Šmaikšti ir šiek tiek bauginanti ekskursija Joniškėlyje-tulpių jūra Rundalėje –Grybų ūkis

Gegužės 9
Kaina asmeniui 27€
 • Pradžia
 • Kelionės
 • Šmaikšti ir šiek tiek bauginanti ekskursija Joniškėlyje-tulpių jūra Rundalėje –Grybų ūkis
 • Maitinimas
 • Architektūra
 • Aikštė
 • Degustacija
 • Rūmai
 • Gamta
 • Kultūros objektai

Informacija

Išvykimas 2020 m. Gegužės 9 07:00
Transportas Autobusas
Organizatorius UAB "Ingrida Tours"

Išvykimo vietos

 • Gargždai, Klaipėdos g. 15-17 (tarp banko ir kultūros namų)
 • Klaipėda, nuo Akropolio iš Dubysos gatvės
 • Kuršėnai
 • Plungė, (LDL parduotuvė, J. Tumo-Vaižganto g. 110)
 • Šiauliai, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3
 • Telšiai (Baltic Petroleum degalinė), Šiaulių pl. 12

Aprašymas

Gandus apie šmaikštų Joniškėlio gidą tikriausiai teko girdėti ir Jums. Kviečiame į šmaikščią kelionę, kurioje sužinosite apie Joniškėlį, kaip apie legendų ir istorijų sostinę, apie Karpių giminę, ir daug kitų įdomių ir juokingų istorijų. Vėliau lankysime lankysime   žymiausią baroko ir rokoko architektūros paminklą Latvijoje – Rundalės rūmus. Įspūdingus rūmus supa prancūziškas sodo,  suformuotas architektūriškų želdinių, kaip meno šedevras. Šių metų laiku žydi tulpės, skirtingomis spalvų gamomis. Toliau kelionę tęsite pas Shiitake (šitake, o lietuviškiau valgomasis dantenis) grybų šeimininką. Grybai auginami ant alksnio, juodalksnio ir ąžuolo trumpų rastų. Grybai, jų ekstraktai naudojami gydant vėžį, sakoma, kad mažina cholesterolio kiekį, didina lytinę galią, prailgina gyvenimą, gerina kraujotaką. Degustuosite šitaki grybų sriubos, šhitaki grybų sviesto ir duonos su šitaki grybais.

7.00 val. Išvykimas iš Klaipėdos, nuo Akropolio (iš Dubysos gatvės pusės), išvykimo laikas gali keistis.

7.15 val. Gargždų (Klaipėdos g. 15-17, bankas- Kultūros centras).

7.30 val. arba Palanga/Kretinga  (priklausys iš kur bus keliautojai)

8.30 val. Plungė (LDL parduotuvė, J. Tumo-Vaižganto g. 110)

9.00 val. Telšiai (Baltic Petroleum, Šiaulių pl. 12)

9.30 val. Kuršėnai (vieta bus patikslinta keliautojams prieš kelionę).

10.00 val. Šiauliai (Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3)

Galimi kiti sustojimai pagal atskirą susitarimą.

Vyksime į Joniškėlį (Pasvalio rajoną), kurį vietos gyventojai išdidžiai vadina Šiaurės Lietuvos perlu. Su vietiniu gidu dalyvausime šmaikščioje ekskursijoje, kur per porą valandų parodys įdomiausias ir netikėčiausias Joniškėlio vietas. Stebuklingas akmuo, vampyro kapas, seniausia Lietuvoje universitetinė ligoninė ir karsto formos bažnyčia.  O kur dar legendos, nuo kurių, jei tikėsime gidu, naktinių ekskursijų turistai net nualpsta.

Vyksime į Rundalės rūmus, kurių ansamblis yra žymiausias baroko ir rokoko architektūros paminklas Latvijoje. Rundalės rūmų ansamblis buvo pastatytas kaip Kuržemės hercogo Ernsto Johano Birono – Rusijos carienės Anos Ivanovnos favorito – vasaros rezidencija. Rytiniame rūmų korpuse yra reprezentacinės patalpos: Auksinė salė, Baltoji salė ir Didžioji galerija. Centriniame korpuse yra hercogo apartamentai: iškilmingiems priėmimams skirti salonai ir privačių apartamentų patalpos, o vakariniame korpuse – visiškai restauruoti hercogienės apartamentai. Susipažinti su šiuo unikaliu pastatu padės gidė(-as), papasakos jo istoriją, legendas. Nors Rundalės prancūziškas sodas užima tik 10 hektarų plotą, jame suprojektuotas sudėtingas alėjų, skersinių alėjų, pergolių ir bosketų labirintas. Parką kartu su rūmais juosia specialiai iškastas kanalas. Po ekskursijos laisvas laikas pasigrožėti įvairiaspalviais tulpių žiedais.

Apsilankysime ūkyje „Trubenieki“, kuris yra didžiausias „Šitake“ grybų augintojas Latvijoje. Tai išskirtiniai grybai, kurie auga ant medžių rastų, jiems paruošiamos vietos išgręžiant skylutes. Po to kai grybas užauga ir nuskinamas, medis ilsisi keletą metų, po to vėl daromos skylutės. Šiuos grybus galima valgyti žalius (išbandžiau iki šiol gyva ir sveika).  Sako šiuos grybus naudoja ir farmacijoje, ypatingai po radioterapijos ir hemeoterapijos. Sužinosime grybų auginimo paslaptis, paragausime šviežių „Šitake“ grybų ir pasimėgausime nuostabia grybų sriuba su iš „Šitake“ grybų iškepta duona ir „Šitake“ grybų sviestu (labai skanu, aišku dėl skonio kiekvienam savaip).

Kelionės kaina – 27 € asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, kelionės vadovo-gido paslaugos, kelionės programos rengimas ir derinimas.

Papildomiems mokamiems objektams:

Ekskursija Joniškėlyje – 2 € asmeniui

Įėjimas į Rundalės rūmus, parką, dvaro gido paslaugos apie įėjimas į Rundalės dvarą (didysis ratas ir sodas) 13 € asmeniui, studentams – 10 € asmeniui, mokiniai – 4,5 € asmeniui.

Grybų ūkis su sriubos degustacija: 5 € asmeniui (visų grupių asmenims).

Pastaba. Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali nežymiai keistis.

Kelionės maršrutą parengė gidavimo ir turizmo agentavimo veikla užsiimanti Ingrida Pociutė

Pasiteiravimui apie kelionę tel. 865556313, Facebook – Ingrida‘s tours, el.paštas – [email protected] arba [email protected]

Žymės


Daugiau kelionių


Autobusu Latvija Pažintinės Iš Klaipėdos

Liepoja. Ugningas ispaniškas flamenko - gitaros ir šokio magija

Autobusu Lietuva Pažintinės

Pažintis su dangaus objektais ir žvaigždynais Molėtų observatorija – Dangaus šviesulių stebykla-Etnokosmologijos muziejus

Autobusu Latvija Pažintinės

Šmaikšti ir šiek tiek bauginanti ekskursija Joniškėlyje-tulpių jūra Rundalėje –Grybų ūkis

Poilsinės Pažintinės

Pažintinė kelionė į Vietnamą: nuo šiaurės iki pietų

Savaitgalio Autobusu Pažintinės

Veličkų druskų kasyklos-Krokuva- Čenstakavos vienuolynas

Pažintinės Egzotinės

Gruzija - Sakartvelas - vynuogių derlius - kalnai