviškoje virtuvėje, sužinosime, kodėl svarbu perduoti cepelinų gaminimo tradicijas ir kodėl pasirinktas toks jų ruošimo būdas.  (Jeigu edukacijos atsisakote registruojantis būtina tai nurodyti, kitu atveju užsakoma bendra tvarka).

Pažintinės-degustacinės vienos dienos kelionės pabaigoje su vietinio gido pasakojimu aplankysime kardinolo Vincento Sladkevičiaus gimtinę. Kardinolas gimė 1920 metų rugpjūčio 20 d. dabartiniame Kaišiadorių rajone. Lietuvos kardinolas itin brangino Rožinio maldą, todėl šio garbingo ganytojo atminimas buvo įamžintas Rožinio slėpinių keliu Guronių kaime. Jos papuoštos  vaizduojančiomis scenas iš Biblijos bei Lietuvos katalikų gyvenimo istorinius įvykius, Švč. Mergelės Marijos statula, koplyčia.

Pilni įspūdžių  autobusu keliausime namo.

Vienos dienos pažintinės- degustacinės keliones autobusu kaina –   28 € asmeniui.

Į vienos dienos pažintinės-degustacinės keliones autobusu kainą įskaičiuota: kelionė autobusu;  kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos kūrimas, rengimas ir derinimas, objektų apžiūra, darbuotojų pagalba kuriant ir įgyvendinant programą.

Vienos dienos pažintinės- degustacinės keliones autobusu papildomiems mokamiems objektams (neprivalu į visus objektus eiti ar pietauti, tik registruojantis apie tai reikia pranešti, kitu atveju bus užsakoma ir Jūsų vardu):

  • Krosnyje keptų cepelinų edukacija–  8 € asmeniui.
  • Vietinio gido paslaugos 5-6 € asmeniui (priklausomai nuo grupės dydžio).
  • Poeto Aisčio muziejus – 2 € asmeniui.
  • Sinagoga – kaina tikslinama.

Pastabos. Vienos dienos pažintinės-degustacinės kelionės autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Vienos dienos pažintinės- degustacinės kelionės autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.

Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę-degustacinę kelionę autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas


09.00 val Vilnius, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

Ingrida Pociutė

Keliauti kviečia kelionių žinovė Ingrida Pociutė

  • Tik asmeniškai išbandytos turiningos kelionės
  • Kruopščiai parinkti, iki detalumo suplanuoti maršrutai
  • 98% visų klientų liko patenkinti arba labai patenkinti kelionėmis

Norėtumėte individualaus pasiūlymo ar papildomų paslaugų?

Peržiūrėjote pasiūlymus ir neradote tinkamo? Kreipkitės į mūsų konsultantą, kuris pagal Jūsų poreikius pateiks asmeninį pasiūlymą.

Parašykite mums


Daugiau kelionių

Šilko keliu per Uzbekistaną (Uzbekiją). VIP turas (10d/9n)

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Unikalus Žemaičių Kalvarijos istorinis paveldas.

Pažintinė verslo kelionė autobusu kolektyvams po Zarasų kraštą

Pažintinė verslo kelionė kolektyvams po Latviją: Nacionalinis parkas - Rododendrų žiedai - plaukimas upe

Pažintinė – degustacinė kelionė kolektyvams: Pajauskime Paprūsės istoriją su folkloro kolektyvu – Žemaitiškų patiekalų degustacija

Intriguojanti pramoga kolektyvams - stalo žaidimų vakaras

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu ir pėsčiomis – "Karinis turas"

Kvalifikacijos tobulinimo programa pedagogams: Ekskursija Žemaitijos sostinėje - žemaitiški patiekalai - dvarai ir parkas

Sveikuoliškas žygis (pasivaikščiojimas) kolektyvams: gamtos perliukai