Užvenčio muziejus – Kryžių kalnas – Centų kambarys – Frenkelio vila – Gubernijos alaus degustacija

spalio 15
Kaina asmeniui 39€
  • Pradžia
  • Kelionės
  • Užvenčio muziejus – Kryžių kalnas – Centų kambarys – Frenkelio vila – Gubernijos alaus degustacija
Grupė jau pilna. Dėl registracijos į rezerervą, ar kitų klausimų rašykite - [email protected]

Vyksite į Šiaulių kraštą, kur pasivaiksčiosite rašytojos Šatrijos Raganos dvare įkurtame muziejuje, susipažinsite su Kryžių kalno istorija bei išgirsite gidės pasakojimą apie pirklius Frenkelius bei jų prabangiąją vilą. O kelionę užbaigsite degustuojant seniausios alaus daryklos Lietuvoje gėrimus.


Išvykimas
2022 m. spalio 15 d. 06:25

Kelionės programa

Pirmiausia šioje pažintinėje dienos kelionėje autobusu atvyksite į Užvenčio kraštotyros muziejų, kuris įkurtas 1965 m. Nuo 1973 m. muziejus yra įsikūręs restauruotame Užvenčio dvaro svirne. Šis dvaras garsus tuo, kad čia gyveno rašytoja Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Čia prabėgo patys geriausi rašytojos metai, čia ji sėmėsi įkvėpimo ir savo kūriniams. Vėliau šis iki šių dienų išlikęs dvaras priklausė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Jonui Smilgevičiui.  Labai įdomiai muziejaus gidė papasakos apie muziejuje parengtas ekspozicijas, bylojančias apie minėtus garsius žmones. Taip pat turėsite ekskursiją po Užvenčio dvaro parką, kur pamatysite išlikusius dvaro pastatus, meno kūrinius – kurie jau kuriamu 13 metų tradicinių kūrybos stovyklų metu. Muziejaus gidė pristatys ir papasakos apie jų gaminimo technologiją, simboliką.
Toliau šioje pažintinėje kelionėje autobusu vyksite aplankyti unikalųjį Kryžių kalną, kuriame yra apie 200 tūkst. kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio. Vieta pasaulyje labiausiai išgarsėjo, kai 1993 m. čia atvykęs popiežius Jonas Paulius II laikė Šv. Mišias. Čia esantys kryžiai simbolizuoja ne tik žmonių tikėjimą, bet dalis jų pripažinti net kaip kultūrinės reikšmės objektai. Aplankę šią unikalią sakralinę vietą pajusite ramybę ir aplinkoje tvyrantį dvasingumą. Lydinti gidė papasakos Kryžių kalno istoriją, turėsite 20 minučių laisvo laiko pasivaikščioti.
Vėliau aplankysite vienintelį Cento kambarį Lietuvoje. Artėjant euro įvedimui, gimė paminklo lietuviškai valiutai – Centų kambario – idėja. 2014 m. rugpjūčio 29–30 d. per „Šiaulių naktų“ ir rugsėjo 12–13 d. per „Šiaulių dienų“ renginius rinkosi šiauliečiai, nešini centais ir litais bei kupini idėjų, kaip išradingai galima būtų tuos pinigus panaudoti. Kiekvienas, atnešęs bet kokio nominalo centą ar litą ir prisidėjęs prie akcijos, buvo įrašytas į knygą. Apipavidalinta knyga palikta ateities kartoms Centų kambaryje – joje pasirašė apie 2500 šiauliečių ir miesto svečių iš kitų Lietuvos miestų, užsienio šalių: Latvijos, Vokietijos, Portugalijos, Lenkijos, Kinijos ir kt. Kambario sienos ir lubos išklijuotos centais, pastatytas ir simbolinis sostas, virš 2 kurio pakabinta didžiulė vieno lito moneta ir Lietuvos žemėlapis. Visas žemėlapio plotas išklijuotas baltais centais, gyvenvietės – 10-ies, 20-ies ir 50-ies centų monetomis, o didieji miestai pažymėti metaliniais litais. Centų kambariui įrengti panaudota 157 130 monetų. Gidė Rasa trumpai papasakos.

Vėlyvi pietūs, preliminari pradžia 14.30 val. Pietūs: sriuba + karštas mėsos patiekalas. Jeigu yra vegetarų prašome informuoti 5 dienas iki kelionės.
Po pietų vyksite į Frenkelio vilą, kur muziejaus gidas (-ė) papasakos apie pirklius Frenkelius, tai yra buvusius vilos šeimininkus, sužinosite jų gyvenimo ir veiklos istoriją bei palikimą. apie Ch. Frenkelio karjerą nuo eilinio odų išdirbėjo iki fabrikanto milijonieriaus, apie nepaprastą jo sukurto Ch. Frenklelio odų fabriko sėkmę ir populiarumą. Įspūdį sustiprina ir informacijos fone matomi autentiški lubų lipdinių fragmentai, ekspozicijos koloritas priderintas prie autentiškos interjero polichromijos, kurioje dominuoja prigesinti rusvi ir rožiniai atspalviai.
Kelionę vainikuos Gubernijos alaus degustacija. Charizmatiškas gidas pakvies susipažinti su seniausia alaus darykla Lietuvoje, jos istorija, išgirsite pasakojimų apie garsiausių čia gaminamų gėrimų kilmę, sužinosite kokias istorines sąsajas darykla turi su aristokratija, pasivaikščiosite senuose gamyklos rūsiuose (pritaikyta turistams, viskas švaru, tvarkinga), turėsite progą paragauti populiariausių produktų. Degustuosite: 5 rūšis alkoholinio alaus + 1 nealkoholinio alaus rūšį +1 rūšies girą.


Planuojams grįžimas į Palangą apie 22.30- 23.00 val.


Vienos dienos pažintinės kelionės kaina (kelionė autobusu; autobuso parkingas, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionių organizatoriaus paslaugos ) - 39 € asmeniui.

  • Įėjimas bilietas į Užvenčio muziejų + gido paslauga – 3 € suaugusiems, 2 senjorams.
  • Centų kambarys – 1 €, suaugusiems, 0,5 € senjorams.
  • Pietūs - 8 € asmeniui.
  • Ėėjimo bilietai į Frenkelio vilą + muziejaus gido paslauga - 6 € suaugusiems, 3,5 senjorams.
  • Alus degustacija Gubernijos alaus darykloje - 15 € asmeniui.

Pastabos: Vienos dienos pažintinės kelionės kolektyvams autobusu ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.
 

Vienos dienos pažintinės kelionės kolektyvams autobusu programą parengė: UAB Ingrida tours. Be autorių sutikimo, kelionės programą naudoti ar platinti draudžiama.
Pasiteiravimui apie vienos dienos pažintinę kelionę kolektyvams autobusu tel.: +37065556313 arba +37067727036, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Išvykimas

6.25 val. iš Klaipėdos,  nuo Akropolio iš Dubysos gatvės.
7.00 val. išvykimas iš Palangos, Klaipėdos gatvė 62 A, Palanga - prie buvusio “Cento” parduotuvės.
7.17 val. iš Kretingos, nuo parduotuvės LIDL Žemaitės al. 12, Kretinga

Transportas Autobusas
Organizatorius UAB „Ingrida Tours“

Daugiau kelionių

Savaitgalio verslo kelionė autobusu: Rietavas – piliakalniai – brandinto kumpio degustacija – naktinė ekskursija su žibintais

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: Mineraliniai baseinai ir procedūros – Dzūkiška pramoga

Pažintinė kelionė kolektyvams autobusu po Žemaitiją - dvarus - šaltojo karo muziejų ir sočiais žemaitiškais patiekalais

Kalėdinė Varšuva aplankant faraono Tutanchamono ekspoziciją bei pramogos vandens parke

Savaitgalio kelionė kolektyvui autobusu: vaistinės muziejus – Marso kanjonai - cepelinai

Pažintinė dienos kelionė autobusu: Basų kojų takas – Agurkų ledai - Kėdainių kraštas – vaišės

Pažintinė savaitgalio kelionė kolektyvams: bitynas – Kupiškio krašto dvarai – pasiplaukiojimas laivu

Maloni pažintis su Platelių kraštu: edukacinis užsiėmimas – plaukimas katamaranu – labirintai

Pažintinė vienos dienos kelionė kolektyvams: žiemos sodas ir muziejus – edukacija „Vonios malonumai“ - Palanga